#10 Younès Belhanda (Arşiv) - Sayfa 591 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
burda belhandaya giydirenlere karşı cevap olarak şu resmi atan arkadaş başkalarından terbiyeli olmasını bekliyor,bu resmin ne anlama geldiği belli senin de saygıyı haketmediğin açık ve net..
41729

İyi oynar kötü oynar orasını geçtim de saha içindeki hareketleri çok can sıkıcı. Trabzon maçındaki gibi çok iyi oynadığı maçlar hariç diğer maçlarda dünya umurunda olmayın benim ne işim var burada dermiş gibi bir tavır takılıyor

Her maç bir çalımı kafasına takıyor mesela Alanya maçında herkese bacak arası atmaya çalışıyordu başarısız oldukça zorla yeniden deniyordu yine başarısız oluyordu, Benfica maçında da topu milletin üzerinden aşıttırmayı kafasına takmış herkese aynı çalımı atmaya çalıştı durdu

Önünde Feghouli yanında Mariano varken o salakça bir topuk pası atmaya çalıştı top taça çıktı gülerek devam etti oynamaya hatasından pişmanlık duyma / o hatayı telafi etmek filan yok adamda zerre

Yeteneksiz demiyorum Belhanda 'ya ama bu kafa yapısıyla Arabistan 'dan başka bir futbol ortamında "davamlı olarak" başarılı olması imkansız...

Orta sahada çabalayan tek adamdı. Ve övülen Feghouli kıçını kaldırmayarak adeta cezayirli podolski gibi oynarken bu en azından çabaladı, bir şeyler denedi. Ikna etmedi ama abartıldığı kadar kötü de oynamadı takımın genel performansına bakılırsa

Arkadaş çabalamak nedir ya? Çabalayarak ne yaptı yani? O pozisyonda oynayan adama çabaladı demek için ileride top kapması o topu arkadaşlarıyla buluşturmaya çalışması, takımı pozisyona sokması lazım falan. Veya gitti bizim kalede çizgiden top mu çıkarttı naptı? Gider tek başına pres yapar bir pozisyonda top kapar tehlikeli bir atak yaratır vs çabaladı dersin. Aldığı topu ayağından açtı, bok gibi top oynadı. 58. dakikada bir kontra yakaladık bir pas attı ki maçı tekrar izleme şansı olan varsa tekrar baksın o pasa. Sağda Linnes'le Feghouli var ikisinin de ortasına hayvan gibi şiddetle attı topu, top taca gitti. Mevkisini geçtim Servet Çetin kazmalığındaki stoper bile öyle pas atmaz.

Şu yeteneksiz, laubali, boş herifi savunmak için element uydurmayın.

Çabalamak dediğin önündeki leş herife rağmen savunmada tek başına bişeyler yapan, bek olmasna rağmen hücumda önündeki beyinsiz Onyekuru'dan daha fazla aksiyona giren Nagotomo'nun yaptığıdır.

Beş para etmez. Bunu begenenleri anlayamiyorum. Yorumcunun biri çok top kaybeyme sebebini çok risk almasina baglamisti. Galatasaray'da oynayan bir oyuncu tabiki risk alacak, ama çok top kaybetmiyecek. O zaman gidip Kasımpaşada, Konya'da oynasın.

Teknik sıfır. Şut çekme sıfır. Hız desen yok. Top sürme yok. Fizik yok. Çalım atma yok. Oyuncu geçme yok.

Yaptığı tek şey topu alıp ekseni etrafında döndükten sonra topu kaybetmek. Arada 1-2 tane pas atiyor, onu da yapsin bir zahmet.

Aldigi paranin karsiligini vermiyor. Keşke satilsaydi devre arasinda.

Ortalama bizde 40 maç oynadıysa bunların 25'inde çok kötü 5'in de iyi 10 tanesinde fena değil gibi bir ortalaması vardır muhtemelen. Bir insanın istediği çoğu şeye evet dersiniz ya sonra 1 kere hayır diyince Dünyada sizden kötüsü olmaz ama sürekli kötü davranıp 1-2 kere iyi davranan kişi daha değerli olur, bu adamın durumunu da buna benzetiyorum. Adam kötü oynamaya o kadar alıştırmış ki herkesi, o mevkide oynanacak standart bir top oynayınca qapaq taqtı xd oluyor. Bi de gidip Linnes'in başlığına bakın, sene başından beri her maçta 10 üzerinden 7-8 performans vermiş adam 2-3 maç tökezleyince yorumlara bakın. Adam iyi oynamaya alıştırdı çünkü bu kazmanın kötü oynamaya alıştırması gibi. Savunan arkadaşlar kendi kendini tökezletiyor bence çünkü o salakça performansların övülmesi bile bu adamdan beklentinin ne kadar düşük olduğunu gösteriyor zaten.

Arkadaş çabalamak nedir ya? Çabalayarak ne yaptı yani? O pozisyonda oynayan adama çabaladı demek için ileride top kapması o topu arkadaşlarıyla buluşturmaya çalışması, takımı pozisyona sokması lazım falan. Veya gitti bizim kalede çizgiden top mu çıkarttı naptı? Gider tek başına pres yapar bir pozisyonda top kapar tehlikeli bir atak yaratır vs çabaladı dersin. Aldığı topu ayağından açtı, bok gibi top oynadı. 58. dakikada bir kontra yakaladık bir pas attı ki maçı tekrar izleme şansı olan varsa tekrar baksın o pasa. Sağda Linnes'le Feghouli var ikisinin de ortasına hayvan gibi şiddetle attı topu, top taca gitti. Mevkisini geçtim Servet Çetin kazmalığındaki stoper bile öyle pas atmaz.

Şu yeteneksiz, laubali, boş herifi savunmak için element uydurmayın.

Çabalamak dediğin önündeki leş herife rağmen savunmada tek başına bişeyler yapan, bek olmasna rağmen hücumda önündeki beyinsiz Onyekuru'dan daha fazla aksiyona giren Nagotomo'nun yaptığıdır.

Ezbere yorumları yazarak farklı bir şey yazdığını sanmayın. Adam orta sahada hücuma ve defansa katkı saglamaya çalıştı mükemmel performans ortaya koyduğunu iddia eden yok ama kıçını kaldıramayan Feghouli kadar da etkisiz oynamadı. Yine tekrarlıyorum mükemmel oynadığıni iddia eden yok.

Ortalama bizde 40 maç oynadıysa bunların 25'inde çok kötü 5'in de iyi 10 tanesinde fena değil gibi bir ortalaması vardır muhtemelen. Bir insanın istediği çoğu şeye evet dersiniz ya sonra 1 kere hayır diyince Dünyada sizden kötüsü olmaz ama sürekli kötü davranıp 1-2 kere iyi davranan kişi daha değerli olur, bu adamın durumunu da buna benzetiyorum. Adam kötü oynamaya o kadar alıştırmış ki herkesi, o mevkide oynanacak standart bir top oynayınca qapaq taqtı xd oluyor. Bi de gidip Linnes'in başlığına bakın, sene başından beri her maçta 10 üzerinden 7-8 performans vermiş adam 2-3 maç tökezleyince yorumlara bakın. Adam iyi oynamaya alıştırdı çünkü bu kazmanın kötü oynamaya alıştırması gibi. Savunan arkadaşlar kendi kendini tökezletiyor bence çünkü o salakça performansların övülmesi bile bu adamdan beklentinin ne kadar düşük olduğunu gösteriyor zaten.
Bu benim de dikkatimi çekti. Linnes gibi oyunculara güçleri yetiyor ancak. Linnes 2 maç vasat oynasa çılgına dönerler ama bu arkadaş 20 maçta 1 ortalama oynayarak kapakları takmış oluyor.

Neye şaşırıyorsunuz ki bu adam hep böyle 1-2 maç iyi 3 maç berbat.. Yine aynısı olacak ara ara off üfff dedirtecek fanlarına sonra haterlara malzeme verecek.. Sene sonu fernando-feghouliyle birlikte gitmesi gerektiğini düşünüyorum.. Hadi fernandodan çok birşey alamayız ama diğer 2sini iyi paraya satmak için son şansımız..

Ezbere yorumları yazarak farklı bir şey yazdığını sanmayın. Adam orta sahada hücuma ve defansa katkı saglamaya çalıştı mükemmel performans ortaya koyduğunu iddia eden yok ama kıçını kaldıramayan Feghouli kadar da etkisiz oynamadı. Yine tekrarlıyorum mükemmel oynadığıni iddia eden yok.

Ne kadar boş şeyler yazıyorsunuz ya. Altını doldurun arkadaş biraz yazdığınız şeylerin. Hücuma, defansa katkı sağlamaya çalıştı ne demek arkadaş zaten sahaya çıkan bir topçu sahada olmasından dolayı katkı sağlamaya çalışmış olur sahada bulunduğu için yani sen, ben de sahaya çıksak topla 3-5 kere buluşacağımız için katkı sağlamaya çalışmış oluruz. Bu mu olay? Hücümda katkı için ne yaptı mesela somut örnek verin biraz ama gerçek olsun. 2 tane ara pası mı attı? Defansta ne yaptı Marcao'nun kademesine mi girdi 2 kere? Dümdüz koşup sahada belli bir mesafe kat edince defansa katkı mı yapmış oluyor? Bu adamın sahaya çıkması bizim için bir lütuf mu nedir? Daha geçen gün buna tapanlardan birisi Ndiaye koşuyor diyen birisine koşan görmek istersek Veli Efendi'ye gideriz demişti. (Ya da buna benzer, bu anlamda bişeydi) (Buradan Ndiaye'yi savunuyorum anlamı çıkmasın)

Yakında adam sıcak yatağından kalkmış maça gelmiş daha ne yapsın falan diyeceksiniz.

Not: Feghouli'nin leş gibi oynamış olması, Yeteneksizhanda'nın leşliğini örtmez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt