1980 ve 1990'lı yıllarda çocuk olmak - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1980 ve 1990'lı yıllarda çocuk olmak

Cevap: 1980 ve 1990'lı yıllarda çocuk olmak

hakikaten bak onu unutmuştum.ne diziydi be.uzaylı kelimesini ilk kavradığım dizi

"Vaka" sözcüğünü hatırlarım o diziden.İlkokul zamanları olduğundan küçüktük ve pc de yaygın olmadığından geç saat olayları olmazdı o yüzden devamlı olarak takip edemedim. Zaten TRT de belirli bir saatten sonra kapanıyordu.

Bir de uzaylılardan söz açılmışken "Uzaylı Zekiye" denen abidik gubidik bir dizi vardı :lol:

"Vaka" sözcüğünü hatırlarım o diziden.İlkokul zamanları olduğundan küçüktük ve pc de yaygın olmadığından geç saat olayları olmazdı o yüzden devamlı olarak takip edemedim. Zaten TRT de belirli bir saatten sonra kapanıyordu.

Bir de uzaylılardan söz açılmışken "Uzaylı Zekiye" denen abidik gubidik bir dizi vardı :lol:

ziyaretçiler

images

çenesini oynatıyordu galiba tavuğa felan çevirmeler.

images

meşhurcospy ailesinide unutmayalım.

images

iz beşinde osman yağmurderelinin oynadığı

images

Mj'in They Don'T Care About Us şarkısını okulda ritm tutarak, sallayarak söylemek.

Siyah Beyaz tv izlemek.Dakika başı kalkıp tv nin altından kanal değiştirmek.Oklavayı kumanda olarak kullanmak.Zaten fazla alternatif yoktu.TRT 1-2-3-4:D

Atari salonlarında vakit geçirmek,Mortal Kombat,Sttreet Fighter ve Cadillacs and Dinosaurs (Mustapha) hastası olmak,jeton harcamak,,home computer sahibi olup tank oyununda kendi kendini imha etmek,Soccer'ı futbol oyunu sanmak...(Playstation çıktı mertlik bozuldu)

O yıllarda çocuk olmak paha biçilemez.Bir şimdiki çocuklara bakın birde 80-90 lı yıllardaki çocuklara.Hiçbir şeye değişmem.

Susam Sokağı He-man Ninja Kaplumbağalar

Leblebi Tozu Dondurma şeklinde külahta Çokomel

Bizimkiler Dizisi Milletin meyve bahçesine dalmak diz yaraları

Çocukluk ne kadar güzeldi....

Sevdiğin kızı öp kaç....

Aşk şarkilari dinlemek yok.......

Kutu kutu pense oynarken ne kadarda mutluyduk....

Saklanbaçta birbirimizin yerini soylemeye çalışırdık.....

Simdi saklandığımız yeri kendimiz bile bilmiyoruz, düştüğümüzde dizlerimiz kanardı eskiden...

Simdi ise kalbimiz kanıyor....

Reddedilme korkusu yoktu....

Bir kez ağlasak bizim olurdu hersey...

Şimdi günlerce ağlıyoruz..

Ama hersey başkasının oluyor...

Keske büyümeseydik ...

Çocukluk ne kadar güzeldi....

Sevdiğin kızı öp kaç....

Aşk şarkilari dinlemek yok.......

Kutu kutu pense oynarken ne kadarda mutluyduk....

Saklanbaçta birbirimizin yerini soylemeye çalışırdık.....

Simdi saklandığımız yeri kendimiz bile bilmiyoruz, düştüğümüzde dizlerimiz kanardı eskiden...

Simdi ise kalbimiz kanıyor....

Reddedilme korkusu yoktu....

Bir kez ağlasak bizim olurdu hersey...

Şimdi günlerce ağlıyoruz..

Ama hersey başkasının oluyor...

Keske büyümeseydik ...

Bu tip durumlar bence 80'lerin ilk yarısında doğan kişilerde daha da fazla(Özellikle 1980-1983 arasında). Çünkü onlar tam bir geçiş evresinde sıkışıp kaldılar(Ben de dahil).Hiçbir şekilde bugüne ait olamadılar,kabullenemediler yapaylıkları.Hep geçmiş ile yaşadılar...

Ben mesela kendimi hep 80'lere ve 90'ların ilk yarısına kadarki bölümde kendimi daha mutlu hissettim.

Türkiye'de iş hayatını,ekonomiyi değiştirecekler de, bu "Özal çocukları" diye tabir edilenler olacak. Bununla ilgili bir araştırma bile mevcut. Bence Türkiye bu kişiler sayesinde sıçrayacaktır. Sonrakiler maalesef meçhul.Çünkü müthiş bir tüketim nesli geliyor.Fazla rahata alışan ve tüketmeyi seven bir nesil...Bunun için önlem alınmalı.

(Söz meclisten dışarı)

Bu tip durumlar bence 80'lerin ilk yarısında doğan kişilerde daha da fazla(Özellikle 1980-1983 arasında). Çünkü onlar tam bir geçiş evresinde sıkışıp kaldılar(Ben de dahil).Hiçbir şekilde bugüne ait olamadılar,kabullenemediler yapaylıkları.Hep geçmiş ile yaşadılar...

Ben mesela kendimi hep 80'lere ve 90'ların ilk yarısına kadarki bölümde kendimi daha mutlu hissettim.

Türkiye'de iş hayatını,ekonomiyi değiştirecekler de, bu "Özal çocukları" diye tabir edilenler olacak. Bununla ilgili bir araştırma bile mevcut. Bence Türkiye bu kişiler sayesinde sıçrayacaktır. Sonrakiler maalesef meçhul.Çünkü müthiş bir tüketim nesli geliyor.Fazla rahata alışan ve tüketmeyi seven bir nesil...Bunun için önlem alınmalı.

(Söz meclisten dışarı)

Sonuna kadar katılıyorum.Tam bizi tarif etmişsin Ayberk.

Sigara şeklinde sakızlar vardı, paketi de sigara paketi gibiydi. :D Saman gibi bir cips vardı, çuval gibi kocaman şimdinin parasıyla komik 5-10 krş fln bir paraya denk gelir sanırım. Altın çikolatalar fln. Atari, amiga harikaydı. Zordu birde, kaset haftadan haftaya veya 15 günde bir değiştirirdin, oyunların tadı daha bi ayrı olurdu. Şimdi istediğin oyunu hemen indir, satın al sil yükle. O zamanlar daha bir başkaymış. Küresel ısınma flnda yoktu lan, ne biçim kar yağardı.

Sigara şeklinde sakızlar vardı, paketi de sigara paketi gibiydi. :D Saman gibi bir cips vardı, çuval gibi kocaman şimdinin parasıyla komik 5-10 krş fln bir paraya denk gelir sanırım. Altın çikolatalar fln. Atari, amiga harikaydı. Zordu birde, kaset haftadan haftaya veya 15 günde bir değiştirirdin, oyunların tadı daha bi ayrı olurdu. Şimdi istediğin oyunu hemen indir, satın al sil yükle. O zamanlar daha bir başkaymış. Küresel ısınma flnda yoktu lan, ne biçim kar yağardı.

Annem in terliğini alır yokuş aşağı kaymaya giderdik kar yağınca.

Üst Alt