#1 Fernando Muslera (K) | ARŞİV - Sayfa 99 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#1 Fernando Muslera (K) | ARŞİV

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Birinci gol için hiç bir şey yapamaz, keza ikinci gol de kolay değil, Robinho çok iyi vurdu.

Kalecilik böyle bir şey işte, kaybetsek özellikle ikinci gol için ağır eleştiri alacaktı. Ne oldu, maç döndü ve 3-2 iken karşı karşıya çıkardığı top ile maçı alan oyunculardan biri konumuna geldi.
temel problem şurada yediği goller yenilmeyecek goller değil tamam bunlarda hem fikiriz.Ancak şöyle bir durum var ki yenilen bu goller kurtarılamaycak gollerde değil açıkcası.

Sonuç olarak biz biraz ekstra kurtarış brkliyoruz kendisinden ama o geleni gideni seyretmeye devam ediyor.

2 yedi 4 tuttu. bu da var iste
karşı karşıya pozisyonların hiç birisi %100 gol pozisyonu değildir.Karşı karşıya pozisyonlarda bütün kalecilerin başarı yüzdesi birbirine çok yakındır %50 civarı birşey.

köşeye giden, doksana giden topları çıkartırsan insanlar ne kurtarış yaptın be kardeşim der kimse karşı karşıya pozisyonda nasıl kurtarış yaptın be kardeşim demez.

karşı karşıya pozisyonların hiç birisi %100 gol pozisyonu değildir.Karşı karşıya pozisyonlarda bütün kalecilerin başarı yüzdesi birbirine çok yakındır %50 civarı birşey.

köşeye giden, doksana giden topları çıkartırsan insanlar ne kurtarış yaptın be kardeşim der kimse karşı karşıya pozisyonda nasıl kurtarış yaptın be kardeşim demez.
köseden sut felan da saydim buna. Iyi refleks gösterdi.

Neyse devre arasi Nando icin de iyi olacak. Toparlanir her zamanki gibi

temel problem şurada yediği goller yenilmeyecek goller değil tamam bunlarda hem fikiriz.Ancak şöyle bir durum var ki yenilen bu goller kurtarılamaycak gollerde değil açıkcası.

Sonuç olarak biz biraz ekstra kurtarış brkliyoruz kendisinden ama o geleni gideni seyretmeye devam ediyor.
Bugün yenilen birinci gol kurtarılacak bir gol değil idi, öyle bir vuruşu çıkaran bir kaleci hatırlamıyorum. Keza ikinci gol de kolay değil, birinci gol gibi yapabileceği bir şey yoktu diyemem ama çok zor bir vuruş. Çıkarsa ekstra kurtarış olur idi, buna hak veriyorum.

Ancak bahsettiğin ekstra kurtarışı yine de yaptığını düşünüyorum. Maç 3-2 iken karşı karşıya çıkardığı top gol olsa mağlup bile olabilirdik. Takımımızın böyle durumlarda reaksiyon veremeyip aksine dağıldığını bir çok kez izledik.

Bugün yenilen birinci gol kurtarılacak bir gol değil idi, öyle bir vuruşu çıkaran bir kaleci hatırlamıyorum. Keza ikinci gol de kolay değil, birinci gol gibi yapabileceği bir şey yoktu diyemem ama çok zor bir vuruş. Çıkarsa ekstra kurtarış olur idi, buna hak veriyorum.

Ancak bahsettiğin ekstra kurtarışı yine de yaptığını düşünüyorum. Maç 3-2 iken karşı karşıya çıkardığı top gol olsa mağlup bile olabilirdik. Takımımızın böyle durumlarda reaksiyon veremeyip aksine dağıldığını bir çok kez izledik.
karşı karşıya kurtarışlar ekstraya girmez bütün kalecilerin yüzdesi birbrine çok yakındır üstadım o pozisyonlarda.

Dünyanın en iyi kalecileri basit gol yemiyor zannediyorsunuz ya çok komik. Arsenal- Tottenham maçı vardı 2 hafta önce izleseniz ağlarsınız. De Gea'nın yediği goller bu sene falan hatta Cuortois'nın. Kafanızın bir türlü almadığı şey kaleci gözüyle o pozisyon farklı oluyor, senin tribünden izlediğin gibi değil: ) Kalecilik yapmak uyum işi biraz da , önündekiler değişiyor vs. sürekli. Kendi adamını ezberlesen ona göre hareket edersin, hata payın da azalır. Bu sene en formda kaleci için heralde herkes Mert der. Buyrun gelsin bizim takıma, ne hale düşecek komediyi izleyelim.

Dünyanın en iyi kalecileri basit gol yemiyor zannediyorsunuz ya çok komik. Arsenal- Tottenham maçı vardı 2 hafta önce izleseniz ağlarsınız. De Gea'nın yediği goller bu sene falan hatta Cuortois'nın. Kafanızın bir türlü almadığı şey kaleci gözüyle o pozisyon farklı oluyor, senin tribünden izlediğin gibi değil: ) Kalecilik yapmak uyum işi biraz da , önündekiler değişiyor vs. sürekli. Kendi adamını ezberlesen ona göre hareket edersin, hata payın da azalır. Bu sene en formda kaleci için heralde herkes Mert der. Buyrun gelsin bizim takıma, ne hale düşecek komediyi izleyelim.
işte bu ya...

Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk

Musleranin yedigi goller pek kurtarilacak toplar degil , robinho cok teknik bir oyuncu , keza samudio ve jailson sutlari da kalecilerin cikarabilecegi toplar degil

Cepheden o sutlara musade eden savunmadir esas kabahatli olan

Fakat bunun harici , bazi maclarda facia hatalar , schalke ve gecen seneki bjk maci , bu seneki fb penaltisi ..

Ikincisi de oyunu geciktirisi , risk alip dogru duzgun takimi ataga kaldiramamasi

Hatta ucuncu , ileri gelisi guzel vurdugu toplarin kalemizde pozisyona donmesi (savunma hatalariyla beraber)

Muslerayi yedigi goller sebebiyle elestirmiyorum ama onun disinda bir ton elestirecek seyi var , kale arkasi cekimlerde vurulan sutlari inceleyin , engellenebilecek toplar degil

Artik anlasmayi yapmissin , bence de fazla ama 5 senede hic oynamayan tarik icin bile yarim sezon dahi cozumun yokken , bu meseleyi tartismaya acip muslerayi performans olarak dusurmemeliyiz

Anlasma yapilmadan evvel bu ucret yasa bagli olarak dusurulmeliydi ama bu yapilmamis . Artik o parayi oyle veya boyle alacak

Bu gercege gore yorum yapmak lazim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt