Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mı? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mı?

Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mı?

• Yüzüklerin Efendisi

Kullanılan: 115 79.3%
  • Harry Potter

Kullanılan: 30 20.7%

• Kullanılan toplam oy
    145
Bence HP kitaplari > LOTR kitaplari ama LOTR filmleri > HP filmleri. Ayrica Emma Watson'i anmadan gecmeyelim.

emma_watson_36323.jpg

Aradan 6 yil gecmis neredeyse.

Muhtemelen bu yorumu daha fazla HP kitabi okudugum icin yazmisimdir. Yoksa LOTR her anlamda tokatlar HP'yi.

LOTR başka bir seviye. Bence kaynak eser bakımından bir tek Dune rakip olabilir , sinematik açıdan ne olur ne biter göreceğiz , Denis Villeneuve üstada güvenimiz tam. HP'a gelince , filmleri bence direkt kepazelik. Kitaplarını çocukken ayıla bayıla okuyan biri olarak hiç birini beğenerek izlememiştim.

HP kitaplarını defalarca okudum filmleri ne kadar kalitesiz de olsa her birini birkaç kez izledim ve gönüş rahatlığıyla söyleyebilirim ki LOTR > HP

LOTR- Tolkien kendi başına bir edebiyat ve evren yaratmıştır. HP ise LOTR'a göre oldukça dar bir tarih aralığını anlatır. Verdiği mesajlar da büyük farklılık göstermektedir.

Ayrıca şu anektod'u da belirtmek lazım.

Elrond Gandalf'a ""Oradaydım Gandalf. 3000 yıl önce...Isildur yüzüğü aldığında oradaydım.İnsanların gücünün bittiği gün oradaydım." der.
Yani elrond kabataslak bir hesapla 4000-5000 yaşında desek yanlış olmaz.

Harry Potter'da ise Zümrüdüanka Yoldaşlığını izleyenler belki hatırlar Dumbledore'un yaşından bahsederken 100 küsür olsa gerek diyip kahkaha atıyordu üç kafadar. Elrond'un yaşını öğrenseler dudakları uçuklardı :D

İlla ki kıyas yapmak zorunda mısınız her şeyi!

Harry Potter'ı sadece filmlerinden ibaret görüp, karakterleri çocuk olduğu için çocuk hikayesi sanıp sevmeyen milyonlarca insan vardır eminim!

Yas sebebiyle ilk yalniz başına sinemaya gitmeme musade edilen film Harry Potter olmustur. Bu sebepten bende yeri farklidir. Lakin yakin tarihte LOTR serisini binge edip hepsini izledim bir soluk ve 'o ne laan' dedin. Kıyası zor, lakin yönelimim LOTR yönünde

Üst Alt