Transfer Nöbeti #3 | Ocak 2024 Arşiv - Sayfa 476 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
düşünüyorumda en son herkesin istisnasız beğendiği son solbekimiz 6 aylık nagatomoydu

ondan önce yine 6 aylık riera performansı

ondan öncede taaaa hakan ü ve ergün pembeye gidiyoruz

23 senede topu topu sadece 1 senelik naga-riera performansı görfük tartışılmayacak düzeyde

çok ilginç değilmi yauv

sağbek öyle değil mesela
orada tutturma potansiyelimiz en yüksek pozlardan biri

düşünüyorumda en son herkesin istisnasız beğendiği son solbekimiz 6 aylık nagatomoydu

ondan önce yine 6 aylık riera performansı

ondan öncede taaaa hakan ü ve ergün pembeye gidiyoruz

23 senede topu topu sadece 1 senelik naga-riera performansı görfük tartışılmayacak düzeyde

çok ilginç değilmi yauv

sağbek öyle değil mesela
orada tutturma potansiyelimiz en yüksek pozlardan biri

Maalesef solak oyuncu sayısı çok daha az olduğu için özellikle tekniği ve sürati iyi olanı alt yapıdan itibaren kolay kolay sol bek olarak yetiştirmiyorlar. Direkt hücum oyuncusu olarak eğitim görüyorlar.

Bu yüzden zaten Marcelo, Ashley Cole gibi oyuncular çok zor bulunuyor bulunduğu zamanda da nimetten görülüyor.

Bu nedenle biz en iyisi hücumcu sol bek anlayışından çıkalım ve Sanchez'in, Abdülkerim'in bek oynayabilecek sol ayaklı versiyonunu bulalım.

Abi kapalı kutu tanımını ne amaçla kullandığını bilmiyorum da okuyan herkeste şu algı oluşuyor;

- Bu oyuncunun kim olduğu ne yapabildiği bilinmiyor.

Bizde diyoruz ki o yüzden yau bu adamın bu sene şu kadar maçı var, bu kadar dakikası var. Nasıl kapalı kutu.

Sen şunu söylüyorsun aslında; 23 yaşında bir adam bu ve geçen seneye kadar ne yaptığı belli değil. Bu sene parlamış ve ortaya çıkmış o da neticede Rennes'te. Yani hayırdır nerden çıktı bu adam? Ne oldu da birden kariyeri peak yaptı.

Tamam bunu sorgulayabiliriz ama kapalı kutu demeyelim hocam.
Eyvallah saygı duyuyorum yorumuna kapalı kutu'dan kastım henüz kendini kanıtlamış bir oyuncu değil. Tam olarak ne vereceği bilinmiyor. Çünkü kendini kanıtlayacak kadar bir süre alamamış bu yaşına kadar.

Ha potansiyeli var mı? Var heraldeki 10m değer biçmişler, Rennes alıp şans vermiş, oynatmış. Biz bu potansiyeli işledikten sonra tekrar Rennes'e göndereceğiz. İyi de burası Rizespor mu genç oyuncuları alıp diğer takımlara yetiştirelim? Benim itirazım buna

Eyvallah saygı duyuyorum yorumuna kapalı kutu'dan kastım henüz kendini kanıtlamış bir oyuncu değil. Tam olarak ne vereceği bilinmiyor. Çünkü kendini kanıtlayacak kadar bir süre alamamış bu yaşına kadar.

Ha potansiyeli var mı? Var heraldeki 10m değer biçmişler, Rennes alıp şans vermiş, oynatmış. Biz bu potansiyeli işledikten sonra tekrar Rennes'e göndereceğiz. İyi de burası Rizespor mu genç oyuncuları alıp diğer takımlara yetiştirelim? Benim itirazım buna

Rizespor değiliz elbette ama Madrid, Arsenal, Liverpool veya Milan da değiliz.

O yüzden her zaman her transfer işini %100 lehimize olacak şekilde yürütemeyebiliriz. Bak mesela Sacha bizim değil de Liverpool'un sağ beki olsaydı Munich transfer etmek istese 60-70'den aşağı satın alamazlardı.

Şampiyonluk stresi tecrübeli oyuncuları bile etkiliyor, bu cocuk yeni bir ülkeye yeni bir takıma gelip hiç hazırlık donemi geçirmeden şampiyonluk yarisinin en çok kizistigi donemde nasıl oynayacak ? Bu transferdeki en büyük soru işareti bu. Ornegin Kazimcan Bayern maçında oynadiktan sonra stresten resmen futbol oynamayı unuttu.

Bu arada bek oyuncusuna max 3 milyon euro verilmesi taraftarıyım. +yaş olarak 18-20 olmalı.
Fransa bu konuda cevher ülkelerden birisi. 1 milyona da oyuncu bulabiliyorsun yeter ki profili iyi ayarlamak ve oyuncuya o azmi vermek lazım. Profesyonel avrupanın köklü altyapılarında yetişip kötü olan futbolcu olduğunu düşünmüyorum sadece mental sorunlar olduğunu düşünüyorum bu da zaten sırayla etki ediyor.
Çalışınca bir plan dahilinde gidince her futbolcuyu satarız. Floryaya çok sağlam fizik ve psikoloji ekibi kurmak lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt