17/18 H:2 | Kasımpaşa 2-2 Beşiktaş | MS | 18 Ağustos - Sayfa 36 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 H:2 | Kasımpaşa 2-2 Beşiktaş | MS | 18 Ağustos

cbfb60a0b77e00dd3283b8c057159c1c.jpg

abv asamoah

Ben bu doymuşluk muhabbetlerine katılmıyorum. Her sezonun kendine has hikayesi var. Biz 2 sene üst üste olduk, 3 e gidiyorduk ama teknik heyet ve yönetimdeki önemli isimler dağıtıldı.

Soyle bir yorumları okudum da daha ligin 2. haftasında gaza gelinmis :) durun daha ligin başı arkadaşlar takımlar hazır değil böyle puan kayıpları çok normal bizde de puan kayıpları olacaktır mutlaka. Önemli olan sene sonu şampiyon olarak bitirebilmek tabi ki rakip takımın puan kaybetmesi beni de sevindiriyor. Ilk 6, 7 hafta bizim için çok önemli diye düşünüyorum bu süreçte en az puan kaybını yaşamamiz lazım

Bjk kaçınılmaz sonla karşılaştı sanırım artık. Doygunluk. Bunu bizde yaşamıştık mancinili sezonda. 2 sezon üst üste şampiyon olmuş takım birden salak saçma top oynamaya başlamıştı. Bizim o kemik kadro 4.yıldızı aldı. Ama bjknin bunu yapacak gücü yok. Kale,ortasaha,forvet net eksikleri.

Ben doygunluk kısmına katılmıyorum. Bana göre sebebi takımın yaşlanması. Fiziksel ve biyolojik olarak iki yıl önceki gibi oynayabilecek durumda değiller. Olay istek, hırs meselesi değil yani. Artık ne kadar da isteseler vücutları izin vermiyor. Tabi 13/14'te bizim için de aynısı geçerliydi. Mancini hocam boşuna istemiyordu transferleri :D Ayrıca as takım için yapılan transferleri de aşağıda listeledim:

Pepe (34)
Negredo (32)
Lens (30)
Medel (30)

Beşiktaş kadrosu yaşlanmasına rağmen, yaşlı oyuncuların tempo eksiğini kapatacak genç ve dinamik oyuncular almak yerine böyle transfer yapmayı seçti. Tabii FFP'den dolayı alınan-ödenen bonservis miktarında eksiye düşememeleri bunda önemli bir etken olmuştur muhakkak ama yine de bu transferlerin Beşiktaş'ı iki yıl öncesine döndüremeyeceği de bir gerçek.

Daha önce de birkaç kez yazmışımdır, bana göre şu anki Beşiktaş = 2013/14 Galatasaray'ı. Daha sonra 15/16 ve 16/17 Galatasaray'ına evrilirler mi orasını bilemem çünkü başkanlık konusunda Fiko'nun Dursun'dan daha iyi olduğunu düşündüğüm için daha iyi hamleler yapabilir. Tabi Şenol da Hamza(1+oğlu) olmadığı için kadro süper, Necip yürüyene kadar takımda kalmalı demeyecektir. Yani önümüzdeki birkaç yıl daha şampiyon olamasalar da şampiyonluk yarışında olacaklarını düşünüyorum. Sonrasını hiçbir takım için kimse bilemez zaten.

Son düzenleme:
Ben doygunluk kısmına katılmıyorum. Bana göre sebebi takımın yaşlanması. Fiziksel ve biyolojik olarak iki yıl önceki gibi oynayabilecek durumda değiller. Olay istek, hırs meselesi değil yani. Artık ne kadar da isteseler vücutları izin vermiyor. Ayrıca as takım için yapılan transferleri de aşağıda listeledim:

Pepe (34)
Negredo (32)
Lens (30)
Medel (30)

Beşiktaş kadrosu yaşlanmasına rağmen, yaşlı oyuncuların tempo eksiğini kapatacak genç ve dinamik oyuncular almak yerine böyle transfer yapmayı seçti. Tabii FFP'den dolayı alınan-ödenen bonservis miktarında eksiye düşememeleri bunda önemli bir etken olmuştur muhakkak ama yine de bu transferlerin Beşiktaş'ı iki yıl öncesine döndüremeyeceği de bir gerçek.

Daha önce de birkaç kez yazmışımdır, bana göre şu anki Beşiktaş = 2013/14 Galatasaray'ı. Daha sonra 15/16 ve 16/17 Galatasaray'ına evrilirler mi orasını bilemem çünkü başkanlık konusunda Fiko'nun Dursun'dan daha iyi olduğunu düşündüğüm için daha iyi hamleler yapabilir. Tabi Şenol da Hamza(1+oğlu) olmadığı için kadro süper, Necip yürüyene kadar takımda kalmalı demeyecektir. Yani önümüzdeki birkaç yıl daha şampiyon olamasalar da şampiyonluk yarışında olacaklarını düşünüyorum. Sonrasını hiçbir takım için kimse bilemez zaten.

İşte gidip avrupadan daha aç topcu almak yerine kariyerinde yeterli hedeflere ulaşmış adamları seçtiler. Bence bu çok büyük bir sorun. Ve bunun sıkıntısını 1,2 yıl çekecekler. Sonra klasik tinerspora bağlarlar.

Açık ve net söylüyorum. Geçen haftaki oyunun üzerine koymaya devam eder isek ilk yarı bitmeden 15 puan falan fark yaparız. Ama geçen haftaki oyunun üzerine koymamız gerekir. Bizim Fernando bu Beşiktaş orta sahası ile top diye oynar.

Açık ve net söylüyorum. Geçen haftaki oyunun üzerine koymaya devam eder isek ilk yarı bitmeden 15 puan falan fark yaparız. Ama geçen haftaki oyunun üzerine koymamız gerekir. Bizim Fernando bu Beşiktaş orta sahası ile top diye oynar.

Erken aslında ama bende tam olarak böyle düşünüyorum, saçma sapan hatalar yapmazsak şampiyonluğu çok erken ilan edebiliriz.

Hakemler adam gibi yönetsin yeter. İcerde mi bilmiyorum maçta göstermediler ama talisca nin şutta ele çarpıyor top. İcerde ye net penaltı. Şenol ağladı mi acaba ?

GSCimbom Mobile App

Üst Alt