#10 Gheorghe Hagi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: #10 Gheorge Hagi

https://wwwextensor.blogspot.com/2009/08/hagi-belgeseli.html

Sağol be Hagi!

Hagi'nin Milli Takım maçlarını anlatan belgeselini izledim az önce...

Türkçe olmamasına rağmen, sadece golleri ve maçları izlememe rağmen inanılmaz etkileyiciydi.

1984'ten, 2001'e. 17 sene! Sürekli komutan, sürekli lider.

Sürekli sahanın en iyisi!

1985'te Türk Milli takımına bir golü var, frikiği çakıyor 90'a.

1990'da dünya kupasında

1994'te yine öyle.

1996'da Avrupa Şampiyonası

1998'de Dünya kupası

2000'de ise son Avrupa Şampiyonası!

3 dünya kupası, 2 Avrupa şampiyonası oynamış, Romanya'ya çağ atlatmış!

Ve son maçında İtalya'ya karşı kırmızıyı görmüş Zidane gibi. Benim canlı izlediğim en büyük iki oyuncudur. İkisi de son maçında İtalya'ya karşı kırmızı görmüşler.

Hagi'nin ki daha bir Türk gibi. Önce kendini yere attığı için sarı, sonra itirazdan kırmızı :)

1996'dan önce ki Hagi çok daha farklı, itiraz hiç yok!

1996'dan sonra ise sinirleniyor, kart istiyor, komik gülümsetiyor beni :) Öğrenmiş yani bizden birşeyler.

Fakat biz hiç birşey öğrenememişiz ondan!

Futbolu bırakıyor, Romanya'da jubile yapıyor. Stad'ta binlerce insan, Hagi Hagi Hagi diye bağırıyorlar. Gözleri doluyor Hagi'nin... Kafası dazlak rock şarkıcıları gibi. Ama asla sulandırmıyor işi, defalarca gözleri doluyor ve siliyor eliyle, devam ediyor konuşmasına... Samimi! Komutan gibi!

Dikkat ediyorum şu belgeselde, yıllar geçtikçe karakterine, karizmanısa yansıyor bu liderlik, suratının şekli bile lider mizaçı alıyor yıllar geçtikçe

Ve bırakıyor işte alkışlar arasında.

17 sene! Neden demek 17? Sürekli zirvede ve bıraktığın yer yine zirve!

Biz hiç birşey öğrenemedik ondan demiştim.

Şimdi miğde bulandıran insanlar var mesela. Onlarda 10 küsur seneler emek vermişlerdi Galatasaray klubune.

İnsanların sevgisini kazanmak cidden önemsiz midir bu insanlar için? Gerçekten bu kadar önemsiz midir? Nedir bu arsızlık?

Sadece Hagi mi önemsemiş bu sevgiyi?

Hepsi arkadaş hepsi, Galatasaray efsane kadrosunun hepsi!

Neden bu kadar onursuz?

Neden bu kadar arsız?

Neden oynayacağım oynayacağım oynayacağım neden neden?

Neden oynayacaksın ulan!

80 metre depar atıyordun Hakan Ünsal! Sol şeridi boydan boya kullanıyordun. Müthiş ciğerin vardı. Bırak öyle hatırlayalım! Bıraksana 33'te Galatasaray'da!

Ne vardı ulan Rize'de? Gittin rezil oldun! İsmini unutturdun... Kimse senin için toplanmadı işte böyle!

Sonra Bülent Korkmaz! Oynayacağım, oynayacağım, oynayacağım... Ulan herşeyi görmüşsün, herşeyi kazanmışsın daha oynayacaksın da ne olacak?

Takım almış, Tomas'ı, Song'u... Nerede oynayacaksın be adam?

Yedek bekledin koca sene, unutturdun ismini onca başarının üstüne.

Gittin birde Gençlerbirliği'nde kol geçirdin bizlere!

Yine yönetim suçluydu, vefasızdı değil mi?

Peki, siz arsız olmayasınız sakın? Doyumsuz olmayasınız?

Ergün bile! Yedek kaldı 2, 3 sene... Be bırak işte adam! Bırak!

İyilikle bırak. Buz adamlığını hatırlayalım, kemikliğini bilelim.

2 maçta bir sakatlanan hale dönüşmesin bu kemik!

Gittin Antep'e de ne oldu? Kalmadın bizimle de ne oldu?

Yine Hakan Şükür! Oynayacağım oynayacağım oynayacağım! Kırılmadık rekor kalmadı, kazanmadığın para kalmadı. Tamam, 38 yaşındasın yetersizsin artık, bırak dediler!

Daha ne bu oynama merakı? Heykelini dikelim dediler! Yok oynayacağım dedi! Doymadın mı? Kim aldı peki seni? Nerede oynadın?

Gittin tv'lerde oynadın Galatasaray'a karşı!

Neydi sizi bu kadar açgözlü yapan? Neydi!

Hiç mi birşey öğrenemediniz Hagi'den!

Hiç mi?

(Bugün Hagi 44 yaşında... Galatasaray'da futbolu bırakalı 8 seneyi geçti! Şuan saat gece 03:30 civarı. Ben bir Galatasaray'lı olarak hala onun belgeselini izliyorum, hala onun gözleri doldukça benimde gözlerim doluyor... Çok sağol be Hagi! Hiç birşey için değil... Goller, asistler, başarılar için değil! Samimiyetin için sağol be Hagi! Bizi kullanmadığın için, doymayı bildiğin için... Hiç doyamayacağın sevgilerimle her zaman hoşça kal Hagi!)

Metin Oktayı canlı gözlerle izleyememenin acısını dindirebilecek, onu Galatasaray forması altında izlemekten gurur duyduğum, yaşaran gözlerle hakkında okuduğum, izlediğim, dinlediğim Büyük Usta.

Keşke biraz daha büyük olsaydım da zamanında daha çok Hagiyi izleyebilseydim...

Ama izleyebildiğim kadarıyla gelmiş geçmiş en sevdiğim futbolcu...

Keşke biraz daha büyük olsaydım da zamanında daha çok Hagiyi izleyebilseydim...

Ama izleyebildiğim kadarıyla gelmiş geçmiş en sevdiğim futbolcu...

youtube'dan videolarını izledim de az önce, ya simdiki topcular onda biri kadar oynasalar yeter bize be..

bilbao macindaki golunu unutamiyorum. o topun son anda yon degistirmesi, cok klsik bir hagi vurusu ama ne bileyim o gol bambaska benim icin, universitede yurtta tirnaklarimizi yiyorduk, golden sonra kendimi kaybetmistim. masa sandalye yerdeydi...

hagi yi galatasaray'a getirmek lazim. idari bir gorev, bir sekilde biziimmle olmali, turkiye'de olmali. hic bir sey olamasa bile cidden galatasaray'la her zaman organik bir bagi olmali. ntv spor tarih yazanlara telefonla katildi. cok karmasik cumleleri bile mukemmel anladi. turkcesi muhtesem, hala bizden biri o. bu ayrilik beni cok uzuyor acikcasi...

futbolculuğu zaten efsaneydi ama hagi hocalık anlamında bence bizde başarısız değildi sami yende fbyi 1-0 yendiğimiz maçta adeta tek kale oynamıştık keza o sene 5-1 yenmiştik feneri,kadıköydeki maçtada üstün olan taraf olmamıza rağmen nobrenin golüyle yenilip şampiyonluğu kaybetmiştik o sene ilk kez FBye karşı 3 maçtada baskın oynamıştıkki ben tarihimizde FBye karşı bu kadar baskın olduğumuz sene görmedim.bikaç şanssız yenilgi bizi şampiyonluktan etmişti.özellikle sami yendeki 2-0 yenildiğimiz TS maçı.velhasıl HAGİ futbolculuğu ve hocalığıylada gönlümde yer etmiştir ve şuanki teknik ekiptede mutlaka yer alması gerekmektedir idari olsun vb. olsun mutlaka GS içindeki bi oluşumda olmalıdır.Altyapıdakilere şut çekmeyi öğretse bile yeter,düşünsenize bir zamanlar ekrandan hayran hayran izledikleri adamdan futbolu öğrenen gençlerimizi ve bu durumun getirdiği extra motivasyon ve özgüvenle yetişen gençlerimizi.ÇOOOOOOK ÖZLEDİK BE HAGİ ÇOOOOOK

Tüm samimiyetimle ve futbola olan tutkumla söylüyorum:

10'u ancak Messi ve Maradona ile Kıyaslarım!!!

Hayatımda gördüğüm en büyük oyuncu..Ve gelmiş geçmiş en çok sevdiğim Galatasaraylı!

10#HAGI

Üst Alt