#2 Lucas Edward Neill - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#2 Lucas Edward Neill

Cevap: Lucas Neill Galatasaray'a FIFA.COM

Sorun iki Servet değil bence.Sorun liderlik.Yediğimiz gollerin çoğu dağınıklıktan.Bize lider özellikli adam lazım.Aynı zamanda topu oyuna sokması Servet ve Gökhan'a göre iyi.(Tabi ilerideki adamların boşa çıkmasıyla da alakalı biraz.Mesela Kewell santrafor oynayınca daha çok dikine oynayabiliyor stoperlerimiz)Ferdinand-Vidic,Terry-Carvalho'da aynı tip stoperler ancak iyi ikililer.Çünkü Ferdinand ve Terry'nin lider özellikleri var.Neill'de lider özellikli bir adam ve Servet-Gökhan'a göre daha iyi oyun kuruyordur.Çünkü büyük bi ligden geliyor.(Çağdaş Atan Almanya'da oynadıktan sonra daha iyi pozisyon aldığını ve topu oyuna daha iyi soktuğunu söylemişti.Neill'de sanırım bunca yıllık Premier lig oyuncusu vardır böyle bir özelliği)

Kastettiğim şuydu. Bir nevi aynı özellikte adamlar. İkisi de uzun. Hani herkes süper pasör bir stoper bekliyordu ya. Neill Servet'ten iyidir o anlamda ama yapıları birbirine benzer sayılır. Öte yandan ben "şu an için" pasör bir stoperden ziyade istikrar sağlayabilecek, bir sezonda 35 maç çıkarabilecek istikrarlı stopere daha fazla ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bunu sağlayabilecekse başımız üstüne.

Cevap: #Lucas Neill

ne alaka?

hem sag bek hem stoper sorununu cozduk.

uzun yillar tecrubesi ile bize cok iyi seyler yasatacak.

unutma sene sonu buyuk ihtimal servet gidecektir. yerine yeni bir stoper daha alinir merak etme.

Şu alaka.

Rijkaard Neill'i sag bekte hayatta oynatmaz.Hiçbir zaman iki tane savunmacı bek tercihi yapmıyor.Tecrübe yeterli degil maalesef artık.Her takımda yeterince tecrübe var.Servet ile Gökhan da beraber uluslararası birçok mücadele verdiler.

Stoper sorununu da Neill ile çözecektiysek bu kadar niye bekledik.Takıma ne zaman alışacak bu stoper.

Sezon sonu alınacak stoper beni şu anda hiç ilgilendirmiyor.Ben bu yıl mücadele verdigim kulvarlarda başarılı olamadıktan sonra..

Benim bu konudaki düşüncem şudur ki;

Neill Turkiye'ye gelir ise para için gelicektir.Sebebi ne Dünya kupasında kadroda olmak ne de başka bişey.Çünkü Neill sene başında da oynayabilecegi klup olan Galatasaray'a gayet gelebilirdi,EPL yi tercih etti,oynayamıyacagını bile bile.

Cevap: # Lucas Neill

SON NOKTAYI KOYALIM:

Neill is therefore eligible to play in the knock-out stage for Galatasaray, who have been drawn against Atletico Madrid in the last 32, while Everton face Sporting Lisbon

Yani Neill'in Avrupa Liginde forma giymesi mümkün :)

Şu alaka.

Rijkaard Neill'i sag bekte hayatta oynatmaz.Hiçbir zaman iki tane savunmacı bek tercihi yapmıyor.Tecrübe yeterli degil maalesef artık.Her takımda yeterince tecrübe var.Servet ile Gökhan da beraber uluslararası birçok mücadele verdiler.

Stoper sorununu da Neill ile çözecektiysek bu kadar niye bekledik.Takıma ne zaman alışacak bu stoper.

Sezon sonu alınacak stoper beni şu anda hiç ilgilendirmiyor.Ben bu yıl mücadele verdigim kulvarlarda başarılı olamadıktan sonra..

Neill Turkiye'ye gelir ise para için gelicektir.Sebebi ne Dünya kupasında kadroda olmak ne de başka bişey.Çünkü Neill sene başında da oynayabilecegi klup olan Galatasaray'a gayet gelebilirdi,EPL yi tercih etti,oynayamıyacagını bile bile.

Para için gelir tabi Rijkaard hayır duası almaya gelmedi,ama burada profesyonellik ön plana çıkıyor ve teknik ekip ondan nasıl faydalanacağını senden benden iyi biliyor dostum,o yüzden Rijkaard her oyuncudan nasıl faydalanacağını onu nasıl motive edeceğini iyi bilir.Bunları düşünmemek gerek.

Para için gelir tabi Rijkaard hayır duası almaya gelmedi,ama burada profesyonellik ön plana çıkıyor ve teknik ekip ondan nasıl faydalanacağını senden benden iyi biliyor dostum,o yüzden Rijkaard her oyuncudan nasıl faydalanacağını onu nasıl motive edeceğini iyi bilir.Bunları düşünmemek gerek.

Rijkaard tabiki işini bilir.En küçük şüphem yok.

Ama kimse bana Rijkaard'ın Neill'ın gelmesini istedigini soyleyemez.Sadece son tercih olur Rijkaard için.

Cevap: # Lucas Neill

Eğerki doğruysa bu olay neil'e bonservis vermeyeceklerini düşünüyorum...Ali Turan'a 50 bin euro bile önermemiş bir şube neil'ada kuruş bonservis vermez...Bizzat hurma söyledi,Adnan Sezginle görüşmelerinde para filan veremeyiz istiyorsanız alt yapıdan bir oyuncu kiralık verelim demiş...Ben Lucas'ı beğenen biriyim,ancak Servet ile nasıl bir ikili oluştururlar bu konuda kuşkularım yok değil...

Şu alaka.

----- ----leo ------

-neill---servet-e.gungor-balta

bu defans hatti cok ama cok guven verir tum takima.

sabri yerine usta bir adam tecrubeli bir sag beki tercih ederim.

sabri nin hakkini yiyemem bu sene gosterdigi performansa ama o biraz da keita ile alakali idi.

keita siz izleseydik 4-5 mac arka arka sabriyi inanin ki yine kizardik ne bicim orta diye.

iste o zaman elano-keita-arda-kewell-baros beraber izleriz

----- ----leo ------

sabri nin hakkini yiyemem bu sene gosterdigi performansa ama o biraz da keita ile alakali idi.

keita siz izleseydik 4-5 mac arka arka sabriyi inanin ki yine kizardik ne bicim orta diye.

Ne Emre Güngör'ü dostum o adam yok oynamıyor Galatasaray'da Acıbademsporda oynuyor o.

----- ----leo ------

iste o zaman elano-keita-arda-kewell-baros beraber izleriz

Bende diyorum ki rakipte olan 1 tane Forlan la bu savunma gayet dağılır.Neill ile Balta'nında aynı anda sahada iki bek olarak çıkması demek bizim hücum futbolu oynamayı bıraktığımız anlamına geliyor benim ve gözlemledigim kadarı ile Rijkaard in bakış açısına göre.Çünkü sezon başından beri Rijkaard ya Caner'i ya da Sabri yi israrla tercih etti sahaya çıkan ilk 11'de.

Üst Alt