#14 Martin Linnes - Sayfa 189 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Asla 10 üzerinden 7 bile oynayamaz. Ama hep 6 oynar.
Fakat 6 hep oynar. 5e düşmez. 7’ye çıkmaz.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Linnes'e fazla güvenmeyin. En iyi formunda bile yetersiz bir oyuncu. Tempo ihtiyacımızı karşılayacaktır sadece. O yüzden yazın linnes + şenner paketleyip sözleşme imzalamadıysa nazım+düzgün sağ bek alınması lazım.

Normal zamanında bile genel sağ bek performansında vasatı aşamamıştı çok fazla. Seviliyor,karakterli biri diye duygusal davranılıyor ancak sene içinde gerçek ortaya çıkacak malesef

Normal zamanında bile genel sağ bek performansında vasatı aşamamıştı çok fazla. Seviliyor,karakterli biri diye duygusal davranılıyor ancak sene içinde gerçek ortaya çıkacak malesef

Neyi duygusal davranılıyor? Sen iyi bir takım kurduğunda Linnes Beşiktaş maçında metrelerce top sürüp asistte yapıyor , Fener maçında gol de atıyor , Lokomotif Moskova’yı da dağıtıyor.

Büyük çoğunluğun mazlum edebiyatı yaptığı falan yok. İlk yarı kurduğun takıma bak Linnes şunların hangisini kesemezdi?

Neyi duygusal davranılıyor? Sen iyi bir takım kurduğunda Linnes Beşiktaş maçında metrelerce top sürüp asistte yapıyor , Fener maçında gol de atıyor , Lokomotif Moskova’yı da dağıtıyor.

Büyük çoğunluğun mazlum edebiyatı yaptığı falan yok. İlk yarı kurduğun takıma bak Linnes şunların hangisini kesemezdi?
Boş beleş konuşuluyor işte. Hala Linnes’in ilk geldiği yıl Sabri’yi kesemediğini konuşuyorlar. O seneden sonra Linnes’in ne kadar geliştiğini konuşmuyor kimse. Mariano’nun da ilk geldiği halini söyleyip Mariano gibi kalite bir futbolcu varken Linnes kim diyorlar. Mariano zaten mükemmel bir futbolcuydu ama bizdeki 1,5 yılından sonra üst düzeyde oynayamadı ve oynayamayacak. Linnes 1 ay ilk 11 oynasa kendine güveni de gelir ve mis gibi de 90 metrede oynar oyunu.

Marianonun bu kadar beğenilmesinin sebebi orta sahamız ın leş olmasıdır.. İlk yılında neredeyse tüm topları mariano çıkarıyordu ama fiziksel yönü düştükçe eksileri ağır basmaya başladı.. Linnes ten mariano oyunu beklemek hayal olur.. Linnes sistem adamı iyi bir kadroda asla sırıtmaz yeter ki gereksiz vazifeleri yüklemeyin.. Mariano 33 yaşına geldi artık romantizmin gereği yok 27 hatta 30 yaşındaki mariano bile linnesle kıyaslanmayacak kadar üst düzey bir bekti ama futbolda dün yoktur bugün vardır

Iyi takım kurmak için iyi oyunculara ihtiyacın var. Linnes iş disiplini üst düzey. her zaman hazır ve her görevi elinden gelenin en iyisiyle yapmaya çaba gösteren bir oyuncu olarak biliniyor ama futbol zekası vasat, ortaları daha vasat ve defansif anlamda hala kötü biri. Oyuncu özelliklere bakılırsa vasati aşamamış biri, sanırım @Berke Büyükağaçcı da bunu kast ediyor. Sistem oyuncusu ise Galatasarayin seviyesinde olup olmaması tartışmaya açıktır zira bazılarımız fark yaratan oyuncu görmek istiyor. Ek olarak, bu da yönetimin hatası, bir alternatif topçuya 1.4m maaş ödemek akılsız iş.

Iyi takım kurmak için iyi oyunculara ihtiyacın var. Linnes iş disiplini üst düzey. her zaman hazır ve her görevi elinden gelenin en iyisiyle yapmaya çaba gösteren bir oyuncu olarak biliniyor ama futbol zekası vasat, ortaları daha vasat ve defansif anlamda hala kötü biri. Oyuncu özelliklere bakılırsa vasati aşamamış biri, sanırım @Berke Büyükağaçcı da bunu kast ediyor. Sistem oyuncusu ise Galatasarayin seviyesinde olup olmaması tartışmaya açıktır zira bazılarımız fark yaratan oyuncu görmek istiyor. Ek olarak, bu da yönetimin hatası, bir alternatif topçuya 1.4m maaş ödemek akılsız iş.

Ben futbol zekası ve ortaları için vasat demem , normal düz yani. Bütün takımı star gibi adamlardan kurduğun zaman savaşıp mücadele edecek kimse kalmıyor. Linnes genelde 10 üzerinden 6-7 oynar. 8'e çıktığı maçlar 4'e indiğinden çok daha fazladır ki genelde inmez. Fiziken düşmez , maçtan kopmaz , sakatlanmaz genelde.

Bu adamı bu kadar itin şeyine sokmanın anlamı yok.

Ben futbol zekası ve ortaları için vasat demem , normal düz yani. Bütün takımı star gibi adamlardan kurduğun zaman savaşıp mücadele edecek kimse kalmıyor. Linnes genelde 10 üzerinden 6-7 oynar. 8'e çıktığı maçlar 4'e indiğinden çok daha fazladır ki genelde inmez. Fiziken düşmez , maçtan kopmaz , sakatlanmaz genelde.

Bu adamı bu kadar itin şeyine sokmanın anlamı yok.

Onca hoca görmüs, onca rakip topçu görmüs bir adamin hala ilk 11e girememesi o adam hakkinda bir sey anlatiyor.

Ve bazilarimiz 6-7 yerine 8 hatta 9luk maçlar oynayabilen bek istiyor. Vasatin anlami orta zaten. Defansif anlamda kendisini hala gelistiremedigini unutmamak lazim. Ortalariyla ve futbol zekasiyla bu takimin olmak istedigi seviyesinde 4 senedir ulasamadi, ve bu gidisle belki hiç ulasamayacak.

Vasati asamayan topçulari Anadolu takimlarda sevilmeli

Onca hoca görmüs, onca rakip topçu görmüs bir adamin hala ilk 11e girememesi o adam hakkinda bir sey anlatiyor.

Ve bazilarimiz 6-7 yerine 8 hatta 9luk maçlar oynayabilen bek istiyor. Vasatin anlami orta zaten. Defansif anlamda kendisini hala gelistiremedigini unutmamak lazim. Ortalariyla ve futbol zekasiyla bu takimin olmak istedigi seviyesinde 4 senedir ulasamadi, ve bu gidisle belki hiç ulasamayacak.

Vasati asamayan topçulari Anadolu takimlarda sevilmeli

Her hafta düzenli orta yerine 8-9 oynayan futbolcu senelerdir Sneijder'den başka hatırlamıyorum , onun haricinde takımın tamamına vasat gözüyle bakabiliriz. Bence biraz lobi ve menajer durumlarıyla alakalı da kesilmesi.

Her hafta düzenli orta yerine 8-9 oynayan futbolcu senelerdir Sneijder'den başka hatırlamıyorum , onun haricinde takımın tamamına vasat gözüyle bakabiliriz. Bence biraz lobi ve menajer durumlarıyla alakalı da kesilmesi.

Düzenli demedim zaten, ama 8 hatta 9luk mac oynayabilecek potansiyeli olmalari lazim. Düz Linnes bunu yapabilir mi , orasi muamma.

Neyse umarim yanilirim ve istenilen seviyeye ulasir ama zor

Düzenli demedim zaten, ama 8 hatta 9luk mac oynayabilecek potansiyeli olmalari lazim. Düz Linnes bunu yapabilir mi , orasi muamma.

Neyse umarim yanilirim ve istenilen seviyeye ulasir ama zor

Bu adamın performansı her zaman takımın genel performansı içinde en az altı - yedidir. eboue-mariano kadar belirleyici olmasını bazı maçlarda bekleyemezsin (ki bu yönde gelişme gösteriyor) ama asla onlar kadarda düşmez , böyle adamların her zaman bir kaç tanesinin takımda bulunması lazım , yoksa ilk yarıda düştüğümüz hallere düşüyoruz bence.

Kurduğum takımda kesemeyeceğini söyleyen kim ? Ben Linnesin 4-5 milyon teklifle satılmasını savunuyorum yoksa Şener oynayacağına zaten Linnes oynasın derim.

Kendinizi kandırmayın boşuna,boş beleş diyen o terbiyesiz üyede saçmalamış kendini geliştirdi şöyle böyle diye sorsak son 10 yılda en iyi sağ beklerimiz kim diye ilk 2'ye bile koymazsınız Linnesi. Bundan bahsediyorum işte futbol piyasasında Linnes gibi çok bek bulursun

Sol bekte oynayınca soğukkanlı gözüküyor, güven veriyor ve izlemesi keyifli hale geliyor. İçe de gidebiliyor, bindirebiliyor da. Sağda oynadığında opsiyonu daha kısıtlanmış gibi düz bir oyuncuya dönüşüyor. Garip bir şekilde sol bekte oynayınca keyif alıyorum. Birçok da penaltı aldırmıştı diye hatırlıyorum. Sol bekteki performansıyla hücum opsiyonu oluyor ve istasyon görevi görüyor. Seviyorum sol bek performansını

Üst Alt