17/18 Son 16 M:1 | Real Madrid 3-1 PSG | MS | 14 Şubat | Tivibu Spor 2 - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Nasıl yoktur:)

Tehlikeli hareket ne peki?
Topa müdahele etmeye calisirken mesela taban ile veya rakibin kafasina yakin tehlikeli bir hareket yapmak.
Yine niyet topa müdahele etmek ama bunu tehlikeli bir sekilde yapmak.
Burada Ronaldo rakibe müdahele etme amacinda bile degil gibi, topa dogru kosup müdahele etmeye calisiyor.
Böylesi pozisyonlar nerede ise her mac oluyor, özellikle pres yapan hücum oyunculari tarafindan ve müdahele olmadan calindigini pek hatirlamiyorum.

Son düzenleme:
Topa müdahele etmeye calisirken mesela taban ile veya rakibin kafasina yakin tehlikeli bir hareket yapmak.
Burada Ronaldo rakibe müdahele etme amacinda degil gibi, topa dogru kosup rakibi baski altina aliyor.

siddetli sekilde vuracagini görüyor ama umrunda degil, o kaval kemigi oraya caksa ne olacak ?
bölye pozisyonlarda kactane futblocu gördüm kaval kemigi kirilan.

Burada Ronaldo rakibe müdahele etme amacinda bile degil gibi, topa dogru kosup müdahele etmeye calisiyor.
Böylesi pozisyonlar nerede ise her mac oluyor, özellikle pres yapan hücum oyunculari tarafindan ve müdahele olmadan calindigini pek hatirlamiyorum.
Ronaldo ile ilişkilendirmedim. Müdahale yoksa faul olmaz demişsin bu yanlış.

siddetli sekilde vuracagini görüyor ama umrunda degil, o kaval kemigi oraya caksa ne olacak ?
bölye pozisyonlarda kactane futblocu gördüm kaval kemigi kirilan.
Ne dememi istiyorsun bilmiyorum renktas.
Ben sadece pozisyonu izliyorum ve gördügüm rakibe pres uygulayan bir oyuncu.
Izledigim asagi yukari her macta olan bir pozisyon ve müdahele olmadigi sürece düdük calindigini iddia etmiyorum.

Sen art niyet yazmissin.
Bu durumda her macta rakibine pres yapan oyuncular art niyetli.
Niyet konusunda dikkat cekmek istedigim bu idi.
Böyle pozisyonlarda niyet rakibe pres yapip baski uygulamak.
Kötü niyetli olan bir oyuncu direk rakibe dalar, topa dogru gitmez.

Ronaldo ile ilişkilendirmedim. Müdahale yoksa faul olmaz demişsin bu yanlış.
Yanlis bir anlasilma oldu galiba.
Gayet tabii tehlikeli hareketlerin cogu müdahele olmadan calinan pozisyonlar ve en direk vurus olarak kullanilan pozisyonlar.
Ben bu ve bunun gibi bir cok macta olan pozisyonlar icin yazdim müdahele olmadigi kriterini ve bu yüzden zaten rakibe baski kategorisi diye yazdim.
Bu sekilde yapilan presi asagi yukari her macta görüyoruz ve ben müdahele olmadigi sürece düdük calindigini pek hatirlamiyorum.

Son düzenleme:
uf be alper ilaki hakliyim dicen.
iyi hadi öyle olsun.

edit: asil haklilar ugramaz diye bir söz vardir :p
Faruk bey,

bu konuda futbol temel ve fizik kurallarini bilmek gerekir. Sen yinede istedigine inan ama sahsen bu pozisyonu ele alip aksini iddia eden yakin bir dostum bile olsa, onunla mac hakkinda bir daha konusmam. Canin sagolsun yinede :)

su kross birde ilk yarida kendini atiyor penalti almaya calisiyor ama okadar barizki hakem hic orali degil.
ikinci pozisyonda penalti var tamam ama ilkinde sariyi alsa ikincide kendini zor atar kendini öyle kolayca.
yani hakemin hatalari var ne derseniz deyin.
zaten madrid hangi cl macta kendi evinde torpil görmemiski, ila bi penalti veya baska birsey cikiyor.
neyse bende ama uzattim bu topicte, finish :D

Yanlis bir anlasilma oldu galiba.
Gayet tabii tehlikeli hareketlerin cogu müdahele olmadan calinan pozisyonlar ve en direk vurus olarak kullanilan pozisyonlar.
Ben bu ve bunun gibi bir cok macta olan pozisyonlar icin yazdim müdahele olmadigi kriterini.
Bu sekilde yapilan presi asagi yukari her macta görüyoruz ve ben müdahele olmadigi sürece düdük calindigini pek hatirlamiyorum.
Bu pozisyonda eğer Ronaldo biraz daha taban girseydi faul var denilebilirdi ama bence temiz.

Bence asıl sıkıntı oyuncu nasıl öyle düşüyor, tiyatral bir yeteneği mi var yoksa videoda oynama mı var :))

Faruk bey,

bu konuda futbol temel ve fizik kurallarini bilmek gerekir. Sen yinede istedigine inan ama sahsen bu pozisyonu ele alip aksini iddia eden yakin bir dostum bile olsa, onunla mac hakkinda bir daha konusmam. Canin sagolsun yinede :)

futbol profösörü seni :D
benimle futbol üzeri iddali konusma kayip eden olursun.
burda cogu kisiyle tartistim senelerce ve her zaman halki cikmisimdir.
heleki futbolcu kalitesine gelince.
neyse hadi gercekten bos yere uzatiyoruz burda.

Bu pozisyonda eğer Ronaldo biraz daha taban girseydi faul var denilebilirdi ama bence temiz.

Bence asıl sıkıntı oyuncu nasıl öyle düşüyor, tiyatral bir yeteneği mi var yoksa videoda oynama mı var :))
Bence düsen oyuncu tiyatro yapmiyor.
Sanki daha cok Ronaldo´nun sag ayagi ve hatta biraz da bacagindan kurtarmaya calisiyor kendini.
Sol ayagi pek sorun teskil etmiyor gibi cünkü rakip Ronaldo´nun geldiginin farkinda ve bu yüzden vurus öncesi eli ayagina dolasiyor gibi.

Son düzenleme:
aynen iste buda tehlikeli pozisyon oldugunun kaniti.
neyse yine yazdim :D
Yok her sekilde cevap verebilirsin sorun degil.
Fikirler farkli olabilir.
Sana göre tehlikeli pozisyon olabilir buna bir sey demiyorum.
Benim görüsüm rakibe uygulanan pres ve bir cok macta olan ve hakemler tarafindan olagan karsilanan bir pozisyon.
Misal yine sag ayagi üzerinden gidersek, Ronaldo sag ayagi ile müdahele yapmamak icin sag ayagi ile yaptigi hamleyi geciktiriyor.
Yani bir cok acidan farkli yorumlana bilir, ben bunda bir sorun görmüyorum dogrusu.

Yok her sekilde cevap verebilirsin sorun degil.
Fikirler farkli olabilir.
Sana göre tehlikeli pozisyon olabilir buna bir sey demiyorum.
Benim görüsüm rakibe uygulanan pres ve bir cok macta olan ve hakemler tarafindan olagan karsilanan bir pozisyon.
Misal yine sag ayagi üzerinden gidersek, Ronaldo sag ayagi ile müdahele yapmamak icin sag ayagi ile yaptigi hamleyi geciktiriyor.
Yani bir cok acidan farkli yorumlana bilir, ben bunda bir sorun görmüyorum dogrusu.

tamam iste bence faul degildi diyebilirsin buna lafim yok, tehlikeli hareket de gören olabiilr desen zaten lafim yok.
ama ila kendini hakli görmek burda bosuna laf gevelemek !

Üst Alt