Pele: Dünyanın en iyisi benim - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pele: Dünyanın en iyisi benim

Cevap: Pele: Dünyanın en iyisi benim

17 yaşında Dünya Kupası finallerinde yedek kulübesinde otururken, çeyrek final karşılaşmasında İskoçya’yla yapılan karşılaşmada yakaladığı forma şansını iyi değerlendiren Pele, attığı golle takımını yarı finale taşıyan isim oluyor. Yarı final karşılaşmasında da Fransa’ya üç gol atan ve takımının 5-0’lık galibiyetinin altına büyük harflerle imzasını atan genç yetenek spor severlerin kalbinde yer edinmeye başlıyor. Brezilya’nın, finalde rakibi ev sahibi İsveç’i 5-2 yenerek, kupayı müzesine götürdüğü maçta, 2 gol de İsveç ağlarına gönderince artık dünya Pele gerçeği ile yakından tanışıyor ve artık O tüm dünyanın yakından tanıdığı bir futbol yıldızı oluyor.

Vay be.Ben komple yedek diye biliyordum.

1.Pele

2.Maradona

3.Cruyf

4.Beckenbauer

5.Zidane

Zico nerde ? hatta Garrincha nerde, geroge best? pele ve maradonanın Kabul ettiği ve kimse onun gibi komple futbolcu değil dediği Di stefano ? futbol otoriteleri tek başına dünya kupasını kazanan iki futbolcu sayar.. biri garrincha diğeri maradona.. garrinchanın hikayesinden çok etkilenmişimdir.. hani derler yaa zevkine futbol oynamak işte bu adam öyle bir adam bir bu bide Geroge best ilgilenenler için Garrincha - Vikipedi

Zico nerde ? hatta Garrincha nerde, geroge best? pele ve maradonanın Kabul ettiği ve kimse onun gibi komple futbolcu değil dediği Di stefano ? futbol otoriteleri tek başına dünya kupasını kazanan iki futbolcu sayar.. biri garrincha diğeri maradona.. garrinchanın hikayesinden çok etkilenmişimdir.. hani derler yaa zevkine futbol oynamak işte bu adam öyle bir adam bir bu bide Geroge best ilgilenenler için Garrincha - Vikipedi

Bizde biliyoruz onlari ama hiç biri Cruyff, Bbauer ve Zidanedan iyi degil. Garrincha tek basina aldi bir dünya kupasini ama kariyeri üst düzey olarak çok sürmedi.(alkolikti kendisi bildigim kadariyla)

Bizde biliyoruz onlari ama hiç biri Cruyff, Bbauer ve Zidanedan iyi degil. Garrincha tek basina aldi bir dünya kupasini ama kariyeri üst düzey olarak çok sürmedi.(alkolikti kendisi bildigim kadariyla)

Doğru evet zaten alkolden öldü.. garrinca futbolun yetenek kısmıydı maalesef haklısın ama Di stefano ve zico konusunda katılmıyorum.. Alfredo di stefano örneğini verirsek kendisi dönemin şampiyonlar ligi kabul edilen şampion kulüpler kupasında real madrid le üst üste şampiyonluk kazanmıştır adeta ambargo koymuştur.. kaldıki pele di stefano için maradonadan çok çok iyi futbolcuydu ne ben nede maradona di stefano kadar iyi değildik demiştir maradonada distefano için onun gibisini kimse görmedi der.. bilgi için Alfredo Di Stéfano - Vikipedi

Dünyanin en iyisi Cruijff'tür... Adamin kendi kültürü, kendi felsefesi var... Ispanya onun sistemi sayesinde Avrupa, Dünya sampiyonu oldu... Dünyaya gelmis en iyi futbol ADAMI Cruijff'tür tartismasiz..

Ntvspor'da belgeselini izlemiştim. Cidden ilginç golleri var . Çok yetenekli olduğu aşikar ama bu tür açıklamaların bence hiç bir geçerliliği yok. En iyisi benim diyor da neye göre ?!

1200 küsür gol atmış, bildiğim kadarıyla Brezilya ve Amerika liginde hem de ofsaytın bile olmadığı 50-60-70'li yıllarda. :) 3 dünya kupası almış, sanki oynadığı takım Papua Yeni Gine. Hagi zamanının en iyi oyuncularından biriydi, Messi zamanının en iyisi ama tek kupaları -hatta başarıları- var mı milli takım bazında ?

Böyle bir sıralama yapılmaz bence. En iyi değil de en başarılı olsa belki.

Dünyanin en iyisi Cruijff'tür... Adamin kendi kültürü, kendi felsefesi var... Ispanya onun sistemi sayesinde Avrupa, Dünya sampiyonu oldu... Dünyaya gelmis en iyi futbol ADAMI Cruijff'tür tartismasiz..

Futbol Adamı başka futbolu başka :) ona bakarsan şuanda dünyanın en iyi futbol adamlarından mourinho futbolcu bile değildi..

Futbol Adamı başka futbolu başka :) ona bakarsan şuanda dünyanın en iyi futbol adamlarından mourinho futbolcu bile değildi..

Cruijff hem kral bir futbolcuydu, hemde kral bir teknik direktör... Onun üstüne kimseyi tanimam... Cruijff, hem Pele'ye, hemde Maradona'ya futbol dersi verir..

Hiç şampiyonluğu olmayan Brezilya'ya 17'sinde kupayı aldırmış adamdır Pele. Doğru demiş de demese daha iyiymiş.

Üst Alt