Transfer Nöbeti (ARŞİV 2) - Sayfa 455 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Nöbeti (ARŞİV 2)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Galatasaray'daki sözleşmesi sona eren Yasin Öztekin, gelen teklifleri düşük bulduğu için henüz kendisine kulüp bulamadı. Yasin'in istediği sabit ücret: 1,5 mlilyon euro

DfuSCXRW4AARMix.jpg
Bu Yasin Öztekin kendisini nasıl bir futbolcu olarak hayal ediyor çok merak ediyorum.

Ahmet Musa >>> Kira - 1.5M
Nagatomo >>> Bonservis - 2.5M
Ndiaye >>> Kira - 1M
Nuri >>> Bonservis - 2.5M
Trezeguet > Bonservis - 3.5M + çer çöp
Kjaer > Kira - 750K

Bizim en kötü şu tarz bir planlama yapmamız lazım. Maliyetsiz şekilde kadro kalitesi ciddi manada arttırılabilir.

Nuri + Ndiaye orta sahadaki 8 numara eksikliğini giderir ve çok iyi bir orta saha rotasyonumuz olur. Mühendislik açısından da birbirini tamamlayan oyuncular. Pasör + ciğersiz

Denayer'le uğraşacaklarına kaliteli bi stoper kiralasınlar. Ben bu transfere o kadar anlam yüklemenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Denayer mevcut haliyle en fazla rotasyon oyuncusu olur. Bize rotasyon stoperi değil, defansa level atlatacak stoper lazım. Bu Kjaer olabilir, veya bir başkası.

Tolga ve Eren'den de bi şekilde kurtulmamız lazım. Çok ciddi bir maaş külfetiler ve sıfır katkıları var.

Cavanda ve Carole'nin maaşları düşük ve piyasaları olduğundan kolayca elden çıkarırız zaten. Bunlar problem değil.

Alfred Duncan (2+6 ya da 2+8 m euro) opsiyonlu kiralama paketi
Adrien Silva kiralama

---------Fernando---------
--Adrien Silva----Duncan---

Fernando-Badou-Belhanda 3'lüsü orta sahada deplasman ve büyük maçlarda güven vermedi açıkçası. Joao Mario, Adrien Silva, Iborra, Renato Sanches gibi kiralanabilecek isimleri Badou'yu kiralamaya tercih ederim. Bu isimler olmazsa Imbula, Ndiaye gibi isimlere yönelmeliyiz. Ayrıca Belhanda'yı 10 civarı paraya satıp Duncan gibi potansiyelli genç bir orta saha almak akılıca olur. Belhanda kalırsa da satın alabileceğimiz orta sahayı tercih ederim. Trezeguet ve orta sahaya potansiyelli yatırım finansal olarak zarar etmememizi sağlar. Milli takımlarında oynayan oyunculara yatırım yapmak gerekli bu açıdan. Aldığında satışını garantilemiş olursun.

Daha transfer sezonu açılalı 10 gün olmuş. Az sabır arkadaşlar. Vizyonlu diye yalayıp bitirdikleri Ali Koç daha Aykut'u kovacak cesareti bulamadı. Ki bizden önce ligi açacaklar.

Az sakin olun. Mevcut mali şartlar içerisinde yönetim ve teknik heyetin kurulabilecek en iyi kadroyu kuracağına eminim.

Fatih Hoca da heralde bu takımın çok fazla eksiği olduğunun farkındadır.

Transfer yapmak kolay. Önemli olan transferi doğru rakamlara yapmak.
Dursun öyle bi ağzımıza sıçtı ki yıllıklarla, Abel gibi vasat topçular bile kapıyı 2M'dan açıyorlar. Biz bu rakamlara kontrat yaptığımız sürece günü kurtarmaktan öteye gidemeyiz. Adamlar bizi zengin kulüp olarak görüyor yıllıklara bakınca. E haklılar. Yıllardır yaptığımız kontratlarla öyle bi algı oluştu ve bunu kırmak da öyle bir sezonda olacak iş değil.
Yönetim de gayet farkında bunun.
Bırakın, doğru şartlarda transfer gerçekleşiyorsa gerçekleşsin. Olmuyorsa olmasın. Ondan sonra Tolga gibi, Eren gibi göndermeye kalktığında bir Allahın kulu o maaşı ödeyemiyor. Gözünüzün önünde örnekler varken hala transfer yüzünden yönetime sallayan var.

Ne yapalım yani, transfer yapmıyorlar diye sövelim mi? Deniz bitti arkadaşlar bitti. Anlayın şunu artık.

Eğer tahmin ettiğim gibi sat-al maddesi yoksa özellikle bu yıl endişelecek hiçbirşey yok.Yalnız UEFAya helal olsun.Adamlar gerçek Galatasaraylı gibi bizim genel kurulun yapamadığı "kazandığından fazlasını harcayamazsın" diye karar almışlar.Keşke 4 yıllık değil de 44 yıllık olsa.Bu ceza değil bildiğin ödül.Ödül derken taraftara ödül ama genel kurula ceza olmuş.
-20 milyonluk zarara gelirsek,farazi bir gelir gider tablosu yapalım.
Gelirler
35 milyon Uefa
25 milyon lig tv
30 milyon kombine vip loca
10 milyon sponsor
4 milyon Telles
2 milyon store

=106 milyon

Giderler
65 milyon maaş
5 milyon genel giderler
30 milyon faiz?

=100 milyon? veya 70 milyon
Kötü senaryoda hala 6 milyon kardayız fakat banka faizleri giderlere giriyor mu bilmiyorum.
Lig tv-Kombine gelirlerini bir nevi örnek olarak yazdım.Belki daha fazladır veya azdır.Tam gelirimiz ne kadar bilen var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt