Pele: Dünyanın en iyisi benim - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pele: Dünyanın en iyisi benim

Cevap: Pele: Dünyanın en iyisi benim

peleyi hiç sevmem sürekli çıkıyor nedense medya bastıra bastıra yazıyor bu haberleri bence önemsiz yaşlanmış iyice artık iyi futbolcu kavramı değişti defanslarda değişti takımda değişti keşke şuan oynabilsen ve ne dediğimi anlasan koca kafalı

77a6bedb.jpg

Pele daha başarılı bir kariyere sahip, ama Maradona daha iyi futbolcu kesinlikle.Brezilya geleneksel olarak daha başarılı bir kadroya sahip olduğu için dünya kupasını daha fazla kazanması Maradonaya göre normal tabiki.Pele Brezilya sahillerinde gol atarken Maradona Napoli gibi bir takımı neredeyse tek başına şampiyonluğa taşıdı.Yani Pele Marodona kadar zor bir futbol yaşantısı sürmedi.

15 yılı aşkın bir süre zirvede kalmış tek futbolcudur. Muhammed Ali ile birlikte dünyanın ilk global süper starıdır. Futbolun ötesinde, Jordan, Ali gibi isimleri geride bırakarak sporun da 1 numarası seçilmiştir. Rekorların, başarıların adamıdır. Atatürk'ün ideal sporcuyu tanımladığı cümleye bire bir uyar. Santos gibi bir çöplüğü, dünyanın 1 numaralı takımı haline getirmiş, dönemin en güçlü Avrupa takımlarını şamar oğlanına çevirmiştir. Rövaşatanın mucididir. Futbol adına yaptıkları saymakla bitmez.. Etrafınızda Pele'yi yaşamış büyüklerinize "en iyisi kim" diye sorun; hepsinden Pele cevabını alacaksınız :)

Ne demiş büyük düşünür Cruyff:

"Pele is the only one who transcends the limits of logic"

(Sadece Pele mantığın sınırlarını aşmıştır)

maradona bence...pele iyiymiş hoşmuş ama bence medyanın yaygın olmadığı zamanlarda kulaktan kulağa büyümüş..(alaman köpee bu belkim de konuşuyordu çağlarında) zaten brezilyadan başka yerde oynamamışş...

peleyi hiç sevmem sürekli çıkıyor nedense medya bastıra bastıra yazıyor bu haberleri bence önemsiz yaşlanmış iyice artık iyi futbolcu kavramı değişti defanslarda değişti takımda değişti keşke şuan oynabilsen ve ne dediğimi anlasan koca kafalı
Hocam Pele’yi baya izlediniz sanırım böyle MAL gibi bir yorum yazdığınıza göre

(hiç izlemedim)

Dünyanın en iyisi Peledir aksi çok saçma olur çünkü adam şu zamana kadar gördüğünüz videosu olan tüm oyuncuların yaptığı hareketlerin gollerin vuruş şekilleri çalımların mucididir. Ne ronaldinho ne messi ne cruyff vs attıkları her gölün aynısını zamanında atmış öyle basit bir oyuncu çok gol atan oyuncu felan değilmiş yani . İnternette aptal saptal ofsayt yoktu yalanı dolaşıyor pelenin oynadığı zamanlar ofsayt çok daha katıymış.

Şu videoyu izleyen dünyanın en iyisi olduğunu kabul etmeli;

Dünyanın en iyisi Peledir aksi çok saçma olur çünkü adam şu zamana kadar gördüğünüz videosu olan tüm oyuncuların yaptığı hareketlerin gollerin vuruş şekilleri çalımların mucididir. Ne ronaldinho ne messi ne cruyff vs attıkları her gölün aynısını zamanında atmış öyle basit bir oyuncu çok gol atan oyuncu felan değilmiş yani . İnternette aptal saptal ofsayt yoktu yalanı dolaşıyor pelenin oynadığı zamanlar ofsayt çok daha katıymış.

Videoyu ilk kez izledim sanırım. Pele'ye olan bakışım cidden değişti. Kafamda o döneme göre dümdüz ama çok gol atan bir oyuncu profili varken, şu an aksine çok estetik ve dönemin bayağı ilerisinde hareketler yapabilen bir oyuncu profili olarak değişti Pele. Muhtemelen günümüzde Pele'ye çoğumuzun hakkını vermeme sebebi onu canlı izleyen pek insan kalmaması. Ama örneğin maradonayı canlı izleyip iyi futbolcu olduğunu belirten çok insan var. Cidden güzel hareketler yapmış, şu dönemde yapsa da konuşulurmuş.

Top falanda sürmeyi de ilk o bulmuş olabilir. Videoyu izlerken aklıma geldi

Videoyu ilk kez izledim sanırım. Pele'ye olan bakışım cidden değişti. Kafamda o döneme göre dümdüz ama çok gol atan bir oyuncu profili varken, şu an aksine çok estetik ve dönemin bayağı ilerisinde hareketler yapabilen bir oyuncu profili olarak değişti Pele. Muhtemelen günümüzde Pele'ye çoğumuzun hakkını vermeme sebebi onu canlı izleyen pek insan kalmaması. Ama örneğin maradonayı canlı izleyip iyi futbolcu olduğunu belirten çok insan var. Cidden güzel hareketler yapmış, şu dönemde yapsa da konuşulurmuş.
Malesef öyle bir algı oluşturuldu ama çok kez araştırdım videolarını izledim bu attığım video gerçekten çok şeyi anlatıyor zaten. Şu dönemin oyuncuları aynı hareketleri yapınca auuuv diyoruz adam o senelerde hepsini yapmış.

Üst Alt