Hazırlık Maçı | Levski Sofya 0-2 Galatasaray | M.S | 8 Ekim | GSTV - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Levski Sofya 0-2 Galatasaray | M.S | 8 Ekim | GSTV

CuQ9pvRXEAA3IUz.jpg

CuQ9pvRWAAETcwT.jpg

CuQ9pvPWEAIague.jpg

Adamın gülüşü bile ne kadar samimi bir insan olduğunu gösteriyor

Bu ateş üfleyerek sönmez

JOR her gecen gun buyuyor.

Devam et hocam, bize unuttugumuz guzel seyleri tekrar hatirlatmaya basladin. Bu ulkede altyapi denince ilk akla gelen kuluptuk. Umarim yine o seviyeye geliriz.

Bu oyunculari vitrine cikarmasinin altyapilarimizdaki tum oyuncular icin ne kadar olaganustu bir motivasyon sebebi oldugunu dusunebiliyormusunuz??

Yolun acik olsun hocam, bu takimda uzun yillar kalman icin dua ediyorum.

Nacizane bir kaç şey söylicem.

Ben futbolun direkt içinde bir insan değilim ancak bazı şeyleri dışarıdan yorumlamak çok da zor değil.

Mesela Linnes, kimse bu adam için potansiyeli kötü diyebilir mi? Muhtemelen farklı sorunları var, adaptasyon olabilir, sistemsel sıkıntılar olabilir, takım içi ortama alışamamış olabilir vs.

Hoca bunları yapıyor mudur bilmiyorum ama her oyuncu için bu örnekleri verebiliriz, oyuncuyu motive edebilirsiniz ancak bunun bir karşılığı olmalı. Linnes dönemsel bir çaba içine giriyordur mesela ama bakar ve göbekli Sabrinin oynadığını görürse o motivasyon kaybolur.

Kısacası verim almak istiyorsak teknik ekibin birey birey düşünmesini sağlamalıyız her oyuncuya takımın önemli parçası gibi hissettirebilmeliyiz.

Galatasaray'da oynayan adam kendini motive etmelidir mantığı 70lerde kaldı artık profesyonel bir ortam var. Özellikle bu ülkede de motivasyon kaynağı çok fazla kullanılabilecek.

Bu yüzden potansiyelli adamların üzerine gidilmeli, Sinan için de durum bu.

Mesela bence Aydın çok şahane bir adam olabilirdi ama dönemsel çıkışları dışında hiç bir şey yapamadı bu belki kendisiyle alakalı olabilir daha çok ama özellikle genç oyuncuların üzerine daha çok düşmek lazım, böylece işin getirisini daha fazla alacağız.

Mustafa bugün oynadıysa bundan sonra onunla özel olarak ilgilenmemiz gerek, eğer bu kadar özelse yiyeceği yemeğe bile karışmalı teknik ekip, ve özellikle oyun zekasını ve fiziğini geliştirmek için çabalamalı. 14 yaşındaki bir çocuk hele motive tabiiki olur ancak neyin doğru olduğunu bilmiyor. Futbolda her zaman eğitim daha önemlidir bu bilinci aşılayabilsek bu zamana kadar çok daha fazla genç oyuncuyu parlatabilirdik.

Valla bizim hoca King ming degil tam bir Baba, bu adamin degerini bilmek gerekli, eger kuyusunu kazmak isteyen futbolcu varsa aninda taraftar olarak tepkimizi vermemiz gerekli, böyle hocalar herzaman gelmez , bir iki yil daha kalsin bence altyapidan ne oyuncular kazandirir takima.

Üst Alt