#10 Dries Mertens - Sayfa 209 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#10 Dries Mertens

Rafa Silva falan olmaz

Kendisi kadar zeki ve çalışkan ve teknik biri olmalı

En azından potansiyeli bunu vaat eden biri olmalı

Mertens'in kanatlarının altında yetişmeli

Mertens gibi bir adamın muadili klonlamayı keşfetmediysen olamaz. En büyük üzüntü veren yanı bu kadar geç kavuşmak, erkeni de olanaksız durmakta tabii. 4/4'lük insan yoktur derler ama, 4/4'lük topçu var be abi.

Geçen sezon sonuna doğru +1 sezon opsiyonun geçerli olması için birkaç maç kalmışken, Okan Hoca, ''Maç sayısı tutmasa da Mertens seneye bizimle olacak zaten'' demişti. Pek çok kişi gibi ben de tepki göstermiştim; sakatlık sonrası form durumu iç açıcı hale gelememişti, yaşı malumdu ve maaşı da az değildi zira...

Zaman Okan Hocayı % 100 haklı çıkardı çok şükür; demek ki varmış bir bildiği...

Bizler gördüğümüz kadarıyla eleştiriler yaparız kendimizce. Ancak oyuncularla onca vakit geçiren, futbolculuk meziyetlerini ve karakterlerini birebir en ufak ayrıntısıyla tanıyan takımın patronu kadar bilemeyiz elbette. O yüzden -her zaman ifade etmesem de- yaptığım eleştirilerde bu payı bırakırım hep...

Şimdi de hoca kalmasını istiyorsa kalsın madem. O kadar çok 'karavana' adam var ki takımda; Mertens, bu sezonki performansıyla gelecek sezon 1/3 süre alsa bile yeter. İş ki kontenjan bu defa doğru kullanılabilsin...

Yedekten geldiğinde bu kadar etkili olamıyordu. Bu iş biraz da ritim işi. Sürekli oynayarak buluyorlar ritimlerini.
Mertens başrol olmaya alışkın biri; yedek kalınca hafiften tepkileri de olmuştu sezon başında. Ancak kalırsa seneye öyle davranmaz diye tahmin ediyorum. Adam kendini gayet iyi bilen biri olduğunu, Napoli' den ayrılmasına dair söylediklerinde de gösterdi...

90 dakika sahada kalacak gücü olması, şu inanılmaz performansı... geçen sezonun mata'sı olacağını düşünmüştüm, oliveira ile birlikte geçen sezonun sonunda düşüş yaşamıştı. 2.sezonunda olağanüstü oynaması hesapta olan bir şey değildi... Kayseri maçını almasıyla birlikte şampiyonluk modunu açtı

acil 1 sene daha uzatın. 30 derece sıcakta dk 90 olmus bi tam saha depar atarak defansa geliyor. ötesi yok. toreira ve demirbay arkalarında kalıyor. orta sahadan kosan adamı, forvet bölgesinden gelip savunma ardına kadar kovaladı kac sefer.

Şu yabancı kuralının hollanda'daki gibi sınırsız olmaması insanı ciddi derecede yoruyor.

Bu takımda mertens'in kredisi seneye 45 dakika bile oynayacak olsa vardı ama 12 yabancı kuralı elimizi kolumuzu bağlıyor.

Aynı şekilde ziyech belirsizliği var ama yabancı oyuncu konusu sınırsız olsaydı mertens gibi bazı soru işaretli oyuncular bu takımda çok rahat kalıp takımı yedeklerdi.

Bu saçma Kural yüzünden takımların gücü düşüyor ondan sonra Avrupa'da önüne gelen 3-4 atıyor.

Üst Alt