9 Kasım 1988 | Galatasaray 5-0 Neuchatel Xamax - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

9 Kasım 1988 | Galatasaray 5-0 Neuchatel Xamax

Aslinda pek oyle denemez. Sanirim bi onceki sene sampiyonluk zora girince bir grup taraftar gercek anlamda derwali linc etmeye tesislere gitmis. Olayin fotolari falanda vardi

1 önceki sene çok rahat şampiyon olmuştuk.. dediğiniz olay 2 sene öncesiydi.. 14 yıldır şampiyon olamadığımız için camiada büyük stres vardı..bitime 4 hafta kala rize'ye 2-0 yenilince herkes şampiyonluğun yine kaçtığı düşüncesine kapılmış, bu hayal kırıklığıylada taraftar hafta içi floryayı basmıştı..
O yıl şampiyonluk gelmeseydi derwall sene sonu ayrılacak, ve belkide şu an çoğu taraftar ismini bile pek bilmiyor olacaktı.. ama şampiyonluk ve sonraki yıllar avrupa zaferleri yaşanınca galatasaray devriminin başlangıç noktası olarak anıldı.. hem 86-87 şampiyonluğu, hemde neuchatel zaferleri tarihimizin en önemli dönüm noktalarıdır bence..

IN2020 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim anilar çorba oldu. Ogrenci oldugum icin okulu satmistim ama tv yayini yokmus. Geriye sadece Rapid maci kaliyor cunku Monaco maclari aksam oynanmisti, Bukres maci da herkesle izledigimden bayrama denk gelebilir ama ilk mac, ikinci mactan emin degilim. Kizilyildiz maci da radyodandi zaten sonraki sezon olmali. Frankfurt macinda guzel dayak yemistim ama o da 92 olmali. Tek olasilik Rapid veya Bukres 2. maclari. Gerci kizilyildiz ilk macini da hatirlamiyorum. Veya belki de radyodan dinledim ama sonra goruntusu hafizama kazindi.

Üst Alt