#19 Lorik Cana (ARŞİV) - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#19 Lorik Cana (ARŞİV)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: #19 Lorik Cana

+1905, Renkdaş bazı genç arkadaşlar aşırı FM oynamaktan olsa gerek Cana'ya olmayan özellikleride yükleyip bir Aurelio yada Tugay tarzı bir oyuncu zannetmişler. İzlediğimiz maçlar itibariyle Cana aldığı topu hemen tek pas veren bir adam. Dripling, oyun kurma, adam geçme gibi özellikler yok. Ha Cana iyi bir oyuncu ama Sarp-Barış-Ayhan-Cana dörtlüsünden ancak 1 tanesi kaldırır bu orta sahayı. Eğer Cana-Sarp yada Cana-Polak gibi bir orta sahayla oynarsak Cana'da rezil olur gider.

:eek:

Umarim bu konuda ciddi degilsindir. Bu adam kariyeri boyunca hep defansiv orta saha oynamis ve cok basarili olmus. Simdi bizim dandik adamlarla oynadigi icin kalitesini tartismaya basladiniz. Aynisini gecen sene Elano'da da yaptiniz.

Bizim orta saha sadece Cana'yla düzelicek is degil . Bu orta sahada ne kadar gereksiz adam varsa(Baris, Ayhan(yasindan dolayi), Mustafa) gitmeli yoksa biz daha cok böyle yeni gelen adamlarin kalitesini tartisiriz.

+1905, Renkdaş bazı genç arkadaşlar aşırı FM oynamaktan olsa gerek Cana'ya olmayan özellikleride yükleyip bir Aurelio yada Tugay tarzı bir oyuncu zannetmişler. İzlediğimiz maçlar itibariyle Cana aldığı topu hemen tek pas veren bir adam. Dripling, oyun kurma, adam geçme gibi özellikler yok. Ha Cana iyi bir oyuncu ama Sarp-Barış-Ayhan-Cana dörtlüsünden ancak 1 tanesi kaldırır bu orta sahayı. Eğer Cana-Sarp yada Cana-Polak gibi bir orta sahayla oynarsak Cana'da rezil olur gider.

Taktik, 4-3-3 sistem nedir bilmiyorsan, Cana'yi begenmemen normaldir. Cana ön libero oldugu için görevi zaten budur. Defansin önünde pozisyon alir, gerekirse kademeye girer ve topu aldiginda müsait olan bir arkadasina verir. Ondan yaraticilik, çalim falan beklemek tamamen saçmalik. Sistemden zerre kadar anlamayanlar Cana'yi elestirir, tipki Mehmet Topal'a yaptiklari gibi.

Lorik Cana'nın ne olduğunu hepiniz göreceksiniz. :D Hele bir oyuncu buna çalım atmaya kalksın, hele atsın, arkadan tuttuğu gibi formasından üzerinden 6 metre uzağa atıp yere serecektir. Siz bu adamı normal futbolcu falan zannediyorsunuz :asd:

Arkadaşlar tamam Cana lider bir oyuncu, Marsilya'da taraftarın gönlünü fazlasıyla kazandı. Ancak takdir edersiniz ki aklıma takılan ilginç bir soru var. Sunderland, Cana'yı aldığı sezon kaptanlığı ona verdi fakat bir sezon sonra aldığından daha ucuza neden sattı? Bence beğenilmeyen bir yanı var, bakalım lig başlasın görelim.

Arkadaşlar tamam Cana lider bir oyuncu, Marsilya'da taraftarın gönlünü fazlasıyla kazandı. Ancak takdir edersiniz ki aklıma takılan ilginç bir soru var. Sunderland, Cana'yı aldığı sezon kaptanlığı ona verdi fakat bir sezon sonra aldığından daha ucuza neden sattı? Bence beğenilmeyen bir yanı var, bakalım lig başlasın görelim.

Sunderland TD'si bunun nedenini açıkladı,Cana kendisi ayrılmak istemiş

Menajer oyun içinde bu kadar da lider birini istemedi, millet hocayı değil Cana'yı dinlemeye başlamıştı. Cana Türkiye'den teklif geldiği an kendisi gelmek istemiş, hem ailesine yakın olmak için hem kültürel olarak.

Rahat olalım Cana tam aradığımız oyuncuydu ön liberoya.

Sunderland'e gitmeden önce böyle bir teklifin gelmesi halinde, kolaylik saglanmasi istedigini söylemisti Sunderland Yöneticilerine.

Menajer oyun içinde bu kadar da lider birini istemedi, millet hocayı değil Cana'yı dinlemeye başlamıştı. Cana Türkiye'den teklif geldiği an kendisi gelmek istemiş, hem ailesine yakın olmak için hem kültürel olarak.

Rahat olalım Cana tam aradığımız oyuncuydu ön liberoya.

Peki ya şimdi de millet hocayı değil Cana'yı dinlemeye kalkarsa ?

Bizim öyle baskın bir menajerimiz yok, teknik direktörümüz var ve Rijkaard'ın bunu bilerek saha içi böyle baskın birini istediğini biliyorum. Neill gibi. GS Dergisinde de bundan bahsediyor zaten.

Sıkı bir Milan taraftarı olan ben bu işi en iyi yapan futbolcunun Gattuso olduğunu düşnüyorum. Ama ilk 7-8 oyuncu listesi yapsam tüm objektifliğimle Cana'yı da koyarım. Benim Cana hakkındaki tek endişem diğer futbolcuları ezmesi.

Sıkı bir Milan taraftarı olan ben bu işi en iyi yapan futbolcunun Gattuso olduğunu düşnüyorum. Ama ilk 7-8 oyuncu listesi yapsam tüm objektifliğimle Cana'yı da koyarım. Benim Cana hakkındaki tek endişem diğer futbolcuları ezmesi.

Biraz da ezmesi lazım Bora. Baskın bir grup egemenliği oluyor dönem dönem Galatasaray'da. Karakterli sert yabancılara da diş geçiremeyip saygı gösteriyorlar, hatta aralarına alıyorlar. Hagi, Popescu gibi baskın karakterler lazım. Yoksa Jardel'e Emre ve Okan'ın yaptığı gibi duşta sıkıştırır ağalık yaparlar.

Tamam takıma alışmış olduğunu kanıtladı işte bir daha ki maça oynayabilir.

Lorik Cana'nın ne olduğunu hepiniz göreceksiniz. :D Hele bir oyuncu buna çalım atmaya kalksın, hele atsın, arkadan tuttuğu gibi formasından üzerinden 6 metre uzağa atıp yere serecektir. Siz bu adamı normal futbolcu falan zannediyorsunuz :asd:

:tiphat::tiphat::tiphat:

bu müthiş yorumların üstüne bir daha yorum yapılmaz bu konuya tebrik ediyorum :D:D:D

ilk90 dk yı bulması en önemlisiydi bence performansı da artar ligin ilk haftalarında en geç 3 4hafta gerçek oyununu oynar inşallah sakatlanmadan sakatlamadan :asd:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt