#4 Patric Young - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#4 Patric Young

Sezon ortasında aldığımız adam sezon başında aldığımız adamlardan daha iyi. Ergin Hoca'nın başarısı mı diyelim yoksa hatası mı diyelim ?

Bugün müthiş oynadi. Ruhuyla oynuyor adam. Bize böyle oyuncular lazim. 11 Sayi 14 ribaund. ve istatistige yansimayan şeyler. helal olsun.

Seneye bizimle degilsin. Bu yönetim tutamaz seni.:hat:

Adam zaten yarım sezonluk için geldi. Keşke seneye 300 bin euro değil 1-1,5 m euro verecek bütçemiz olsaydı da kalsaydı. Ama yaşı çok genç bir NBA yapıp şansını dener mi göreceğiz. Patric olmasa bile Joey Dorsey'i takımda görmek isterdim. Seneye büyük ihtimal Free Agent olacak. Çok fazla paralar isteyeceğini de sanmıyorum. Eğer gelecek sezon iyi bütçe olursa Arroyo sadece EuroLeague'de oynasın isterim. Çünkü yaşı oldukça fazla. Son 3 sezondur oldukça yıprandı. Yanında iyi birisi yok. Her maç 40 dakikaya yakın bir süre alıyor. Ve son zamanlarda çok ağır sakatlıklar yaşadı. Şimdi de 15 gün sonra takıma katılacakmış. Yani neredeyse sezonun yarısını kaçırmış olacak. Seneye Ender-KG-Nikolov-Ege-Carter kalmalı. Arroyo'nun sadece Euroleague'de kullanmak şartıyla kalmasını isterim. Patric de kalsın isterim ama büyük ihtimalle NBA'ye gidici. Furkan seneye NBA'den dönecekmiş bir sürpriz olmazsa. GS'den başka bir kulüple anlaşamıyordu GS'ın izni olmadan. Her ne kadar ben gitmesini doğru bulmasam da dönmesi iyi olur. Çünkü ligde yabancı sınırlaması var ve son yıllarda kendini iyi geliştirdi. NBA'ye gittikten sonra hücum opsiyonlarını ve pozisyon bilgisini daha da üst seviye çıkarmış. Pek fazla oynamıyor orada ama oynayınca yararlı olduğunu söyleyebilirim.

Seneye şöyle 10-15 m arası bütçemiz olursa ;

PG: Bobby Brown (Wanamaker-Delaney-Bo McCaleb-Marcus Williams) - Ender - Nikolov
SG : Justin Carter (Hackett) - Sinan - Göksenin
SF : Francisco Garcia - Nikola Kaliniç - Yerli bir oyuncu
PF : Trey Thompkins (Luka Mitroviç) - Kerem Gönlüm - Yerli PF-C oynayan bir oyuncu
Center : Patric (Patric kalmazsa Shane Lawal-D'Or Fischer-Joey Dorsey) - Furkan (Furkan olmazsa Pleiss-Reyes-Parakhouski)

Min 6- Max 7 yabancı oyuncu var. İlerleyen dönemlerde sakatlık falan olursa yerlerine yabancı oyuncu alabiliriz. 15 m'ye bu kadro fazlası ile olur.

Umarım yeni başkan basketbola desteğini verecek ve seneye F4 adayı kadrolar izleyebileceğiz.

Edit : İmla.

Son düzenleme:
bakalım yönetimden bir akıllı çıkıp sözleşme yeniletecek mi? Patric çok iyi pivot olacak ama gereksiz faul çok alıyor, her maç erkenden faul problemine giriyor bunu biraz düşürsün durdurulmaz oyuncu olur.

AQBep8m.png

Twitterı kapanmış ve kapatılmış alttaki twitten sonra.

Basketbol şubesinin ilk işi Patric'i takımda tutmak olmalı. Büyük ihtimalle NBA deneyecektir ama NBA olmazsa Barça falan kapar. Gerekirse ücretinde 2 kat iyileştirilme yapılsın seneye bizde olsun :(

Üst Alt