#4 Patric Young - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#4 Patric Young

Bu sene takımda kalsa harika olurdu açıkçası hem Lasmeden hemde Dorseyden daha iyi ancak tabiki geçen sene yaşadığı yükselişten sonra onu Eurocup'ta tutmak pek mümkün değildi.

Aslan News ‏@Aslanews 45 sn.46 saniye önce
Patric Young: "Ergin Ataman, bir dahi de olabilir hiçbir şeyi umursamayan biri de olabilir"
Patric Young: "Ataman, iyi bir insandı. Onun metotlarını anlayamadım. Taktikleri kafa karıştırıcıydı"

Adam o kadar dar rotasyon ve sakat oynayan oyuncularla normal bi sistemle gidemezdi heralde :) ama Pat de alisir yakinda, Spanoulis'in de hucum varyasyonlari karisiktir

Ataman'ın taktikleri Patrick Young'ın kafasını karıştırmış

1445254326.jpg

Galatasaray’dan Olimpiakos’a transfer olan Patric Young, “Ergin Ataman’ın metodlarını anlayamadım. Taktikleri çok kafa karıştırıcıydı” dedi.

Eurohoops’tan Lefteris Moutis’e konuşan yıldız pivotun öne çıkan ifadeleri şöyle:

* Galatasaray ile anlaştığım sırada bilinmeyen bir oyuncuydum ancak özgüvenle oynuyordum. Galatasaray Euroleague’de oynamıyor olsa muhtemelen Galatasaray’la anlaşmazdım. Basketbol oynamak için sabırsızdım. Özellikle harika bir pasör olan Carlos Arroyo ile tanıştıktan sonra işim çok daha kolay oldu.

* En üst seviyede oynayan bir takımda oynamamama rağmen Euroleague’de forma giymek benim için harika bir fırsattı. Sonuç olarak da daha iyi bir şans buldum ve şu an Olympiacos forması giyiyorum. Kulüp profesyonel bir şekilde çalıştığında daha olgun, kendini geliştirebilen, profesyonel bir oyuncu olmayı öğreniyorsunuz.

* Galatasaray’ın bana hala borcu var. Bu sene sadece Olympiacos’un kupalar kazanmasına yardımcı olmak istiyorum.

* Ergin Ataman için ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Bir dahi de olabilir, hiçbir şeyi umursamayan biri de olabilir ancak bilmiyorum. İyi bir insandı ancak şu an aramızda bir iletişim yok. Onun metodlarını anlayamadım. Taktikleri kafa karıştırıcıydı ve ben de kendim için motivasyon yarattım. Yine de kendisine bana verdiği şans için teşekkür ederim.

* En üst seviyede oynayan bir takımda oynamamama rağmen Euroleague’de forma giymek benim için harika bir fırsattı. Sonuç olarak da daha iyi bir şans buldum ve şu an Olympiacos forması giyiyorum. Kulüp profesyonel bir şekilde çalıştığında daha olgun, kendini geliştirebilen, profesyonel bir oyuncu olmayı öğreniyorsunuz.

Üst Alt