2009-2010 Sezonu | 64 Puan, 3. Olduk ! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2009-2010 Sezonu | 64 Puan, 3. Olduk !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Biten 4, Kalan 30; 12 Puanla Lideriz...

defansif orta saha oyuncularımızdan özellikle mehmet topal tam olarak kendini bulduğunda böyle zorlanıcağımızı düşünmüyorum

Valla sevmediğim futbolcu olan Ayhan'ı aradı gözlerim Ankaraspor maçında..

Serhat Taşdelen

bunun yaninda birde su 103 gol rekorunu elimize alsak HEYT!!!!

Bu rekor zaten bizde...

652) Türkiye 1. Futbol Ligi Gol Rekoru

Galatasaray - 105 Gol (1962-63) Rekor o sezondan beri hala kırılamadı

(Bazı kaynaklar, 1962-63 sezonunun iki kademeli oynanmasından dolayı Galatasaray’ın attığı 105 golü, en çok gol atılan sezon olarak saymamıştır. Fakat aynı kaynaklar iki kademede toplam 38 gol atan Metin Oktay’ın rekorunu yazmaktadır. Bu kaynaklar bu nedenle kendi içlerinde çelişmektedir. O sezon iki kademeli de oynansa, tamamı 1962-63 Türkiye 1. Futbol Ligi sezonudur. Dolayısıyla bir sezonda atılan en çok gol, 105 gol ile Galatasaray’a aittir.)

(İkinci Fenerbahçe - 103 gol) (1988-89) (Fenerbahçe o sezon aslında 100 gol atmıştı ve diğer 3 gol Samsunspor’un geçirdiği trafik kazası sonucu oynamadığı maçta hükmen yenik kapattığından dolayı yazılan 3 goldür.)

Serhat Taşdelen

bunun yaninda birde su 103 gol rekorunu elimize alsak HEYT!!!!

Bu rekor zaten bizde...

652) Türkiye 1. Futbol Ligi Gol Rekoru

Galatasaray - 105 Gol (1962-63) Rekor o sezondan beri hala kırılamadı

(Bazı kaynaklar, 1962-63 sezonunun iki kademeli oynanmasından dolayı Galatasaray’ın attığı 105 golü, en çok gol atılan sezon olarak saymamıştır. Fakat aynı kaynaklar iki kademede toplam 38 gol atan Metin Oktay’ın rekorunu yazmaktadır. Bu kaynaklar bu nedenle kendi içlerinde çelişmektedir. O sezon iki kademeli de oynansa, tamamı 1962-63 Türkiye 1. Futbol Ligi sezonudur. Dolayısıyla bir sezonda atılan en çok gol, 105 gol ile Galatasaray’a aittir.)

(İkinci Fenerbahçe - 103 gol) (1988-89) (Fenerbahçe o sezon aslında 100 gol atmıştı ve diğer 3 gol Samsunspor’un geçirdiği trafik kazası sonucu oynamadığı maçta hükmen yenik kapattığından dolayı yazılan 3 goldür.)

bu 105 gol attigimizi biliyorumda, futbol federasyonunda lig tarihinde en cok atillan gol olarak gosteriliyormu yoksa iki kademeli oynandigi icin ayri mi tutuluyor?

Acıkcası TFF hangisini rekor kabul ediyor bilmiyorum ama 1662-63 sezonu GS ligde 105 gol atmış, FB 103 gol atmış.

1962-63 sezonunu iki kademeli diye rekor kabul etmeyip, iki kademede Metin Oktay'ı 38 golle gol kralı yapmak, tam anlamıyla bir çelişki olur.

GS'ınki rekor değilse, Metin Oktay gol kralı değil.

Metin Oktay gol kralıysa, GS 105 gol ile rekor kırmıstır.

TFF bu konuda ne diyor inan bilmiyor, resmi sayfasında belki bu konuya degınmıştırler, bakmak gerek.

Acıkcası TFF hangisini rekor kabul ediyor bilmiyorum ama 1662-63 sezonu GS ligde 105 gol atmış, FB 103 gol atmış.

1962-63 sezonunu iki kademeli diye rekor kabul etmeyip, iki kademede Metin Oktay'ı 38 golle gol kralı yapmak, tam anlamıyla bir çelişki olur.

TFF bu konuda ne diyor inan bilmiyor, resmi sayfasında belki bu konuya degınmıştırler, bakmak gerek.

bilgiler icin tessekurler :icon_twisted:

Adnan Başkan Maratona çarpıcı açıkklamalar yapmış birazdan maratonun sitesinde yayınlancakmış

Ben burada bir çelişki göremiyorum. Metin Oktay'ın kral olduğu diğer kişilerle aynı sayıda maç oynamış. Eğer Metin Oktay o sene 40 gol atsaydı da Süper Lig tarihinde bir sezonda en çok gol atan futbolcu olarak gösterip rekor Fenerbahçe'de deseydi o zaman çelişki olurdu.

Çelişki şurda,

1962-63 sezonunda:

İki kademede atılan 105 gol sayılmıyor,

fakat iki kademede Metin Oktay'ın attıgı toplam 38 gol kayıtlara geciyor.

Celiski tamamen bu.

Cevap: Biten 5, Kalan 29; 15 Puanla Lideriz...

Başlık değişmiş ama puan güncellenmemişti. Fener 5 farklı kazanırsa :eek: lider olmayacağımız için ben yarını bekleyelim derdim.

Neyse oldu artık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt