Eurovision 2009 - TÜRKİYE | 4. olduk - Teşekkürler Hadise - Sayfa 54 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Eurovision 2009 - TÜRKİYE | 4. olduk - Teşekkürler Hadise

Cevap: Eurovision 2009 - TÜRKİYE | 4. olduk - Teşekkürler Hadise

Bu yarışma, Kuzey-İskandinav dayanışmasını asla ve asla kıramayacağınız bir yarışmadır. Girin bakın bütün İskandinav haber sitelerine, Norveç'in galibiyetini dev manşetler şeklinde ve en güncel haber olarak vermişler mi vermemişler mi ?

www.dagbladet.no

www.aftenposten.no

www.gd.se

www.svenskadagbladet.se

www.aftonbladet.se

www.ekstrabladet.dk

www.iltasanomat.fi

www.mbl.is

Bunlar, o yörelerin başlıca gazeteleri, dilerseniz açın bakın.

Yarışmayı izlerken Norveç'in şarkısı çok hoşuma gitmişti ama kazanacaklarını tahmin edememiştim.

Gösterişe verilseydi Ukrayna veya Yunanistan.Molediye verilseydi Finalndiya,İzlanda veya Bosna. Sese verilseydi Fransa.Hakkı yenen varsa oda Azerbaycan'dır.

Haketmedigimiz bi 4. lük. Ben ilk 2 kesin bekliyordum. Resmen siyaset oynuyor bu yarismada.

Artik katilmasak bu yarismaya daha iyi olacak.

Tekrar izledim. En iyi sahne şovu Fransa/Patricia Kaas . Ben bunu bilir bunu söylerim :D

Tamam kiz tatli ama Hadisemiz varken neden onu ön plana cikaralimki.

Artik sakami yapiyosun gercekcimisin bilmiyorum ama biraz daha uzatirsak yarismanin siyasete döndügü gibi bizde burayi siyasete döndeririz, o yüzden ben daha yazmiyim :)

Helal olsun Azerbaycan'a.İkinciliği son anda kaçırdılar..

Bizede İngiltere'den tam puan geldi sanırsam.Şaşırdım..:D:eek:

fft16_mf243987.Jpeg

Hadise öyle güzel , şöyle güzel diyen sevgili basınımız , Azeri kızımız Aysel'i nasıl görmez. :D

Üçüncülük değil , birincilik yakışır sana. :eek:

aysel_teymurzade-_2.jpg

Alınmaca , küsmece yok. :D Hadise neresiii , Aysel neresi :D

Güzellik herkese göre değişir elbette çok güzel bu Aysel ama Hadise'yi daha seksi buluyorum buda benim şahsi fikrim kişisel olarak değişir tabiki fikirler!

Azerbeycana bukdr oy verilcegini tahmin etmiyordum, cok sevindim

kesin bu boru hattininda payi vardir bu oylarda :p

Bir tek sizden 12 puan aldik biz,boru hatti ne alaka,Azerbaycan Herhangi bir avrupa ulkesi olsaydi bu performansla acik ara birinci olurdu,

hic bir ticari,petrol anlasmamizin olmadigi ulkelerden 8,10 puanlar aldik,Ayrica Turkiye Azerbaycana 12 puan vermeseydi Biz yine 3cu olacakdik,

Biz size 12 vermeseydik siz 4cu olamazdiniz,biraz bilgi edinin oyle yazin,bilip bilmeden yazmayin.

Beyaz yakında Aysal ve Arash ı çıkarır show una ..Daha yakından tanırız kızımızı

Azerbaycan Herhangi bir avrupa ulkesi olsaydi bu performansla acik ara birinci olurdu,

hic bir ticari,petrol anlasmamizin olmadigi ulkelerden 8,10 puanlar aldik

Anlatmaya calistigim şey;

Azerbaycan'ın sadece türkiye'den 12 puan alabildiği düşünülüce, lobi ve siyasetin bu yarışma içinde ne kadar önemli olduğu rahatlıkla anlaşılabilir. eğer ki azerbaycanın şarkısını bir kuzey avrupa ülkesi seslendirseydi bence norveç bu yarışmayı alamazdı. bu sebeple bence azerbaycan, 2009 eurovision yarışmasının en başarılı ülkesi olmuştur.

edit: azerbaycanın ülkelerden aldığı puanlar

Belarus 10

Malta-1

Çexiya-10

İsveç-8

İsrail-6

Rusiya-7

Latviya-4

Çeronoqoriya-6

Finlandiya-2

Bolqarıstan-8

Litva-5

Böyük Britaniya-3

Makedoniya-3

Slovakiya-4

Yunanıstan-8

Bosniya-3

Ukrayna-10

Türkiyə-12

Albaniya-4

Serbiya-4

Kipr-8

Polşa-6

Niderland-10

Estoniya-7

Xorvatiya-10

Rumıniya-4

Danimarka-8

Moldova-10

Sloveniya-1

Ermənistan-1

Macarıstan-10.

Ayrica dun ben ciktikdan sonra yazilanlarin hepsini okudum da bir sey daha soylemek istiyorum,Cem Yilmazin dedigi gibi guzellik,yakisiklilik bu kadar goreceli bir kavram degil,benim begendigimi sen begenmessin,biri begenir,bi yerine kadar tamam ama gorunen bir seye israrla yok,hayir,goremiyorum da diyemessin :eek:

Üst Alt