17/18 3. Ön Eleme M:1 | Club Brugge 3-3 Başakşehir | MS | 26 Temmuz | A Spor - Sayfa 30 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 3. Ön Eleme M:1 | Club Brugge 3-3 Başakşehir | MS | 26 Temmuz | A Spor

maç konusunda maç konuşulur başakşehir 2 gol yiyor (ki tamamen futbolun azizliği maçın her dakikasında rakibinden üstündü) hemen reziliz öldük bittik türk futbolu bitik vs yazmak basit bir bakış açısı..
bizim ligi 2.sırada bitiren hangi takım şampiyonlar ligi elemesini geçip gruplara kalmışki son 15 yıldır yoktur bence..
15 yıldır ölümü türk futbolu yani?
sezarın hakkını sezara vermek lazım başakşehir çok güzel idare ediliyor bu maçı ve turu kaybetse de bu fikrim değişmez maçtan maça golden gole değişmez..
bizim durumumuz panikle plansız düştüğümüz yerden kalkma daha doğrusu kalkamama durumu..
adamların sol kanadı elia ve clichy ye verdiği toplam bonservis imza parası vs 2 milyon euro civarı daha fazla söze gerek yok..
türk futbolunu GSARAY ve fenev üzerinden yorumlarsan hep negatif bakarsın bjk ve başakın olumsuz taraflarını arar durursun..
malesef gerçekler böyle..
argümanları başka zaman yazarım
okey?

Okey falan değil.

Nasıl 3 büyükler üzerinden Türk futbolunu yorumlamak yanlışsa, başakşehir üzerinden yorumlamakta yanlış olur. 15 yıldır lig ikincisinin ŞL'ye katılamamış olması Türk futbolunun bitik olduğunu gösterir, 2017'ye gelmemize rağmen hala bunu başaran olmaması da ligimizin hala bitik olduğunu gösterir, bu kadar basit benim sana itiraz ettiğim nokta tam olarak buydu, yanlış anlamaman için de özellikle kırmızıyla çizdim.

Başakşehirin iyi yönetiliyor olması, Avcının iyi hoca olması, bu turu geçip geçmemesi falan ayrı konu.

Hayır bizim emre çolak uzayda yetişmedi degil mi kardeş. Bak tarihimizde bu kadar genç ýasta bu kadar futbolcuyu avrupaya hic biz zaman gönderemedik. O yüzden leş edebiyatını bırakmak lazım. Sonuçta milli takım için 50 değil 24 oyuncu yeter ki altan gelen iyi gençlerde var.

Yabancı sınırının olmamasıyla tamamen doğru orantılı bu durum, geçmişe göre anlamlı bir fark yok. Eskiden olduğu gibi yabancı sınırı olsaydı 3 büyükler fahiş fiyat verip alırdı bu oyuncuları büyük ihtimalle.

Ben zaten Türk futbolunun bitikliğinden bahsediyorum, 3-4 tane futbolcu yurtdışına çıkmış çıkmamış çok ta önemli değil.

Ben 4-5 yeyip dönerler diyordum ama çok şaşırttılar. Türk takımlarının Avrupa takımları karşısında böyle bilinçli, sistemli ve iyi futbol oynadığını çok nadir gördüm. En son bizim 2-2'lik Juve maçından çok memnun kalmıştım akıllı ve bilinçli oynamak açısından.

Herşeye rağmen tur cepte değil. Brugge her zaman deplasmanda daha tehlikeli olmuştur.

Bu arada Brugge'ün sol stoperi çok iyi bence. 2 gol atmasa da iyi.

Onun da garip bir hikayesi var

Denswil'e ajax'in bir organizasyonunda soru sorulmustu kariyeriyle ilgili, oda soyle cevap vermisti: "Ajax'tan sonra daha guzel bir takima gitmek istiyorum". Salonda herkes gulmeye basladi, biraz rezil olmustu diyelim. O sozlerinden sonra ajax bunu hemen yolladi :D

geçen sezn eledikleri takım rijekaydı bu turda..
zor bir takımdı adı duyulmamış ama hırvatistanda son yılların şampiyonu oturmuş bir takımdı..
o başarı yok sayıldı shaktara karşı elenmek konuşuldu burda..
bu seneden brugge geçilirse gelecek takım yine çok güçlü bir takım olacak ama bu defa shaktardan daha çok zorlayacak başak o rakibini..
rakibini sevmezsin o ayrı ama akıl var izan var göz var adamlar doğru şeyler yapıyorlar..
cengizi sattıkları rakam muazzam..
elia +clichy e verdikleri bonservis ve maaşlar muazzam..
adebayor gibi real city seviyesine çıkmış adamda risk almaları harika..
bizim transferlere bakın birde..
hiçbiri ekonomik olarak başarı değil..
gomise o yaşta verilen bonservis+imza+yıllık maaş akıl tutulması..
gomis hiçbirzaman elit takımların forveti olmadı olamaz o yetenekte değildi..
keza belhandaya verilen 10 milyon euro asrın şerefliliği..
maicon 7 milyon euroluk kumar ne gerek var?
o paraya ne vereceği belli adam alınmalıydı..
az bişey mantıklısı yine mariano..
illet olmuş sağ bek yaramıza eboue etkisi gösterecek yaşına ve verilen 4 milyon euroya rağmen tek normal transferimiz.

IBB´ye sempatim vardi, ki en büyük etkeni avci gibi bizim icimizden cikmis bir hocanin bu kulübü bukadar yükseltmesi. Ancak su son resmi aciklamadan sonra, canlari cehenneme.

Altınordu, Başak gibi kulüpler çoğalması lazım ülkede

Başak siyasetten destek alıyor fakat son yıllarda çok doğru işler de yapıyorlar. Bu siyasetle alakalı değil.

Yine de oyun ve skor buralarda olmamaları gerektiği gerçeğini değişmiyor. Dünya üzerinde devlet imkanlarını kullanarak yönetilen başka bit kulüp var mı?

Yabancı sınırının olmamasıyla tamamen doğru orantılı bu durum, geçmişe göre anlamlı bir fark yok. Eskiden olduğu gibi yabancı sınırı olsaydı 3 büyükler fahiş fiyat verip alırdı bu oyuncuları büyük ihtimalle.

Ben zaten Türk futbolunun bitikliğinden bahsediyorum, 3-4 tane futbolcu yurtdışına çıkmış çıkmamış çok ta önemli değil.
Yanlış şuan ki alt yapı geçmişe göre daha iyi durumda bknz altınordu. Geçmişte bir tane böyle rol model takım yoktu.

en çok ben salladım avcı ve başakşehire hala arkasındayım 30 yaşını geçmiş elden düşme oyuncularla başarılı olmaya çalışmak bir sistem hocasına yakışmaz yetiştiricilik olmalı madem iyi sistem hocasısın genç yaştan itibaren yetiştirir ezberletirsin sistemi herkes seni ayakta alkışlar bence bu skora göre avcıyı göklere çıkarmak skor taraftarlığı

bruge deplasmanda bile eleyebilir bu takımı ki zaten içsaha dış saha diye ayırdıklarını düşünmüyorum 2-0 dan sonra yaslanıp ortasahada top tutamayınca gol demoralize etti ve oyundan düştüler ... genç bir takımları var belediyespor tecrübesinde değiller ve bu ekonomik yapılarla hersene oyuncu satarak ve yerine gençleri koyarak ilerliyorlar... 2 sene sonra belediyespor ne olur bilemem ama bruge en az bu olur...

elia ya ek parantez açmak lazım bugün harika oynadı ve çok iyi transfer gibi duruyor ki visca gibi bir oyuncunun aslında avrupa çapında bir kanat oyuncusunun yanında nasıl durduğunu bize gösterdi...

bruge sol kanat oyuncusu çok çok iyiydi savunmaya yardımları muazzamdı ismi bizimle geçen arkadaşın oynayamaması çok normal

Yanlış şuan ki alt yapı geçmişe göre daha iyi durumda bknz altınordu. Geçmişte bir tane böyle rol model takım yoktu.

Rol model olupta neyi başarmış Altınordu ? Bunlar hep afaki laflar. Bir kere kıstasımız ne olacak onu belirlemek lazım, metot olmadan karşılaştırma yapılmaz. Türkiye ile karşılaştıracaksak, 2000'e giderim 2003'e giderim... O dönemin milli takımıyla, o dönemin Galatasaray'ı ile kıyaslarım... Türk futbolunun en kariyerli futbolcusu olan Arda'nın yetişmesi de o dönemlere rastlar mesela.

Esas sağlıklı kıyas ise bu işi iyi yapanlarla yapılandır, çıtayı o seviyelere çıkarttık mı halimiz harap.

Bu jenerasyon büyür, büyük başarılar gelir o zaman senin haklılığın veya haksızlığın ortaya çıkar... Şu aşamada yorum bile yapılamaz. Salih vardı bir ara ne oldu ona mesela ? Roma'ya 8 milyona transfer olmuştu, yeni Alex falan diyorlardı fenerdeyken.

Başlığın ismini değişin bari siyasetin desteklediği bir takımı övme başlığı yapın hep yanlış girdim diyorum...

Üst Alt