1 Ocak'ta Alkole Yine Zam Geldi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1 Ocak'ta Alkole Yine Zam Geldi

Ama bu neredeyse heryerde yapiliyor. Sirf Turkiye de degil yani. O fabrikalarin kapanmasi istenmiyor zaten, sadece bu tur sagliga kotu urunleri kullananlarin cebinden daha cok para ciksin diye zam yapiliyor.
bence onla alakası yok
bu adamlar zaten alacağı için
onlardan para kazanmak daha kolay
ondan yapıyorlar

şu an sağlığa kötü ürün neredeyse çok az
sağlıkla alakasının olduğunu düşünmüyorum
hele böyle bir hükümetin :D

abi kimse rakıya biraya zam yapıldı diye itiraz etmiyor ki enflasyon var tabi yaparsın da el insaf 25 liralık ürün vergilerle 180 lira olmaz. 1 şişe kendine 4 şişe devlete. 1 paket kendine 2 paket devlete. 1 araba kendine 3 araba devlete. ayıptır günahtır ya

Alkollü ickideki vergi politik ve ekonomik. mesele halk sagligi olsa alkollü ickiye yuzde 13 zam yapilirken yabanci sigara ithalatinda ton basina alinan 150 dolar vergi sifirlanmazdi

ub.msji

Ne sağlığa zararı yav

Hanginizin yaşadığı yerde Baileys 100 € 100 sterlin 100 dolar... Bizde 100 TL. O da geçen haftaydı, şuan muhtemelen 120-130'u geçmiştir.

İngiltere'de 12 Sterlin yav 12.

İçmeyebilirsiniz de neyse..

Bu ülke kimyacı yaptı bizi, herkes evinde üretir oldu içkisini.

Icmeyin demiyoruz , almayin bu fiyatlara diyoruz

Urun pahaliligina tepki o urune talebi keserek verilir , bu zaman zaman ureticinin zammi , zaman zaman vergi koyan iradeye karsi en guzel cevap , almamaktir

Zararlı olmasıyla bir alakası olamaz. Bütün ürünler gdolu, etlerin nereden geldiği belli değil genel olarak da asit kafein ya da tütün içeren ürünlerin hepsi zararlı. Bunların hepsinin fiyatını 10 katına çıkartsınlar o zaman. Ama yapamazlar çünkü sağlıklı beslenmek oldukça pahalıdır. İnsanlar aç kalır. O yüzden ne olduğu belirsiz ürünleri kendi market zincirlerinde satmalarında bir sıkıntı yoktur.

Kullanmayarak protesto etmek iskandinav ülkelerinde falan işe yarayabilir ancak bizdeki yansıması "Hamdolsun içki satışları %40 azaldı dindar bir nesil geliyor" falan şeklinde olacaktır.

Bu gidişle yeni bir bonzai salgını başlayacak.

Yav insanların hayatlarıyla ne yapacağına kim hangi sıfatla karar verebilir? İçmeyin zararlıymış. İnsan sağlığına zararlı bir sürü gıda var insanların ayıla bayıla yediği, o zaman onları da gidip önlerinden alsınlar veya 20 liralık ürünü 120 liraya satsınlar bu mu çözüm yöntemi?

[device_name] cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Icmeyin zararli konusuna ben de garip bakiyorum , bu sahsi bir iradedir

Aslinda pahaliysa almayin diyorum ama benim yaptigim da benzer sekilde akil vermek oluyor , o da dogru degil

Ama dunya uzerinde kabul goren tuketici davranisi , fiyatindan memnun olunmayan urune olan talebin dusmesidir , bu genel gecer bir tuketici davranisi kuralidir

Zaten birayı evde fermente ile yapıyorum,votka ,viski ve rakıyı da etil ile yapıyordum. Sevsem şarap ta yaparım sorun değil. Az kaldı etil de kullanmayacağım,evde incirden,üzümden üreteceğim hem cok daha saglikli ve guzel oluyor bas ağrısı da yapmıyor,çünkü şekeri basmıyorum sizin gibi, yok size vergi mergi,dışarda da mekanlar kapansın umurumda değil,müstehak

şu evde üzümden rakı nasıl yapılır zor zahmetli bir iş midir araştırma ve denemelere yakın zamanda başlamayı cidden düşünüyorum artık

Ya arkadaşım tamam almayayım iyi güzel de bunun muadili var mı? Neden sahip olduğum haklardan yoksun kalayım. Tamam a3'e binme, iphone alma diyorsun paran yoksa bunlara katılıyorum çünkü misal bütçeme uygun eski bir model araç ve android işletimli işimi görecek bir telefon bulabilirim kendime göre. Bu durumda ne öneriyorsun bana almak istediğim ürünün muadili yokken alma demek bir çözüm değil açıkça görülüyor işte.

[device_name] cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt