#18 Bafétimbi Gomis - Sayfa 396 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yaptigi kaprisler bizleri üzse de saha icinde verdigi katkiyi göz ardi edemeyiz. Antalya ve ümraniye maclarini sapkadan tavsan cikarip tek basina aldi. O goller olmasa kim bilir ne hallere düserdik. Saha disinda da belli ki takima pozitif bir hava katti, adam takimda müthis seviliyor.
17-18 sampiyonlugunun bas mimarlarindan biri zaten. Gecen sene de takim cok zor durumdayken geldi ve katki sagladi. Hele o deplasmandaki göztepe macinda son dakikalarda 2 gol atip maci cevirmisti. O macta kaybetseydik neler olurdu bilmiyorum.

Herseye ragmen Galatasaray tarihine adini yazdirmistir ve bence iyi bir sekilde anilacaktir. Dün golle veda etseydi müthis olurdu, boeyin ortasinda az kalsin yaziyordu bir tane kafayla

Sezon sonuna doğru bizi üzse de sezon başı katkısını unutamam. O maçları almasa hem takım ligden kopabilirdi hem Okan Buruk'un fişi çekilebilirdi. Sezonu kurtaran adamlardan biridir. Katkıları için teşekkür eder, hayatının geri kalanında mutluluklar dilerim. Güzel bir veda oldu.

Bafetimbi Gomis: “Derbiyi kazandığımız için mutluyuz. Zor bir dönemin ardından geldik bu noktaya. Geçen yıl ligi 13. bitirmiştik. Bu sezon da zor zamanlarımız oldu deprem gibi. Cumhuriyet’in 100. yılında taraftarlarımıza bu kupayı hediye etmek önemliydi.”

Bafetimbi Gomis: “En büyük Türk takımı biziz, bunu tekrar herkese göstermek önemliydi. Depremde enkaz altından benim formamla çıkanlar oldu. Hatay’da 12 yaşında bir çocuk mesela, bugün kendisiyle ben ilgileniyorum. Anne ve kız kardeşini kaybetti, ona bir ev ve okul bulduk.”

Bafetimbi Gomis: “Babasının ekonomik durumu iyi değil, bir işi yok. Onu İstanbul’a davet ettik maçları izleyebilmesi, çocuklarımla beraber vakit geçirebilmesi için. Ona bu sıcaklığı bu desteği sağlamak da önemliydi.”

Bafetimbi Gomis: “Galatasaray ve Türk toplumundan çok sevgi gördüm, bu bir bakıma bu aldığım sevgiyi onlara tekrar iade etmenin güzel bir yoluydu. Fenerbahçe maçı son maçımdı. Son dönem daha az süre aldım, ayrılmak için doğru zamanı bilmek gerekiyor. Yeni bir jenerasyon geliyor.”

Bafetimbi Gomis: “Bu sezon şampiyonluk yolunda önemli goller attım, üzerime düşeni yaptım. Bu bir ayrılık, bir veda değil. Galatasaray taraftarı olacağım daima. Kariyerimi noktalama kararı alırsam burada kalmamı da istiyorlar.”

Bafetimbi Gomis: “Tam olarak hangi rol henüz konuşmadık, nasıl ve nerede faydalı olabilirim o şekilde bir yol haritası çizebiliriz gibi beraber. Konuşacağız. Her zaman için Galatasaray’ın sembol isimlerinden bir olacağım.”

[@alpaynafi]

1685960345438.png

maca girmeseydi belki 4ü atmistik

attigi kafayi icardiye birakmis olsaydi goldü o pozisyon

tabii bu adamin hakki cok fazla bu sezon

gomis olmasaydi lige erkenden havlu atmistik okan hoca coktan sutlanmisti belki de

icardiyi de itin seyine sokup göndermistik

gomis bizi ligin ilk yarisinda ayakta tuttu

Sezon başındaki sıkıntılı 5 haftayı kabus olmadan atlatmamızı sağlayan adamdır. Bu şampiyonluktaki payı büyüktür. Emekleri için teşekkürler.

Futbol dışındaki insanlığı büyük ihtimalle muazzam birisi, sevimli de.
Ama konu para mevzusuna gelince tam tersi oluyor.
Yolun açık olsun Bafe.

Ilk doneminde ligin krali oldun, sahsen hemen ertesi sezon baslamadan ayrilmana uzulmustum. Sonra kim forvete gelse ayni tadi vermedi. Bu sezonda ligin ilk maclarinda ligde bizi yarista tutan isim oldun. Son olay bir leke olarak kalacaktir hafizalarda ama saha icinde bir kotulugunu gormedim. Kendine iyi bak Gomis.

Çok alakasız bir şeye değineceğim . Gomis'in paylaştığı videoda o kadar güzel görüntüler var ki . Abi kulüp bunlardan niye videolar hazırlamaz ya ? Bu sene başarıdan dolayı pek dikkat çekmiyor ama sosyal medya kullanımında leştik . Şampiyon olmuşuz. Bizi videoya boğ ya . Fenerbahçe maçıyla ilgili videoda ne güzel görüntüler var. Paylaş abi bunları . Editler yap . Gomis paylaşabiliyorsa sen de paylaşırsın. Telif filan yok demekki . Acilen bir ajansla mı anlaşılıyor ne oluyor bir çözüm bulsunlar şu sosyal medyaya

Bu yıl kadroda kalması hiç içime sinmeyen adam, ligden daha ilk çeyrekte kopmayışımızın baş aktörü oldu sağolsun...İlk sezonun sonunda yaptığı edepsizlik nedeniyle gönderilmesi doğruydu; yanlış olan yerinin doldurulamamsıydı ki yönetim ve TD e yazar...Bu sezonun sonlarında sebep olduğu 'kaos' a kendisi de pişman olmuştur muhtemelen, hele Barış' ın yüzüne bakabildi mi bilemem?!..

Hülasa, sahadaki haliyle Gomis' den ziyadesiyle razıyız. Keşke her futbolcudan onun kadar veya hiç olmazsa yarısı kadar verim alabilsek. Yolu açık olsun, Allah sağlıklı ve uzun ömürler versin, amin...

Üst Alt