#19 Ömer Bayram - Sayfa 45 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Zaten orta sahanın solu gibi 3'lü savunmanın önünde oynadığı maçlar da felaket değildi geçen yıl da. Sadece Fatih Terim'in aklında hayatta 3'lü savunma oynatma gibi bir plan olmadığından Ömer, Nagatomo-Linnes'in arkasından açıkta kalmıştı. Bu 8 numara onun için de bizim için de kazanım oldu. Fiziksel yapısı, teknik yetersizliğiyle hiçbir büyük takımın sol beki olup 90 dakika beklenen 100 metreyi tek başına oynamayı beceremez. Çift taraflı oynamayı Mariano da beceremiyor gerçi de adamın Allah vergisi top yeteneği olduğundan 1.5 senedir çok eksiğine göz yumulmasını sağladı. Ömer de öyle bir yetenek de olmadığından oynadığı her maçta göze batmıştı. Bu tarz oyuncuların pozisyon kaymalarını seviyorum. Celil Yüksel'in mevcut fiziksel yapısıyla bir büyük takımda orta saha oynaması zor görünüyor. Bir süredir acaba onu da direkt def etmek yerine biraz orta açmayı öğretip sağbek olarak denesek mi diye düşünüyorum. Sonuçta oyuncuyu kaybetmek kolay, kazanmak esas maharet. Belli ki yaz dönemini en iyi geçiren oyunculardan bir tanesi, seviniyorum Ömer adına.

Üst Alt