1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

Tek yumruğum havada şekilde mesaimizin başındayız. Dışarıda halay çeken emekçi kardeşlerimin bayramını kutlar, işçi bayramında çalışan kardeşlerim için de 2 zılgıt atmalarını temenni ederim.

Hoch die internationale Solidarität!​

1 mayıs ın geçmişini biliyor musun? Neden çıktığını? Neden direnişin sembolü olduğunu? Yoksa içinde işçi bayramı geçiyor diye modorn kolologon boyrom kotlomoso mı diyorsun
Boş yapma. Geçmişini de biliyoruz neden kutlandığını da. Ayreten bayram filan da değil. Farkındalık günü. Senin gibi bayram olarak kutlayanlar olduğu için işçiler hiç bir zaman haklarını alamayacak.

Boş yapma. Geçmişini de biliyoruz neden kutlandığını da. Ayreten bayram filan da değil. Farkındalık günü. Senin gibi bayram olarak kutlayanlar olduğu için işçiler hiç bir zaman haklarını alamayacak.
boş yapan sensin. İşçiler senin gibi birbirini ayrıştıran kafalar olduğu sürece haklarını alamayacak. Kendi içinde(herhalde işçisindir) bulunduğun grubu laf ediyorsun sabahtan beri.

boş yapan sensin. İşçiler senin gibi birbirini ayrıştıran kafalar olduğu sürece haklarını alamayacak. Kendi içinde(herhalde işçisindir) bulunduğun grubu laf ediyorsun sabahtan beri.
Ne ayrıştırmasından bahsediyorsun? Ben modern köleliğin kötü bişey olduğunu ve bunun bayram gibi kutlanılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Sen işçi olduğun icin memnun isen ve emeğinin karşılığını aldığını düşünüyorsan ne mutlu sana. Bende işçiyim.

Ne ayrıştırmasından bahsediyorsun? Ben modern köleliğin kötü bişey olduğunu ve bunun bayram gibi kutlanılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Sen işçi olduğun icin memnun isen ve emeğinin karşılığını aldığını ne mutlu sana. Bende işçiyim.
yahu senin dediğinin olması için sermayenin işçilerin eline geçmesi lazım. Sosyalist bir anlayış lazım. Onu yapan kaç ülke var? İşçilik her zaman olacak üreten sermaye değil emek ama üretim aletleri emeğin elinde değil.

Üst Alt