15/16 YF M:2 | Bayern München 2-1 Atlético Madrid | M.S | 3 Mayıs | TRT 1 - Sayfa 29 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

15/16 YF M:2 | Bayern München 2-1 Atlético Madrid | M.S | 3 Mayıs | TRT 1

iste bu leichester sampiyonlugunun önüne gecen olaYdir, sen önce barcayi ele simdide bayerni HELAL OLSUN arda kahrolmustur.

dizini dövüyordur sampligi kupa hayaliyle gitmisti kismet eski takiminaymis, star isigi sönüyor barcada haberi yok.
Cocuk cocuk islere girmesin o zaman, adam bi oturur dusunur bu Barcelona benim boyumu asmas mi diye. Atletico Mis gibi takim allahim ya, neyini begenmedin demi. 3-4 sene daha orda oyna efsanevi ol, ama arda ile ne alaka

cüneyt çakırın maçın sonucuna etki edecek hatası olmadı bayern kendi mallığından turu geçemedi sen kendi sahanda 1 0 öndeyken penaltı atamıyorsan finale çıkmayı hak etmiyorsun ! rumenige hakeme çamur atmış tamam pozisyon penaltı değil ama maçın sonucunu ekilemedi ! bayern gitsin kafasını duvara vurusun penaltıyı nasıl atamadım diye

Hemen hemen aynı parayı harcadılar, Bayern'in 2008-2009'dan bu yana Atletico'ya kıyasla 13 milyon Euro fazla harcaması var. Buraya sürekli kaynak koyuyoruz kimse bakmıyor. Atletico fakir kulüp değil, Asya'lılar ortak oldu Atletico'ya, iki takım da pahalı değil akıllı transfer yapıyor.

netspend.png

Bunların parasını Porto yiyor herhalde. Adamlardaki kâra bak

Tamam At.Madrid turu geçti de öyle ahım şahım defans yapmadı.Bayern bayağı pozisyon buldu.Tam Robbenlik maçtı ama adam 3 yıldır sakat.
Hakeme gelince,
1-Özellikle Riberyin kanadında hep topla pas kanallarının arasında duruyordu.Adam resmen 12. oyuncu gibi savunma yapıyordu.
2-Madrid kalecisi 88. dakikada resmen oyunu sabote edip sakatlık numarası yaptı ve oyun 88.-90. dakikalar arası durdu.Penaltı-oyunu değişiklileri-yere yatmalar vs vs oyun en az 7 dakika uzamalıydı.

netspend.png
[/QUOTE]

Vay anasını şu harcamalara bakınca bilmem neye uymadığımız için ceza alanın sadece biz olması hayli ilginç. Bizim futbolcu maliyetlerine bu kadar meraklı olanların diğerlerini es geçmesi daha da ilginç. Demek ki hayatın her alanında olduğu gibi futbolda da daha az sözü geçen ülkelere geçerli bazı kurallar.

netspend.png

Vay anasını şu harcamalara bakınca bilmem neye uymadığımız için ceza alanın sadece biz olması hayli ilginç. Bizim futbolcu maliyetlerine bu kadar meraklı olanların diğerlerini es geçmesi daha da ilginç. Demek ki hayatın her alanında olduğu gibi futbolda da daha az sözü geçen ülkelere geçerli bazı kurallar.

Onların geliri var senin var mı ? ki onlar bile arada transfer yasağı vs alıyolar.

netspend.png

Yanlış.

Kulüplerin tek gelir kaynağı transferler değil. Sponsorluk, biletler, forma satışları vs (hepsi FFP'de sayılıyor mu emin değilim) gibi bir sürü farklı gelir kaynakları var. Mesela ManUtd forma sponsorundan yıllık 47m£ gelir elde ediyor. Lig konumundan nerden baksan bi 70-80m£ gelirleri vardır, biletler, formalar, diğer sponsorluk gelirleri vs vs... Bir sürü... Tabi ki giderler de yalnızca transferlerle sınırlı değil ancak bu kulüpler FFP kuralların uygun hareket ediyorlar ki ceza almıyorlar.

Takimla ilgili bir beklentim olmamasina ragmen, gercekten cok üzüldüm. Zaten elenecegimizi biliyordum. Buna ragmen, hala kendimi toplamis degilim. Sosyal medya, Bayern forumlarina vs baktim, Guardiolaya olan öfke büyük. Bayerndeki 3 yili gösterdi ki, dünyanin en kötü hocalarindan birisi. 3 CL kupasini ispanyollara hediye ettik.

Cocukken hatirliyorum da, Manchestere elendigimizde cok üzülmüstüm. O günden beri Unitedtan nefret ederim. İngiliz orta sira takimi olmalari da beni cok mutlu ediyor. Umarim hep böyle devam ederler. O zaman bile bu kadar üzülmemistim. CLyi gecelim, Bernat, Alonso gibi adamlarin Bayern formasi giymesi benim icin daha üzücü. Effenberg, Kahn gbi adamlari o formayla izledim. Jeremies, Zickleri bile cok severdim. Belki üst düzey oyuncular degillerdi ama herseylerini verirlerdi.

Guardiola 1, Mancini 2. Dünyadaki en iyi takimi bile mahvedebilirler. Onlardan daha kötü hoca yoktur. Sistemleri de hep ayni. Bayernde basarili bir sistem var, onu gelistireyim diyecegi yerde, makine gibi calisan takimi mahvederler. Mancini inter gibi 4.sinif takimlardan daha iyisini artik calistiramaz. Guardiola da yakinda Cityden kovulur. Guardiola takima bir seyler katti deniyor. Dogru, takim bazi konularda gelisme gösterdi. 2-3 Konuda gelistirme gösterdi, 7-8 konuda takim cok fazla geriye gitti.

FCB TVde Guardiolayi görmek bile sinir bozucu. Cok iyi oynadik, saha kötüydü, sakatliklar vardi. Adamda bahane bitmiyor. Kendini basarili görmesi de trajikomik. Bayern benchine bir adam cizsem, hoca o olsa, takim yine sampiyon olurdu. Ligde rakip mi vardi, az cok Dortmund mücadele etti, kisitli kadrolariyla sakatliklardan sonra onlarda birakti.

Ancelotti icin genc Jupp diyorlar. Umarim öyledir, eksik bölgelere dogru transfeleri de yaparsak, Guardiola döneminin acisini cok kötü cikaririz.

Üst Alt