1 Ocak'ta Alkole Yine Zam Geldi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1 Ocak'ta Alkole Yine Zam Geldi

Ya arkadaşım tamam almayayım iyi güzel de bunun muadili var mı? Neden sahip olduğum haklardan yoksun kalayım. Tamam a3'e binme, iphone alma diyorsun paran yoksa bunlara katılıyorum çünkü misal bütçeme uygun eski bir model araç ve android işletimli işimi görecek bir telefon bulabilirim kendime göre. Bu durumda ne öneriyorsun bana almak istediğim ürünün muadili yokken alma demek bir çözüm değil açıkça görülüyor işte.

[device_name] cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Bonzai

Haksizsin dersem kendim haksiz olurum , ne diyecegimi bilmiyorum

Cunku akaryakit , raki hatta telefon gibi urunlerin uzerinde devlet otoritesi ile konmus fiyat bindirmeleri var

Bu urunlerde uretici kaynakli fiyat artislari olsa benim teorim ve onerim daha gecerli olur ama burada sacma bir durum oldugu net

Ben hep yurtdışından alıyorum/getirtiyorum Sinan bey, makul ve mantıklı karşılarsınız diye düşünüyorum 1 şişe rom alacağıma 3 şişe rom alıyorum, yalnız şu aralar gidip gelen adam bulma sıkıntısı çekiyorum giden bir daha dönmüyor anasını satayım.

Ben hep yurtdışından alıyorum/getirtiyorum Sinan bey, makul ve mantıklı karşılarsınız diye düşünüyorum 1 şişe rom alacağıma 3 şişe rom alıyorum, yalnız şu aralar gidip gelen adam bulma sıkıntısı çekiyorum giden bir daha dönmüyor anasını satayım.

Istersen kurallari cigne bir bavul iphone xs max al , benim elestirim fiyati elestirilip yine de alinan tum urunlere

Icki olur telefon olur araba olur

Ya arkadaşım tamam almayayım iyi güzel de bunun muadili var mı? Neden sahip olduğum haklardan yoksun kalayım. Tamam a3'e binme, iphone alma diyorsun paran yoksa bunlara katılıyorum çünkü misal bütçeme uygun eski bir model araç ve android işletimli işimi görecek bir telefon bulabilirim kendime göre. Bu durumda ne öneriyorsun bana almak istediğim ürünün muadili yokken alma demek bir çözüm değil açıkça görülüyor işte.

[device_name] cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
kolonya

Istersen kurallari cigne bir bavul iphone xs max al , benim elestirim fiyati elestirilip yine de alinan tum urunlere

Icki olur telefon olur araba olur
Kural çiğneme değil yav eşe dosta yurtdışına çıktıklarında bir kaç şişe içki aldırtıyorum mesele bundan ibaret. Eğer maddi açıdan zorluyorsa veya ne bileyim saçma sapan hareketler yapmana sebebiyet veriyorsa (sarhoş olup şiddet uygulamak vs) alkol bırakılmalı bence de. Sadece yüksek fiyattan vs bahsetmiyorum, saçma sapan bir şey alkol.

1 şişe rakı var evde onu içip alkol defterini kapatacağım yine karaciğerde sıkıntı başladı büyük ihtimalle hissediyorum. Bu yazdıklarım tütün ürünleri içinde geçerli.

Her ne kadar keyif vs gibi kılıflar bulunsa da sürekli alınan içki = bağımlılık = mental problem. Saçma bir kısır döngü, fiyatlardan istifade edip bırakmak en mantıklısı.

Dünya'da fiyatı arttığı halde iPhone telefonlar alınmaya devam ediliyor. Son rakamları bilmiyorum ama satış sayılarında da azalma yok diye biliyorum, en azından okuduğum haberler aksini yazıyor. Hatta daha bir kaç hafta önce okudum, yoğun talep üzerine Apple iPhone X cihazını tekrar üretime aldı. Fark ise alınmaya devam edilen pazarlarda insanların alım gücü olması.

Arkadaşlar'dan biri örnek vermiş Avrupa'da on küsür Euro olan bir içki Türkiye'de 100 liranın üzerinde. Türkiye'de yaşayan bir insanın canı patlıcan mı da bunları alamasın?

Özellikle bizim devletimizin insanlara yüklediği bu vergi yüküne laf etmeyip almayın demek muhteşem bir çözüm doğrusu. Ne tesadüftür ki bunu yapanlar hükumete tek bir eleştiri bile yap(a)mayanlar. Bunların da ne olduğunu dile getirmeye gerek yok.

Son düzenleme:
Zehri zehir yapan dozdur demişler, hakikaten de öyle özel durumu olmayan bir insan tadında tüketibilir her şeyi bence de. Kişi kendi bilecek neyi içip neyi içmeyeceğini, ne kadar içeceğini. Mesela viski doğru miktarlarda içildiğinde gayet güçlü bir antioxidant kaynağı, bir yerde okumuştum.

Yukarıdaki araştırmanın tam tersini söyleyen araştırmalarda var, bu sebeple en güzeli insanın kendisinin optimal noktayı bulması altın bir formül falan yok çünkü.

https://www.mensjournal.com/health-fitness/even-moderate-drinking-bad-you-new-study-says/

Yalnız her gün alkol alanlar dikkat etmeli, bokunu kaçırmamalı zira bir sürü kanser türüyle ilişkili olduğu ve riski arttırdığı genel kabul gören bir şey. Vakti gelince bırakırım kafası da yaşamamak lazım, bir insan atıyorum 20-30 yıl ağır içicilikten sonra sağlıklıyken alkolü bırakınca etkisini nötrlemiş olmuyor. Bu sebeple kanser şüphesi taşıyanların alkol ve sigara geçmişini sorgular doktorlar, o an bırakmış olman pek bir şey ifade etmiyor.

Dedem ile uzun ve yorucu bir kanser dönemi yaşadık, oradan biliyorum.

Üst Alt