#2 DeAndre Yedlin - Sayfa 48 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Valla bilemiyorum renktaş kararsız kaldım sağ bek konusunda. 4-5 tane herhal sağ bekimiz var ama bir tane Mariano etmiyorlar. Yedlin'i de yeni aldık sözleşmesi var. Doğru takımı kurup hücum tarafından yararlanmak lazım. Defansı bu maç özelinde gerçekten berbarttı. Önceki maçlar bu kadar değildi.
Sorma Furkan, ben de yazdim denk geldin mi bilmem, Eboue sonra Mariano sonra bu seviye gercekten cok uzucu.. Mariano ozellikle tam ama tam ideal bek (teknik, pozisyon bilgisi yuksek ve tecrubeli) tabi o da son sezon baya kotuydu ancak simdi olsa +1 seviye atlardik. Keske Yedlin kiralik olsaydi, sil bastan bir 11'e bir bench'e sag bek alirdik.

@Furkan Korkmaz yok bulamadim genis ozet ama Lig TV ozetinde, ilk 2dk icinde Yedlin'in yine 2 bariz hatasi mevcut (yerini kaybetme (defansif farkindalik) ve rakibe uzak kalma (pozsiyon bilgisi) ) maalesef... Diger iki net hatasi var, birinde Donk bagirdi iste bulan olursa lutfen eklesin, tam derslik, "bir bek ne yapmamali" temali.

Beklerimizin saçmalamasının en büyük nedeni önünde oynayan adamlar. Bitik Feghouli ya da çekingen Emre Kılınçla Yedlin’den performans bekleyemezsin hatta Omardan’da bekleyemezsin.

Beğenmesem de aynı şey Saracchi için de geçerli. Onyekuru koşsun topla gitsin diye geldi eskisi gibi , çizgide Josef’in yanından basıp geçemedi. Babel biraz kıpırdandığı için bugün nitekim iyiydi.

Bu adamların önünde orta sahanda Fernando Reges kanatta formda Garry Rodrigues , Bruma ya da eski performanslarıyla Feghouli Onyekuru olsa salyalar aka aka izleyecektik. Oğulcan bile ligin ilk yarısında beki değerlendirmemize neden olmuştu.

Ama bu kadro yapısıyla olmaz. Mariano’da önünde ölü ölü isimler varken patates oldu. Çünkü bütün bu saydığım isimler hücum beki. Galatasaray’ın kültüründe Hasan Ali gibi bekler de olmaz zaten. Son senelerde iyi bek performanslarının tamamının sebebi takımın hücümda akıcı oynaması. Riera’da da böyleydi Eboue’de de böyle Telles’de de böyle.

Beklerimizin saçmalamasının en büyük nedeni önünde oynayan adamlar. Bitik Feghouli ya da çekingen Emre Kılınçla Yedlin’den performans bekleyemezsin hatta Omardan’da bekleyemezsin.

Beğenmesem de aynı şey Saracchi için de geçerli. Onyekuru koşsun topla gitsin diye geldi eskisi gibi , çizgide Josef’in yanından basıp geçemedi. Babel biraz kıpırdandığı için bugün nitekim iyiydi.

Bu adamların önünde orta sahanda Fernando Reges kanatta formda Garry Rodrigues , Bruma ya da eski performanslarıyla Feghouli Onyekuru olsa salyalar aka aka izleyecektik. Oğulcan bile ligin ilk yarısında beki değerlendirmemize neden olmuştu.

Ama bu kadro yapısıyla olmaz. Mariano’da önünde ölü ölü isimler varken patates oldu. Çünkü bütün bu saydığım isimler hücum beki. Galatasaray’ın kültüründe Hasan Ali gibi bekler de olmaz zaten. Son senelerde iyi bek performanslarının tamamının sebebi takımın hücümda akıcı oynaması. Riera’da da böyleydi Eboue’de de böyle Telles’de de böyle.

Bugun hicbiri yoktu sahada (ilk yari). Maci birkez daha izle, lanet olsun bulamadim o pozisyonu baya baya uyudu Donk bagirdi "lan koss" diye. Onunde kim olsa sicardi.

Geçen senelerde işin hamallık kısmını yapan yoktu bu sene tam tersi hamalligi yapacak adam çok ince işler sıkıntı.. mariano-seri-feghoulilerden yedlin-taylan-kilincli bir takıma dönüştük..Hatta gedson bile son 2 maça kadar işin genelde hamallık kısmında göründu

Pas oyunu oynanacak oyuncu değil bir de bugün çok kritik hatalar yaptı ama asla kızamam, arka arkaya 5 maç bile tamamlamadı, partnerleri sürekli değişti, tam oluyor derken çok kötü sakatlandı hepimiz sezonu kapattı sanmıştık.
Mustafa ve yedlin den asıl verimi yaz kampı yiyince önümüzdeki sezon alacağız bence.Yine de sağ beke mutlaka takviye yapılmalı

Yedlin yerine Şener oynasa bu maçı farklı kaybederdik. BJKde sol açık yoktu, soldan gelemediler. Şener olduğunda da bizim komple sağ tarafımız aksıyor, tek kollu boksör gibi maç yapıyorduk. Bugün iki kanadıda kullanabildik. BJK bizim Şener'li halimiz gibi oynadı.

Tam bir vasifsiz geldiğinden beri rezalet
Golde de ofsayti bozdu
Geldiği gibi geri yollayin gitsin bundan birşey olmaz

Üst Alt