17/18 G Grubu M:3 | Monaco 1-2 Beşiktaş | MS | 17 Ekim | TRT 1 - Sayfa 36 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 G Grubu M:3 | Monaco 1-2 Beşiktaş | MS | 17 Ekim | TRT 1

Ha birde Sinan, bu elestiriye sana daha öncede yaptim ama yine ayni savunmayi yaptigin icin tekrar ediyorum.
Evet yazdiklarin kendi fikirlerin, kimsenin keyfine göre yorum yapmak zorunda degilsin tabi ki.
Ancak, yazdigin fikirlere reaksiyon verilmesi kadar dogal bisey yok, yani istedigimi yazarim size ne oluyor savunmasi dogru bir savunma degil.
Burada bisey yaziyor isen herkesin reaksiyon gösterme hakki var.
Bunu alip ikide bir insanlara tepeden bakmayi birak, ben senin asagi yukari her konuda kendin ile celistigini biliyorum ve bunu defalarca senin mesajlarin ile sana gösterdim.
Yani öyle insanlara tepeden bakacak bir pozisyonun yok dogrusu.
Ha bazi arkadaslar bu reaksiyonu abartiyorlar ama iste burasi tarafli bir forum, sen bana göre tarafsiz oldugun konularda bile tarafsiz degilsin.
Bu yüzden bazi arkadaslarin daha heycanli reaksiyon göstermeleri belki dogru degil ama senin mesajlarina baktigim zaman sasirdigim bir durum degil.

Reaksiyona laf etmedim . Fakat terbiye hudutlarini zorlamak ya da takim sorgulamasi yapamazlar

Haddinizi bilin ona gore konusun forumu sahsi meselenize alet etmeyin

adam gibi yorumunuzu yazin gecin , begenmediginiz adami engelleyin

burada kac yasinda adamlarsiniz yol yordam mi ogretecegiz size
Iste sorun burda, sen tarafli bir forumda tarafsiz takilmaya calisiyorsun, buraya kadar sorun yok aslinda.
Ama iste yazdiklarin ile tarafsiz kalamiyorsun, kusura bakma bunu böyle acik ve net bir sekilde yazmak zorundayim.
Yani yol yordam ögretecek pozisyonda degilsin, cünkü sen tarafli forumda daha yolu yordami bilmiyorsun.
Ha bak bu demek degil ki yazacaklarina karisila bilir, bunun ile alakasi yok.
Tabi ki istedigini yazabilirsin ama tarafli bir forumda, tarafi oldugumuz takimin basarilarini satir aralarinda siradanlastirip, rakibiz olan takimin basarilarinda tarafsizliktan daha ileri bir tavir sergileyemezsin. BU, taraf olan forumun yoluna yorgamina aykiri.

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Reaksiyona laf etmedim . Fakat terbiye hudutlarini zorlamak ya da takim sorgulamasi yapamazlar
Dedigim gibi, evet aslinda o kadar ileri gitmemek lazim ama buna sebep olan senin mesajlarin.
Bunun sebebini de bir sonra ki mesajimda daha detayli bir sekilde acikladim.

Iste sorun burda, sen tarafli bir forumda tarafsiz takilmaya calisiyorsun, buraya kadar sorun yok aslinda.
Ama iste yazdiklarin ile tarafsiz kalamiyorsun, kusura bakma bunu böyle acik ve net bir sekilde yazmak zorundayim.
Yani yol yordam ögretecek pozisyonda degilsin, cünkü sen tarafli forumda daha yolu yordami bilmiyorsun.
Ha bak bu demek degil ki yazacaklarina karisila bilir, bunun ile alakasi yok.
Tabi ki istedigini yazabilirsin ama tarafli bir forumda, tarafi oldugumuz takimin basarilarini satir aralarinda siradanlastirip, rakibiz olan takimin basarilarinda tarafsizliktan daha ileri bir tavir sergileyemezsin. BU, taraf olan forumun yoluna yorgamina aykiri.

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Dedigim gibi, evet aslinda o kadar ileri gitmemek lazim ama buna sebep olan senin mesajlarin.
Bunun sebebini de bir sonra ki mesajimda daha detayli bir sekilde acikladim.

Burada araya girip bir şey belirtmek isterim,taraflı bir forum dolayısıyla rakiplere atıp tutuluyor,yeri geliyor hakaretler ediliyor.Bunda sorun yok,sevmiyoruz zaten sevmediğimiz için de bunları söylüyoruz.Fakat rakibi sevmemek,onun başarılarını veya yaptığı iyi işleri kötülemek anlamına gelmez.Bunu yaparsak sadece kendimizi kandırıp gerçeklerden kaçmış oluruz.

Burada araya girip bir şey belirtmek isterim,taraflı bir forum dolayısıyla rakiplere atıp tutuluyor,yeri geliyor hakaretler ediliyor.Bunda sorun yok,sevmiyoruz zaten sevmediğimiz için de bunları söylüyoruz.Fakat rakibi sevmemek,onun başarılarını veya yaptığı iyi işleri kötülemek anlamına gelmez.Bunu yaparsak sadece kendimizi kandırıp gerçeklerden kaçmış oluruz.
Bak bak bak, yine mesaj´ta acik ariyor :D
O bile bana sorarsan göreceli bisey, bana göre basari degil böyle bir grupta olmasi gereken.
Sonucta grubun yüzde ellisi tur atliyor.

Birkaç kişi yazmış bende ekleyeyim. Bjk'nin bu performansı şu saçma yabancı sınırı muhabbetini de baltalayacaktır. Avrupa'da ne kadar Türk takımı başarılı olursa ayni oranda bu gereksiz zırvalığın dayanakları ortadan kalkar. Aslında bu başarı ülke puanı ve sınır muhabbeti konusunda dolaylı yoldan da olsa bizim işimize yarıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Valla bu balla bi tur daha gecerse acayip seyler olabilir

Gaz gaz gaz

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yahu umarım bir şekilde 2.olup çıkarlar şu gruptan,1.olup çıkarlarsa United grubunun ikincisini çekerler bu balla,CL'de büyük sürpriz olmazsa görecekleri yer son 16 büyük sürpriz olursa çeyrek final,Son 3 maçlarıda zor geçecek işleri kolay değil 2 beraberlik 1 mağlubiyet tadında birşey bekliyorum buda onlara yetecektir ikinci olurlar mı göreceğiz ama

Arkadaşlar bence Sinanı böyle kabul etmek lazım. Bilerek mi yapıyor, yoksa farkında değil mi bilmiyorum ama değişmez. Taraflı bir foruma ayak uydura bileceğini sanmıyorum, bırakın nasıl biliyor ise öyle yapsın. Artık herkes aşağı yukarı huyunu suyunu biliyor nasıl olsa.

Haddinizi bilin ona gore konusun forumu sahsi meselenize alet etmeyin

adam gibi yorumunuzu yazin gecin , begenmediginiz adami engelleyin

burada kac yasinda adamlarsiniz yol yordam mi ogretecegiz size
+1905 kere katiliyorum

Bjkli bile olsa yazmasinda sakinca yok begenmediginizi engelleyin renktolarim.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Bir kulup dusun kurucusu "Maksadımız İngilizler gibi toplu bir hâlde oynamak, bir renge ve bir isme mâlik olmak ve Türk olmayan takımları yenmek'' diye bir manifesto yerlestirsin... Bir grup taraftar dusun 1988 senesinde actigi pankartta yazan ''yetmez bize bu kupa hedef artik avrupa''. Bir klup dusun sadece Galatasaraya rakip olmak icin kurulan... Bir klup dusun gormemislikten agzi tiner kokan... Bizim taraftar olarak citamiz gece kafayi yastiga koydugumuzda her zaman bellidir Sinan kardes... 7sinden 70 ine herkezin hayalindeki o Sampiyonlar Ligi kupasidir... Bunu eski Galatasarayli yonetici Sedat Doganda bilir... kahvede batak oynayan Galatasarayli dayida... Bizi fener galibiyeti tatmin etmez. Biz kendimizi astik... Benim gibi dusunen milyonlarca Galatasarayli var.. bunu istemesende kabulleneceksin.. Anliyamaman normal cunku bjkli oldugunu biliyorum..."

bu yazima yazdigin cevap ;

Senin gibi dusunuyorum ,olmasi gerektigine inandira da bilirsin beni ama hali hazirda boyle bir bilincten veya farktan soz edilemez. Asillik ,elitlik oncelikle konusma adabinda, rakibe saygida, sporun ruhunu anlamakta yatar , kucuk olcekler buyugu yansitir , bu forumda bu bilincte yuksek seviyelerde kac kisi sayabilirsin

De ki 10 , de ki 100 , ama 1000 degil .. E koskoca forum uzayinda ,cogunlukla bilgi islem teknolojisi ile yogrulmus bu toplulukta bile verdigin duzey o kadar kucuk yuzdelerde kalir ki , bunu tum ulke sathina yaydigin zaman hic bir pozitif sonuc alamazsin

Neden alamayacagini da soyleyim , GS kulturu ile yetismen icin spor klubu taraftarligi yetmez , o egitim kurumunda egitim mi aldin , veya o klupte spor filan mi yaptin , ya da bir aktif gorev mi aldin mesela ? (sen icin demiyorum , elit duzeyi yuksek taraftar anlaminda dedigin icin soyluyorum)

turkiyede seyircilerin hepsi raslantisal olarak kucukken rengini begendigi ya da aileden bir takimi tutuyor , ama koken ayni , bu yuzden aralarinda kalite 1% bile oynamaz , oynamasi icin bir toplumsal bir gerekce , irsi bir farklilik filan lazim , o da yok

Gelelim hakli oldugun noktaya , bir klup ne kadar basarili gecmise sahipse , ne kadar bunlari erken yasamis hazmetmisse , o kadar daha olumsuzluklara karsi direncli olur ya da hic basari gormemisler de sakin olurlar genelde , ama bjk ornegindeki gibi , ki avrupada fb yi de ekleyebilirsin , tirmalayip hala bir rakiplerinin seviyesine bir turlu cikamadiklari icin bu hirsin yansimasi olarak sacmaladiklari dogrudur

Fakat artik GS nin de sunu anlamasi lazim , biz bir basari sagladik ama bu basari karabatak gibi donem donem olabildi , 80 ler sonunda bir basimizi kaldirdik , 10 sene sonra uefa ve CL basarilari geldi , yaklasik 10 sene sonra tekrar bir ceyrek finalimiz var

yani 30 senelik bir periyodda aslinda TR acisindan basariliyiz ama totalde ben bu klubu cok basarili bulmuyorum "artik" , yenilenemiyor bu basarilar cunku

Simdi gelelim senin bu yazina olan cevaba.

Ne kast ettigimi aslinda anladinda su aciklamayla kafana civiliyelim.

Sebo Reis : "Öyle bir algı yapmışlar ki, '8 puan fark var neden ayağa kalk?' Biz Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olduktan sonra rahatlarız, hedefimiz Avrupa "

laflari carpitip tekrardan elitlik rakibe saygi adabdan olusur diye isine geldigi gibi cevaplamazsin umarim... elitlikden kastim tam olarak buydu.
e bunu her takimin taraftari dusunuyo diye geride cikisma... fenerlisi sezonda 2 kere oynanan sampiyonlukdan ziyade daha cok haz aldigi galatasaray derbi maclarini dusunur... siz tinerciler ise her hangi bi lesh kupada gormemisler gibi sevinmeniz ; kendinizi belli eder nitelikte. 2-3 sene oncesine kadar formalar naftalindi yani. Taraftar olarak fark bu.

thanks

YouTube

buda bonus olsun

Son düzenleme:
Üst Alt