#13 Sergen Yalçın - Sayfa 19 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Öyle veya böyle adam yetenek sizsiniz jüriliğinden teknik adam olarak süper lig şampiyonluğu yaşayacak konuma geldi seri yükseliş ama zirvede tutunmak zordur

ha ha yeni imparator.
fatih terim sergen'in yaşındayken, yıl 2001, 4 süper lig şampiyonluğu bir de uefa kupası vardı. serie a'da fiorentina'yı çalıştırıyordu. avrupanın elit teknik direktörleri arasında gösteriliyordu.
sergen bu sene başarılı olmuş olabilir, okan buruk da geçen sene başakşehir'i şampiyon yaptı. sergen'den en fazla bir okan buruk olur şimdilik.

Sergen'in cok basarili bir teknik direktor olacagini zannetmiyorum. Onumuzdeki yil ilk on macta kovulursa sasirmam. Boyle bir ulkede yasiyoruz.
Bu ligde su anki durumda sampiyon olmak da basaridir ama cok buyuk basari degildir benim gozumde. Super Lig tam bir rezalet.
Zaman her seyin ilaci.

Dip not: Su BJK kadrosu ile sampiyon olmasi basaridir. Tebrigi ve takdiri hak ediyor. Hem GS'nin hem de FB'nin kadrosundan kotu bir kadro ile sampiyonlugu aldi. Bahsettigim sey farkli.

ghezzala dua etsin kaç maçı kurtardı herif ghzeal olmasa hala habire bahsettiğiniz showlarda Xe basıyordu

Yani bence her şey tamamiyle futbolcuyla ilgili de değil. O futbolcuyu öyle oynatmak da bir başarı. Mesela bu sezon Ghezzal yerine bizim Feghouli Beşiktaş'ta olsa yine verim alabilirlerdi diye düşünüyorum. Bunun dışında FT'nin de hiç rezalet bir kadro ile şampiyon olduğunu hatırlamıyorum. Ona da diyelim o zaman FT'nin kariyerinin başında elinde o kaliteli oyuncular olmasaydı başarısız bir dönemin ardından yine Adana Demirspor'un yolunu tutardı diye.

Sergen'in cok basarili bir teknik direktor olacagini zannetmiyorum. Onumuzdeki yil ilk on macta kovulursa sasirmam. Boyle bir ulkede yasiyoruz.
Bu ligde su anki durumda sampiyon olmak da basaridir ama cok buyuk basari degildir benim gozumde. Super Lig tam bir rezalet.
Zaman her seyin ilaci.

Dip not: Su BJK kadrosu ile sampiyon olmasi basaridir. Tebrigi ve takdiri hak ediyor. Hem GS'nin hem de FB'nin kadrosundan kotu bir kadro ile sampiyonlugu aldi. Bahsettigim sey farkli.
Sergen'in hem futbolcu hemde teknik adam olarak tum kariyeri boyunca tek problemi disiplin oldu. Salmazsa, teknik adamlikta cok basarili olacagi net. Futbolculugunda ve bundan onceki teknik adamlik denemelerinde saglayamadigi disiplin konusunu tinercilerde bir istikrara kavustururmu gorucez.

Yani bence her şey tamamiyle futbolcuyla ilgili de değil. O futbolcuyu öyle oynatmak da bir başarı. Mesela bu sezon Ghezzal yerine bizim Feghouli Beşiktaş'ta olsa yine verim alabilirlerdi diye düşünüyorum. Bunun dışında FT'nin de hiç rezalet bir kadro ile şampiyon olduğunu hatırlamıyorum. Ona da diyelim o zaman FT'nin kariyerinin başında elinde o kaliteli oyuncular olmasaydı başarısız bir dönemin ardından yine Adana Demirspor'un yolunu tutardı diye.

hagi olmasa ewt büyük ihtimalle o kdr başarılı olmazdık zaten ancak fegulinin bu hususta muadili lajiç flndır yetenekli ama tenbel futbolcu olarak. ghezalı türkiyede vasat olduğu sezonlarda izleyip sonra bu sezonu görsem a ewet falan diyebilirdim ama öyle bişey olmadığından bu karşılaştırmayı yapmak sanki sırf 2si de arap diye yapılıyor gibi geldi. larinden sol kanat olarak katkı alması daha büyük bir meziyet bana göre.

hagi olmasa ewt büyük ihtimalle o kdr başarılı olmazdık zaten ancak fegulinin bu hususta muadili lajiç flndır yetenekli ama tenbel futbolcu olarak. ghezalı türkiyede vasat olduğu sezonlarda izleyip sonra bu sezonu görsem a ewet falan diyebilirdim ama öyle bişey olmadığından bu karşılaştırmayı yapmak sanki sırf 2si de arap diye yapılıyor gibi geldi. larinden sol kanat olarak katkı alması daha büyük bir meziyet bana göre.
Ghezzal da tembel bir herifmiş zaten kariyerinde 1 tane iyi sezon vardı bu 2 oldu.

Burada asıl mevzu Feg zaten üst düzey kariyer geçirdi, iyi işler yaptı West Ham hariç, 33 yaşına kadar da 4 kağıtlık sözleşmeleri var.

Ghezzal ise kapıya koyulan kendisini ispat etmesi gereken bir herifti. Feg başka takımdan gelse ve 1.5 kağıt sözleşmeye son şansını oynasa onda da hırs olurdu bir de Ghezzal 10 asisti duran toptan yaptı zaten bz duran top golü atamıyoruz tek mevzu kullanan değil.

Bence asıl sıkıntı bizim takımda ne olduğu belli değildi bu sene, sakatlık ve covid çok oldu, bu durum Tjkde olsa 6. olurlardı anca.

Tjk saha içi saha dışı her türlü hak etti yaw. Ve sergen burada tebrik edilecek birinci kisi olabilir. O sakatlansaydı, bu kovid olsaydı durumlarını geçelim.

Sezonun ilk yarı kadrosu bizden iyiydi. Ikinci yari transferlerle bizim kadro daha iyi duruma geldi bana gore. Tek fark kalite sahaya yansımadı bir türlü. Ve hoca muazzam derecede formsuz. Garip garip atılmaları ve yedigi cezalarda cabası. Taraftarı yoruyor artık bu halleri. Kendisi de bayağı yıprandı bence bu sezon

Ben başkan olsam, çalmaya değil hizmet etmeye, emek vermeye gelmiş olsam sezona yorulmuş ve calistigi yonetimi de yoran bir hocayla baslamak istemem.

Artık emekli olması lazım ama devam etmek istiyor sanırım

Üst Alt