#17 Papa Alioune Ndiaye - Sayfa 36 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Badou Ndiaye, bu sezon Süper Lig'de bir maçta en yüksek pas yüzdesi sağlayan futbolcu oldu.
??
%93,8 (45 isabetli pas)

Onyekuru gibi müthiş potansiyel, çok beyinsiz. Top çalma konusunda inanılmaz maharetli ama ayağına topu aldığı pozisyonların %90'ında ne yapacağına dair fikrim yok. Bu iki oyuncu da Premier Lig'de hiçbir şekilde oynayamaz, bizim takımın geneli ruhla oyuncular olduğundan zekaya çok ihtiyacımız var. O yüzden bizim N'diaye, Onyekuru'dan ziyade ilk dönem Selçuk, en vasatıyla bile ortaya yüksek zeka koyan Riera gibi adamlara ihtiyacımız var. N'diaye gibi bazı şeyleri iyi yapıp en temel işleri hiç beceremeyen adamı 28 yaşında 16 milyona satmak da büyük iş. Özbek'in tek günah çıkarması oldu deli oğlan. Yine de bugün acayip eforla oynadı, hakkı var.

Badou Ndiaye, bu sezon Süper Lig'de bir maçta en yüksek pas yüzdesi sağlayan futbolcu oldu.
??
%93,8 (45 isabetli pas)

Genel futbol izleyicilerinin kanısının aksine etkin pas kullanımı konusunda ligin en iyilerinden şuan istatistiklere göre. Takımın da bu sezon en isabetli pas yapan oyuncusu. Ancak Ndiaye'nin ben pas tekniğini beğenmiyorum. Topu alacak arkadaşlarının işini zorlaştıracak şekilde kullanıyor.(Topu patlatmak ister gibi) Ndiaye pas özürlü yanılgısı da biraz buradan çıkıyor aslında. Yoksa adam pasör olarak adlandırılan başka oyunculara göre de istatistiklerde gayet iyi bu alanda.

Bizim en büyük sorunumuz bu.Özellikle ortasaha oyuncularımız ya 10 üzerinden 2 ile oynuyorlar ya da 8-9.Bunun yerine sürekli 10 üzerinden 6-7 oynayacak istikrar gerekli.

Gecende dedigim gibi yanina melo ya yakin bir adam olursa, lider karakterli, is yapacagini düsünüyorum. Beyin lazim adamin yanina. Dinamik, caliskan, ama oyun kurma isini beyni olan bir oyuncuya vermek gerekiyor. Buna ragmen maasi cok yüksek. Eger ücret politikamizi degistiriyorsak gelecek sezon yeri yok takimda.

1 sene daha kiralanabilir. Fernando'yu sattığımızı varsayıyorum. Selçuk ile sözleşme yenilemeyiz. Belhanda'nın da 9m'a satıldığı söyleniyor.
Transfer döneminde 3 ortasaha alınacağını düşünmediğimden 1 sene daha kiralanabilir.

Üst Alt