1980 ve 1990'lı yıllarda çocuk olmak - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1980 ve 1990'lı yıllarda çocuk olmak

Cevap: 1980 ve 1990'lı yıllarda çocuk olmak

Hos olmayan bir durum bence. Hep 68 kusaginin icerisinde yer almak ve o nedenle 55'li yillarda cocuk olmak isterdim. Dunyayi degistirmeye calisan ve bir ruzgar yaratan o genclerin arasinda olmak isterdim. 80 li ve 90 li yillarda cocuk olmak bir dunyanin cøkusune tanik olmak herhalde. Hayal meyal hatirliyorum Berlin duvarinin yikilisininin gøruntulerini ve annemin ekranda kilitlendigini, donuk bir ifade ile pespese sigara icmesini.

Bir de ideolojiler dersi veren bir prof vardi. Bu hep ahh eski gunler denildiginde aklima onun konusmasi geliyor. Kisacasi bunlarin hepsi hikayedir ahh eski gunler vs. vs. ifadeleri demisti. Cunku gecmise baktigimizda yasadigimiz acilar bizde bir tebessum uyandirir ve genelde yasadigimiz o acilari degilde mutluluklari hatirlariz ve acilari hatirladigimizda bize aci vermez sadece yuzumuzde tebessum yaratir demisti. Evet bence dogru zaman acilari siliyor ve gecmise baktigimizda o acilar bile bize bir mutluluk veriyor.

Belki cok kucuk cep telefonlari yaptiklari ve insanlarin cep telefonlari kuculdukce ve modernlestikce bir o kadar birbirine uzaklastigi cagdan daha iyidir o dønemde cocuk olmak. Fakat cocukluk her cagda guzel bence. Sorumluluk yok en azindan kirlenmemislik var buyuklerin kirlenmisliklerinin aksine. Insanlar iste buna tecrube diyor fakat kirlenmislik saflik duygusunu kaybetmek bence bu. Belki de o kirlenmemisligi ve safligi øzluyor insanlar.

Ben 90 ve 2000'in arası çocuk olduğum için yazılanları pek hatırlayamadım.Benim unutamadığım tek şey pokemon'du:)

pokemon-apocalypse.jpg

bir kendi çocukluğumu düşünüyorum bide şimdiki çocukların yaşayamadıkları ÇOCUKLUKLARINI, bizim çocukluğumuz özgürlüktü şimdiki çocukluk özgürlük falan değil, şimdikiler okulda ders etüdde ders, ellerinde cep telefonları, evde okulda heryerde internet, kitap okumak hele hiç yok, bişeylerin yanlış olduğunu hepimiz hissediyoruz ama yapabileceğimiz hiç bir şey yok, şimdiki çocukların doğru yada yanlış yolda olduğunu 15-20 sene sonra görücez....

Capri-sun ıın pakedini şişirip patlatabilmek için bi nefeste bitirmeye çalışmak gibi bi şey.

Beyaz Gölge dizisini izleyebileceğim bir site var mıdır , daha doğrusu ben bu diziyi tekrar nasıl izleyebilirim ?

Yardımcı olana ömür boyu like :D

O yıllarda çocuk olmak paha biçilemez.Bir şimdiki çocuklara bakın birde 80-90 lı yıllardaki çocuklara.Hiçbir şeye değişmem.

aynen katılıyorum...o zamanlar gercekten cocukluğumuzu yaşamışız...hayatı doya doya yaşayabildiğimiz,arkadaşlığın en üst seviyelerde olduğu,aile bağlarının en kuvetli olduğu senelerdi o zaman

JETONLU-ATARI-10-ADET__38132400_0.jpg

ATARI-KASETI-8-ADET__33320023_0.jpg

atari2600_set.JPG

SEGA-MEGA-DRIVE-2-16-BIT-1-OYUN-HEDIYE__20550756_0.jpg

alf.jpg

FullHouse.jpg

18929987.jpg

5es31549.jpg

[video=youtube;lPcJQwLFo5s]https://www.youtube.com/watch?v=lPcJQwLFo5s&feature=related[/video]

veee bonuss resimlere bakerken bunu dinleyin

[video=youtube;-RnGfHvGeKE]https://www.youtube.com/watch?v=-RnGfHvGeKE[/video]

mahalle aralarında taştan kale koyup maclar yapardık. hey gidi günler hey.

TRT 2 geldiğinde, uzaktan kumandasız Grundig marka telvizyonumuzun ikinci kanalının olduğunu öğrendim. TRT 2 vvvvvaaaauuuuvvvvvvvv

80i bilemem ama 90lar ah 90lar :( sabah cikip gece eve gelmek, kulahcilik oynamak dertsiz tasasiz hayat. babamin aksamlari gelip gofret napoliten ya da cekirdek almasini beklemek. atari kaseti oynanir arkadasla degisilirdi, bilyeler sporcu kagitlari vsvsvs :(

Üst Alt