9 Kasım 1988 | Galatasaray 5-0 Neuchatel Xamax | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

9 Kasım 1988 | Galatasaray 5-0 Neuchatel Xamax

DOKw2fwXkAIMK4e.jpg

DOLAkuQWAAAViKK.jpg

[FONT=&quot]Galatasaraylı futbolcular 9 Kasım 1988 günü beyaz formalarıyla Ali Sami Yen’de sahne aldılar. “5 atarız” dediler, sözlerini tuttular. Onlar tarihi, tarih de onları yazdı…
[/FONT]

[FONT=&quot]
DOLSrQfXcAAWl5M.jpg

[/FONT]

[FONT=&quot]5-0'lık Neuchatel zaferini iptal etmeye kalkan Uefa'yı arabasıyla köprüden atlayarak protesto etmeye kalkan ''Arşimet Sami'', aracı korkuluklara takılınca bu kez koşup atlamak istemiş ama bu sefer de polislere takılmış[/FONT]:asd22:

DTK79EaWsAAfpbg.jpg

İlkokul 2'ye gidiyordum, yanlis hatirlamiyorsam eve geldigimde 1-0 yada 2-0 öndeydik. Siyah beyaz bir televizyonumuz vardi. O yasta ve o kötü görüntü kalitesinde Tanju'yu kolayca secerdim ekranda (Tanju bence gelmis gecmis en iyi Türk satrafordur). Tabi rüya gibi bir gün oldu.

Sonraki turda (ceyrek final) oynadigimiz Monaco maclarini üst kattaki ev sahiplerinin evinde, renkli televizyonda izledim. Evleri iki dairenin birlesimiydi, uzun bir antreleri vardi. Tanju'nun kafa golünden sonra orada depar attigimi da hatirliyorum.

Hey gidi...

Basligini aramadim ve bulamadigim icin GSC tarihinde ilk basligimi actim.
Tarihimizin en onemli ve şaşalı galibiyetlerimizden biriydi. Bu mac sonunda ( + olarak Monaco maclarindan sonunda) bircok Fenerbahceli ve Beşiktaşli babalarin cocuklari Galatasaraylı olmuştur :)

Üst Alt