14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi

Cevap: 14 Mayıs 2006 Denizli Zaferi

"Gel lan belki şampiyon oluruz" diyen arkadaşıma inanmayıp izlemedim ya o maçı, hayatımda yaptığım en büyük yanlışlardandır.

Kadıkoydeki 4-0 lık mactan sonra umutumu kaybetmiştim. Aldanmısım unutmusum Galatasaray'ın oldugu yerde Umudun bitmedigini!

Besiktas 1-0 öne gectiginde o zaman kırık ve dargın olan kalbim iyice sitem etmeye baslamıstı. Gaflete düşüp unutmusum Tek ihtimali olanların bizler oldugunu!

Son dakika goluyle 2-1 Cevirdigimizde Bütün Stadın kendi kendilerine sövdügünü duyunca ben utanmıstım Çünkü Galatasaray adı varsa bi yerde o oran yuzde 1 ise 99 dan buyuk oldugunu o zaman tekrar hatırlamıstım...

Çok uzaktan degil yanı basımdan bir ses yaa bak oglum! ben sana demiştim Buda İspati diye seslendi bana Haklısın baba dedim Haklısın...

14 mayıs 2006 Günü o unutulmaz muhtesem İlahi adaletin tecelli ettigi gün Heycandan Evde herseyi kapattım Tv Pc radyo utanmasam Dolabın fişini falan cekicem:) Bi tek kardesim kuytu bir kösede benden habersiz dinliyormus macı ben Abdest alıp namaz kılmaya basladım basta türlü engel olamıyordum kendime zarar vericektim Ben dua ederken secdede Yan odadan bir ses Abiiii abiiii Gol oldu goll Denizli 1-0 önde Gözyaslarıma engel olamadım hıckıra hıckıra ben hayatımda böyle agladıgımı hatırlamıyorum desem yalan olucak birde kopenhag vardı:) Aglayarak namaz kılıyorum sonra bir ses daha hay ben senin!! Gol oldu be abi 1-1 serefsizler 16 dkda uzatmıslar!! Tabi ne abdest kaldı ne namaz:) Cıt cıkmıyor evden kapattırdım radyoyu kardesime işin kötü tarafı suki heycan var ama kötü bi heycan kötü haberi bekliyorum cunku biz bu arada 5. katta oturuyoduk o zaman 7.kattada cok samimi oldugumuz komsularımız vardı Arslan amca hatta adamın isim soyisim Arslan Arslan:) Onun cıglık ve küfürleriyle duydum sampiyon oldugumuzu kendimden gectim ve herzamanki gibi konvoya cıktık ne günlerdi be

Rakibimiz yine bir şekilde bu maçıda bağlar demiştim maç öncesinde inançsızca maçı herzaman izlediğim koltuğuma oturdum sakin sakin izliyorum.İlk yarı bitti aklıma 2001 deki Samsun Fener maçı geldi ogünde bir kumpasa getirip almışlardı umutlanma gerek yok dedim neyse artık bizim maçın sonlarına doğru Melih Gümüşbıçak "Cihannnnnn cihannnnnn ve Denizliden gool haberi geliyoooooooooor dediği an gözlerim doldu yere diz çöküküp kalmıştım.Hasan bir yerde ağlıyor Mondragon bir yerde ağlıyor spiker bile sesi titriyor tribünleri gösteriyor herkes sarmaş dolaş ağlıyor Adnan Polatı gösteriyor okadar rahat ki ben demiştim der gibi bakıyor Allahım O Bülent Tulunun çocuklar gibi dudkalrını bükerek ağlaması beni benden almıştı ama bizim maç bitmiş Denizlideki maç bir türlü bitmemşti kanal değiştirip 16 dakıkayı görünce bitmeyecek böyle demiştim.Denizlide golü yiyince Son dakikalara yüreğim dayanmamıştı gittim arka odaya yere kapaklandım çıldırıyorum bitmiyor diğer maç bir türlü bitmiyor bitmiyor ya bitmiyorrrr anlımdaki damarlar fırlayacak gibi olmuştu hissediyordum artık bunu Yalvarıyorum Allah a bizim hakkımızdı sende biliyordun hakedene vereceğine inanıyorum nolursun diye dualar ediyordum ki babam şampiyoooooooooooooooooooooooooooooooooon diye bağırmaya başlayınca kapıları tekme tokat aça aça salona gitmiştim babamla sarılmışım hayatımda ilkkez garip bir şey hissederek ağlıyorum hemde Babamın yanında bunun içinde sevinç gözyaşları vardı ,bunun içinde elle kolla atılan gollerin hıncı vardı , bunun içinde ceza sahası dışında faul bile olmayan pozisyonda çalınan penaltı düdüklerinin acısı vardı,bunun içinde o bahsi geçen hindinin sahibine binmesi vardı bambaşka bir pskoloji bambaşka akan göz yaşları vardı...Sonrasını gerçekten hayal meyal hatırlıyorum ama o kafayla beni kutlamalara evdekiler şehir merkezine yollamamaya kalkıştılar kapıları kitlediler çünkü gerçekten aklımı kaybetmiş gibiydim ne yapıcağım hiç belli olmazdı ki bunda nekadar haklı olduklarını balkondan atlayarak gitmemle kanıtladım zaten.(Allah tan o dönem 2. katta oturuyorduk)

Öyle işte.

Muthis bir aksamdi, burda Trt'yi acmistim sunucu programi birakip maci anlatiyordu son 16 dakkikayi. Birden mac bitti diyince benden bir "Ollleeeeeeyyyy" ve balkona cikip bagirip cagirdim. Kadroda Volkan, Cihan vs gibi oyuncularla sampiyon olmustuk HELAL BE :).

Maçı müthiş bir heyecanla radyodan takip ediyordum..Maç öncesinde amcamın dediklerini duyar gibiydim çok rahat biş şekilde fener şampiyon olmuş gibi mutluydu :D Radyo sürekli iki maç arasında gidip geliyordu..Bizim maç bitti o heyecanı anlatamam :) Fener maçına döndü radyo 16 dk uzatmayı duyunca inanamadım, kalbim duracak gibiydi..Müthiş bir gündü..Maç bittikten sonra hatırladıklarım babamla müthiş sevincimiz, amcamın öfkesi masayı dağıtışı :D ve tabiki Hasan Şaş'ın ağlayısı o duygular anlatılmaz gerçekten :)

[video=youtube;UrO1SniWriM]https://www.youtube.com/watch?v=UrO1SniWriM&feature=related[/video]

[video=youtube;h8-omhB8UFs]https://www.youtube.com/watch?v=h8-omhB8UFs&feature=related[/video]

Vay be 5 yıl olmuş. 100 şampiyonluğa bedeldi benim gözümde, hayatımın en güzel günüydü sevinçen 2,5 gün 1 dakika bile uyumamıştım. O günden sonra da hiçbir kupa önemli olmadı benim için. Sadece o yürekli takımı istedim hep.

Ağlatan , ölüp tekrar dirilten bir şampiyonluk hikayesi. Zor şartlarda inanmış onlarca adamın sahada verdiği mücadele.. Tribünlerde ve ülkede milyonlarca taraftarın kolkola ettiği dualar..

Unutan , unutturan bizden değildir.

kapali ustte bir kac sira altta 3 adam radyodan bozma birseyle maci dinliyordu biz de guya ondan takip ediyorduk. cok dertli anlardi ama sonra costuk tabi

Bizim maç bitmişti sevinmeye başlayacaktım ki bir baktım Fenerbahçe maçı 16 dakika uzamış. 16 dakika sanki 16 yıl gibi geçti. Hala dün gibi aklımda :).

Kasımpaşa'da Stadyum Cafe'de izliyorduk. Gol olunca yıktık ortalığı Fenerlilerle kavga çıktı. Sonra sağduyulu bir kaç kişi araya girdi. 16 dakika bittiğinde meşale yaktık diye dükkan sahibiylede papaz olmuştuk.

Üst Alt