Ehliyet Konu Başlığı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ehliyet Konu Başlığı

Sinavi gecmisim arkadaslar benim bir sorum olacak ben isitme cihazi da kullaniyorum direksiyon sinavina da girecegim B ehliyeti alacagim fakat benim o kadar o kadar sagirligim yok ama hafif sesleri normal sesleri anlayamiyorum bu kadar simdi kimseye de soylemedim isitme cihazi kullandigimi simdi sinav zamaninda takmamam mi lazim yoksa takinca sikinti olur mu?

19-20 eylul arasi Direksiyon sinavim yeni direksiyon sinavina giren arkadaslarimdan bir sey sormak istiyor İki duba arasina tek hamlede sokmak gerekiyormus bu dogru mu İki duba arasina nasil girebiliriz ayrintili anlatabilecek renktasim var mi direksiyon sinavinda nelere dikkat etmeliyiz yeni ehliyetini alan renktaslarim daha iyi bilir belki.

19-20 eylul arasi Direksiyon sinavim yeni direksiyon sinavina giren arkadaslarimdan bir sey sormak istiyor İki duba arasina tek hamlede sokmak gerekiyormus bu dogru mu İki duba arasina nasil girebiliriz ayrintili anlatabilecek renktasim var mi direksiyon sinavinda nelere dikkat etmeliyiz yeni ehliyetini alan renktaslarim daha iyi bilir belki.
Evet tek seferde girmen gerekiyor ama düzgün kullanırsan onu göz ardı edebilirler diye düşünüyorum yeter ki dubalara çarpma sakin ol heyecanlanma yeter gerisi gelir

Tek hamle değil ama içeri girdikten sonra en fazla iki hamle yapma hakkın var. Bana öyle söylemişlerdi. Benim sınav olduğum yerin park alanında kaldırım veya park taşları denen taşlardan vardı. Hoca bana aynadan görünen taşlarla yapılan açıya göre park etmeyi öğretti. Bu yolla o iki hamleyi kullanmaya da gerek kalmadı. Tabi normal asfaltta iki araba arasına girerken bu yöntem işe yaramaz ama sınavı geçmek için çok kolay bir yöntem oldu. Belki senin de öyledir diye yöntemi anlatmaya çalışayım:

1. Arkadaki dubayı sağ arka camda görür görmez dur.
2. Sağ aynayı indiği kadar aşağı indir.
3. Geri vitese al, direksiyonu sonuna kadar sağa (saat yönünde) çevir.
3. Aynadan araba ile kaldırım taşları paralel görünene kadar bu şekilde geriye doğru ilerle.
4. Paralel olduğunda direksiyonu düzelt ve sağ ayna öndeki dubayla aynı hizaya gelene kadar geriye doğru ilerle.
5. Sağ aynan ön dubayla aynı hizaya geldiğinde direksiyonu sonuna kadar sola (saat yönünün tersine) çevir.
6. Araba kaldırımla paralel hal alana kadar ilerle.

Bunları yaptığında araba cillop gibi giriyor o iki duba arasına.

Son düzenleme:
Tek hamle değil ama içeri girdikten sonra en fazla iki hamle yapma hakkın var. Bana öyle söylemişlerdi. Benim sınav olduğum yerin park alanında kaldırım veya park taşları denen taşlardan vardı. Hoca bana aynadan görünen taşlarla yapılan açıya göre park etmeyi öğretti. Bu yolla o iki hamleyi kullanmaya da gerek kalmadı. Tabi normal asfaltta iki araba arasına girerken bu yöntem işe yaramaz ama sınavı geçmek için çok kolay bir yöntem oldu. Belki senin de öyledir diye yöntemi anlatmaya çalışayım:

1. Arkadaki dubayı sağ arka camda görür görmez dur.
2. Sağ aynayı indiği kadar aşağı indir.
3. Geri vitese al, direksiyonu sonuna kadar sağa (saat yönünde) çevir.
3. Aynadan araba ile kaldırım taşları paralel görünene kadar bu şekilde geriye doğru ilerle.
4. Paralel olduğunda direksiyonu düzelt ve sağ ayna öndeki dubayla aynı hizaya gelene kadar geriye doğru ilerle.
5. Sağ aynan ön dubayla aynı hizaya geldiğinde direksiyonu sonuna kadar sola (saat yönünün tersine) çevir.
6. Araba kaldırımla paralel hal alana kadar ilerle.

Bunları yaptığında araba cillop gibi giriyor o iki duba arasına.

Renktas sagol bu bilgiyi ogrenmis oldum Peki yolda surerken nelere dikkat etmeliyiz saga git sola git felan diyorlar mi yoksa kafamiza gore mi gidecegiz bir sey demeden.

Renktas sagol bu bilgiyi ogrenmis oldum Peki yolda surerken nelere dikkat etmeliyiz saga git sola git felan diyorlar mi yoksa kafamiza gore mi gidecegiz bir sey demeden.

Bunu sorduğuna göre sanırım hiç direksiyon dersi almamışsın, belirli bir parkur var sınavda. Direksiyon derslerinde bu parkuru turlayacaksın hep, aynı şekilde sınavda da bu parkurdan sorumlusun. Bu parkur genelde bir kısmında yokuş çıkılan, çıkarken sağa çekip yokuşta kalkış yapılan, yokuştan inilen, eğimsiz veya uygun eğimli yolda 20 metre kadar geri geri gidilen, kavşaklardan geçilen bir parkur olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bunu sorduğuna göre sanırım hiç direksiyon dersi almamışsın, belirli bir parkur var sınavda. Direksiyon derslerinde bu parkuru turlayacaksın hep, aynı şekilde sınavda da bu parkurdan sorumlusun. Bu parkur genelde bir kısmında yokuş çıkılan, çıkarken sağa çekip yokuşta kalkış yapılan, yokuştan inilen, eğimsiz veya uygun eğimli yolda 20 metre kadar geri geri gidilen, kavşaklardan geçilen bir parkur olur.Sent from my iPhone using Tapatalk
Direksiyon dersi aldim ben yolda anca surdurduler yok kavrama miymis su muymus falan filan iste bir tek parki cozemedim yahu.

Daha kavramayı bulma aşamasındaysan parkura çıkmaman doğal. Park etme en son aşama. Daha kalkışta stop ettirme ihtimalini ortadan kaldıracaksın, daha yokuşta geri kaydırmadan ve yine stop ettirmeden kaldıracaksın, daha geri geri gideceksin. İşin zor gerçekten renktaş.

Daha kavramayı bulma aşamasındaysan parkura çıkmaman doğal. Park etme en son aşama. Daha kalkışta stop ettirme ihtimalini ortadan kaldıracaksın, daha yokuşta geri kaydırmadan ve yine stop ettirmeden kaldıracaksın, daha geri geri gideceksin. İşin zor gerçekten renktaş.Sent from my iPhone using Tapatalk
Renktas benim araba kaldirmakta sikintim yok ki ben arabayi surebiliyorum bana park dersi vermediler ondan sordum.

Daha kavramayı bulma aşamasındaysan parkura çıkmaman doğal. Park etme en son aşama. Daha kalkışta stop ettirme ihtimalini ortadan kaldıracaksın, daha yokuşta geri kaydırmadan ve yine stop ettirmeden kaldıracaksın, daha geri geri gideceksin. İşin zor gerçekten renktaş.Sent from my iPhone using Tapatalk
Hic araba stop ettirmedim ki ben falan filan derken sadece yolda araba surdum o kadar.Park etme sikintisi kaldi oda iste dersi gormedigimden sordum.

Arkadaslar dikkatimi cekti de benim babamin ticari arabasi var hyundai modelini bilmiyorum su depriyaj olayinda babamin arabasinda debriyajin boslugunu cok aliyorsun birde gaza yuklenince gidiyor ama Kurstaki arabada depriyaji hafif kaldirdiginda araba kendi kendine ileri gidiyor ve gaza kucuk dokundu mu araban kalkiyor.Mesela babamin arabasini yokusta surerken depriyajin boslugunu cok aliyorum ve gaza asiri yuklenince gidiyor kurstaki oyle degil ama kucuk depriyajini kaldirdiginda araba ileri gitmek istiyor gaza kucuk bastik mi gidiyor sizce hangi arabaya alisayayim kurstaki mi yoksa babamin arabasina mi alisayim.Bu iki araba arasinda ne fark yahu.

Arkadaslar dikkatimi cekti de benim babamin ticari arabasi var hyundai modelini bilmiyorum su depriyaj olayinda babamin arabasinda debriyajin boslugunu cok aliyorsun birde gaza yuklenince gidiyor ama Kurstaki arabada depriyaji hafif kaldirdiginda araba kendi kendine ileri gidiyor ve gaza kucuk dokundu mu araban kalkiyor.Mesela babamin arabasini yokusta surerken depriyajin boslugunu cok aliyorum ve gaza asiri yuklenince gidiyor kurstaki oyle degil ama kucuk depriyajini kaldirdiginda araba ileri gitmek istiyor gaza kucuk bastik mi gidiyor sizce hangi arabaya alisayayim kurstaki mi yoksa babamin arabasina mi alisayim.Bu iki araba arasinda ne fark yahu.

Her Arabanın kavrama Noktası farklıdır. Birde araba benzinli veya tüplüyse dizele göre daha zor kalkar

Sinava kursunun arabasiyla gireceksin ona alis ve kavra baska birsey karistirma araya.

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt