Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mı? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mı?

Yüzüklerin Efendisi mi? Harry Potter mı?

• Yüzüklerin Efendisi

Kullanılan: 115 79.3%
  • Harry Potter

Kullanılan: 30 20.7%

• Kullanılan toplam oy
    145
HP kitaplarını defalarca okudum filmleri ne kadar kalitesiz de olsa her birini birkaç kez izledim ve gönüş rahatlığıyla söyleyebilirim ki LOTR > HP

LOTR- Tolkien kendi başına bir edebiyat ve evren yaratmıştır. HP ise LOTR'a göre oldukça dar bir tarih aralığını anlatır. Verdiği mesajlar da büyük farklılık göstermektedir.

Ayrıca şu anektod'u da belirtmek lazım.

Elrond Gandalf'a ""Oradaydım Gandalf. 3000 yıl önce...Isildur yüzüğü aldığında oradaydım.İnsanların gücünün bittiği gün oradaydım." der.
Yani elrond kabataslak bir hesapla 4000-5000 yaşında desek yanlış olmaz.

Harry Potter'da ise Zümrüdüanka Yoldaşlığını izleyenler belki hatırlar Dumbledore'un yaşından bahsederken 100 küsür olsa gerek diyip kahkaha atıyordu üç kafadar. Elrond'un yaşını öğrenseler dudakları uçuklardı :D
Silmarillion dan yanlış hatırlamıyorsam annesi Elf babası insandı. Elrond elf olmayı kardeşi insan olmayı seçiyordu. Uzun zaman oldu okuyalı. 😃

Geçenlerde Yüzüklerin Efendisi vizyona girdi haberi çıkmıştı. Ama her ikisi de yeniden vizyona girmiş.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'daki Paribu Cineverse salonlarında. Fiyatı 50 TL.

Bana göre Harry Potter.

Üst Alt