1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

yahu senin dediğinin olması için sermayenin işçilerin eline geçmesi lazım. Sosyalist bir anlayış lazım. Onu yapan kaç ülke var? İşçilik her zaman olacak üreten sermaye değil emek ama üretim aletleri emeğin elinde değil.
Yavv tamam seninle hemfikiriz bu konuda dostum, ama bana göre sabahtan akşama kadar çalışıp kirasını veremeyen, çocuklarını okutamayan insanların bunu bayram gibi kutlamasını abes buluyorum. Çok saçma bir olay. Fakir tesellisi. Başka birşey değil.

Hani yürüyüş yapanlar var ya seslerini duyurmak için, işte bunlardan olmalı. Bayram gibi kutlamak değil.

images
5145a08bc4914088aa53128c6e3b4f24.gif

Bugün emekçinin bayramı. Türkiye'de son dönemde emekçinin hakkını vermeyi zul sayıp Afrika ülkelerinden, Pakistan'dan ucuza çalıştıracak işçi getirip hem onları sömüren hem de ülke emekçisini devre dışı bırakıp bu topraklardan ekmek yiyen firmalar var. İsimlerini anıp forumu zor durumda bırakmak istemiyorum ama takip edenler bilir. Özellikle gıda (tavuk) ve giyim markaları. Boykot edin bunları arkadaşlar.

Üst Alt