#13 Alex Telles - Sayfa 199 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
riera en azından kolay kolay çalım yemiyordu ,telles biraz vücütlü biraz teknik olan herkesin geçmesine izin veriyordu,çok kolay arkasına adam kaçırıyordu ve hiç bir hava topunu alamıyordu,30 yaşından sonra bek oynamaya başlayan riera 10 basar tellese benim futbol görüşümde... hem hucümda hem defansta...
Ben tercih edecek olsam Riera'yı oynatırım ancak bazı şeyleri bence unutmuş olmalısın her maç o çalımlar yüzünden sarı ya da kırmızılık hareket yapıyordu, rakiplere açtırdığı ortalar ise ayrı bir konu. Aradaki fark ne biliyor musun ki sizin algınızı da değiştiren bu. Riera iyi bir takımda oynadı ve o sene CL vardı üstüne şampiyonluğu aldık, Telles ise takımın bozduğu dönemde geldi.

Riera'yı isterdim deme sebebim ben aklıyla oynayan adamları daha çok severim yoksa defansif olarak sıfırın karşılığı Riera idi.

Riera'yı kimse kolay kolay geçemiyormuydu :asd:

Riera'yı geçemeyenin lisansını yırtıyorlardı lan o sezon.

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

riera çalım yese bile zekasıyla bir şekilde pozisyonun içinde kalıyordu ,daha bu sene bjk maçlarında izledim tellesi defansif olarak hiç kendisini geliştiremediğini düşünüyorum ve hala dediğimin arkasındayım 30 yaşından sonra bek oynamaya başlayan rieera tellesden çok daha iyiydi.

Riera hafif çirkef, rakipleri yıldırmaya oynayan bir oyuncu haline geldi özellikle sol bek oynarken. Az kırmızı kartı atlanmadı. Defansif olarak kötüydü baya. Ama sol taraftan çok iyi oyun kuruyordu. Aklıyla oynayan, teknik bir oyuncu olduğu için fazla sırıtmadığı gibi son yıllardaki en iyi sol bek performansını aldık kendisinden.

Adam 21 yaşında geldi bize. 21 yaşında Ronaldo bile eksiklikleri çok olan bir futbolcuydu. Muazzam yetenekti ama golü o kadar koklayamıyordu. Bazı özellikler hele ki defans oyuncuları için yıllar geçtikte gelişir.

2015 şampiyonluğunda Olcan ile birlikte büyük emeği olan isimlerden biriydi. O hattı bozduktan sonra sol bek hiç bir zaman iyi olmadı bizde.

O yüzden taraftar tepkisi ile defansif olarak eleştirsem de maçlardan sonra o paralara satılmasını hiç doğru bulmadım. Şimdi Porto'dan almaya çalış 25-35 arası bir fiyat çekerler.

Porto da kaç maçını izlediniz sorarsak öhö öhö çıkar ancak...

Herifin yaptığı asitlerin hemen hemen hepsi duran toptan. Korner bilmem serbest vuruşu işte.
Bunların iyi atıyor işte. Eee Chelsea ye 150 milyona gitmedimi halen bu?

Böyle bir yorumda bulunduğuna göre sen de izlememişsin demek ki. Yoksa ortalarının ne kadar etkili olduğunu ne kadar geliştirdiğini görmüş olurdun.

Fikrini tekrardan gözden geçirmen ve revize etmen için mesela dünkü Porto maçının özetini izleyebilirsin. Orada Tellesin ortalarının ne kadar tehlikeli bir seviyeye evrildiğini görebilirsin.

Sana yakıştıramadım böyle bir yorumu.

sent via GSC

Son düzenleme:
Böyle bir yorumda bukunduğuna göre sen de izlememişsin demek ki. Yoksa ortalarının ne kadar etkili olduğunu ne kadar geliştirdiğini görmüş olurdun.

Fikrini tekrardan gözden geçirmen ve revize etmen için mesela dünkü Porto maçının özetini izleyebilirsin. Orada Tellesin ortalarının ne kadar tehlikeli bir seviyeye evrildiğini görebilirsin.

sent via GSC
Dünkü maçını izlemedim vallahi şimdi can.
Ama idaa dan dolayı bir çok maçını izleme fırsatını buldum diye bilirim.
Ortaları zaten bu seviyedeydi ama bunu bizde pek yapamadı diyelim takımın oyunun şablonu buna izin vermediği için.

Telles ama bir çok asistini ciddiden duran toplardan kaydetmiş birisi ki bunuda hakkını tabiki teslim ederek çok iyi yapıyor.

Ben pek beğenmiyorum şahsen kendisini savunmada kademe sorunları halen olduğu için ama öyle leş biriside değil tabiki.
Beğeneni neden beğeniyorsun diye yargılamam veya niye beğeniyorsun diye eleştirenlerden değilim. Çok iyi oynadığı maçlarda oldu telles in sonuçta Chelsea maçı gibi mesela.

Böyle bir yorumda bulunduğuna göre sen de izlememişsin demek ki. Yoksa ortalarının ne kadar etkili olduğunu ne kadar geliştirdiğini görmüş olurdun.

sent via GSC
Ben yakıştırdım.

Klasik Fatih Hacı.

biz bu herifi beğenmiyorken inter kiraladı satın almadı

fakat orada geçirdiği süreçte kendisini geliştirdiği portoya gittiğinde ortaya çıktı

itin gtüne soktuğunuz carole da sevillaya kiralandı ve kadrodışı bırakıldı , şimdi carolü seneye belçika ligine satsak ve orda uçsa gelip başınıza mı kakalım

ne boş adamlarsınız başka yerden yediğiniz şeyleri çıkarmak için 3 saat burda mastrubasyon yapıyorsunuz

Haklı çıktığın tek bir konu yok hacı, hala doğru yoldayım diyorsun.

He tamam canım. Sen öyle diyorsan öyledir güzel kardeşim.

Sağlıkça kal hadi bakayım.. Sen köyüne ben köyüme. Seninle uğraşacak zamanım yok. Mümkünse ismimi arkamdan orada burada yazma bidaha lütfen. Kibarca rica ediyorum. Umarım bu lütfü kabul edecek ergenliğe ulaşmış olmuşsundur.

He tamam canım. Sen öyle diyorsan öyledir güzel kardeşim.

Sağlıkça kal hadi bakayım.. Sen köyüne ben köyüme. Seninle uğraşacak zamanım yok. Mümkünse ismimi arkamdan orada burada yazma bidaha lütfen. Kibarca rica ediyorum. Umarım bu lütfü kabul edecek ergenliğe ulaşmış olmuşsundur.
Aşırı saçmaladığın için dayanamayıp düzeltme ihtiyacı hissediyorum. Biraz mantıklı olsan cevap vermeme gerek kalmayacak.

Aşırı saçmaladığın için dayanamayıp düzeltme ihtiyacı hissediyorum. Biraz mantıklı olsan cevap vermeme gerek kalmayacak.

Ohoho... Okadar çok banada saçma gelen yorumlar oluyor ki bunlara cevap yetiştirmeye kalksam ömrüm yetmez. Senin sorunun başka. Senin ciddi şekilde psikolojik sorunların var takıntın var.

Hem ne kadar saçma olursa olsun burası sadece bir spor forumu len. Saçma yorumda bulunsa millet ne yazar ki. Dünyayı mı kurtaracaksın o ermiş görüşün ile? Fikirlere yorumlara saygı öğrenmeyi çalış biraz diye öneride buluna bilirim sana. Özelikle bukadar önemi düşük spor konularda.

Üst Alt