14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi

Fener gol yediğinde bizim futbolcular sahada maç bitmiş gibi sevinmeye başlamıştı hiç unutmam, hakem uyarmıştı hatta maç devam ediyor diye

Adnan Polat yönetime geldiğinde saat 20:45'de şampiyonuz demişti defalarca.

Malum 20 Denşzli 45 Manisa plakası, F5 iki takıma da puan kaybetti harika oldu.

Şampiyonluk kutlamarında sahada Adnan Polat tribünlere sordu defalarca Saat Kaç diye, tüm Ali Sami Yen 20:45 diyr haykırıyordu.

Ondan sonra yıllarca saat kaç diye soranlata 20:45 demişimdir.

Bir parantez de Gerets'e, inanılmaz bir teknik direktördü. Herşeyden önce çok cesurdu, tek ön libero ve arka dörtlü ile çıkar, 3 hücumcu ile domine ederdi maçı.
Kadıköy deplasmanına Uğur ve Ferhat bekleri ile çıkıp Necati-Ümit Karan-H. Şükür ön üçlüsü ile çıkabilecek kadar cesurdu.

4-2-1-2 nin en iyi uygulandığı sezonumuzdur.

Ön libero Saidou değil Toreira olsaydı herşey bambaşkaydı. Sağ ve sol bekimiz devşirme Orhan ve Cihan değil de iyi bekler olsaydı çok farklı olurdu zaten, son maça da kalmazdı bu iş.

En efsane sezonlarımızdan biridir, F5in se loserlık başlangıcıdır. Daum'u koltuğundan etmiş, F5i karıştırdığımız bir şampiyonluk olmuştur. Hasanın sevincini, Hasan Kabze son saniyede Cordoba'yı avladığında Kral'ın sevinç gözyaşlarını hiç unutmam.

Sezona Kaptan Bülent nerede Pires nerede diye afişlerle ve her maça 5 dk ıslık protestosu ile başlayıp efsane şekilde bitirdik ligi.

Maçta hiç görünmeyip sürekli gol atan Ilic de baştacımızdır.

Harikaydı be. Fenerin böyle büyük bir loser olmasında mihenk taşı bu şampiyonluktur. Denizli faciası yaşanmasa her şey fener lehine farklı olurdu resmen yıktık, rezil kepaze ettik kuşları.

Bu şampiyonluğun yerini hiç bir şampiyonluk alamaz, Kadıköy'de aldığımız şampiyonluk da dahil. Hayatım boyunca en mutlu olduğum şampiyonluk buydu. Lise sona gidiyordum okuduğum okul biraz disiplinsiz bir okuldu, ertesi gün okula çoğu kişi gömleğin üstüne GS forması giyerek gelmişti hayatta unutamam bu şampiyonluğu.

Kadro kalitesi olarak rakibin bu kadar gerisinde olup şampiyon olduğumuz başka sezon yoktur herhalde.O sezon şikecilerin kadrosu tarihlerinin en iyisiydi belki de.Bu şampiyonluk azizin şike işlerine bulaşmasının belki de en büyük sebebiydi çok büyük mental yıkım oluşturdu onların üzerinde.

Bence de en önemli şampiyonluklarımızın başında geliyor.

Bu şampiyonluk gelmese Fener 3 sene üst üste şampiyon olup seriye bağlayacaktı. Belki de daha da güçlenip bizim 96-00 arası ulaştığımız 4 sene üst üste şampiyonluk serisini yaşayacaktı.

Psikolojik olarak büyük bir yıkım oldu 2005/06 şampiyonluğu. Bizim kulübün winner ruhunu, Fener'in ise loser ruhunu en uçlarda yaşadığımız sezon olabilir belki de. O 16 dakikalık bekleyiş belki de çoğumuzun hayatında yaşadığı en zor 16 dakikası olmuş olabilir.

Ama sonunda bu zor bekleyişe değdi ve biz yine ülkenin en ve tek büyüğünün kim olduğunu bir kez daha gösterdik.

Mucizelerle dolu bir akşamdı. Denizliden gelen golün haberi hala kulaklarda. Numaralıda maçı takip edenlerin "Bitir" bağırışlarıda. Çok kısıtlı kadroyla tarihin en güçlü Fenerbahçesini geride bırakmıştık. Duygular şelale olmuştu. Şimdi yine bir 14 Mayıs.. Mevzu çok başka 🫶🫶InCollage_20230514_101154842.jpg

SM-M127F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

O meşhur 16 dakikayi radyodan dinlemistim şimdi olsa.mac bitene kadar dunyayla iletisimi.keserdim ama hep.umutluydum nitekim sampiyon olduk. Bulundugum mahalledeki Tum GS liler sokaga inip kutlama yapmistik unutulmaz bir geceydi.

Tarihimizdeki en anlamli ve kritik şampiyonluktur.

Üst Alt