2011 NBA Draft'ı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2011 NBA Draft'ı

Cevap: 2011 NBA Draft'ı

Onur yapma etme. Beni Serhat ile aynı fikirde bırakacak yorumlar yapıyorsun şuan. :D

Rose'un da şutu yoktu. Rondo zaten hala yok. Serhat'ın dediği gibi sokakta oynayan bir adamın da Rondo gibi şutu olabilir, zor bir şey değil. Hatta daha da geriye gidersek Wade'in de pek şutu yoktu ilk geldiği seneler. Rose tarzındaydı. O da 2., 3. senesinde falan geliştirdi Rose gibi. Hatta çok sevdiğim Rubio'nun da pek şutu olduğu söylenemez.

Guard'ın şutu olmasına pek gerek yok zaten. Yani olmaması rakibin işine geliyor lakin - Boston örneğinde olduğu gibi- yine de tekrar Boston örneğinde olduğu gibi iyi bir pasör ise gayet yararlı olabiliyor. Hele ki çalışmayı seven bir adam ise 2-3 seneye istenilen seviyeye çıkarabilir şutunu.

Onur yapma etme. Beni Serhat ile aynı fikirde bırakacak yorumlar yapıyorsun şuan. :D

Rose'un da şutu yoktu. Rondo zaten hala yok. Serhat'ın dediği gibi sokakta oynayan bir adamın da Rondo gibi şutu olabilir, zor bir şey değil. Hatta daha da geriye gidersek Wade'in de pek şutu yoktu ilk geldiği seneler. Rose tarzındaydı. O da 2., 3. senesinde falan geliştirdi Rose gibi. Hatta çok sevdiğim Rubio'nun da pek şutu olduğu söylenemez.

Guard'ın şutu olmasına pek gerek yok zaten. Yani olmaması rakibin işine geliyor lakin - Boston örneğinde olduğu gibi- yine de tekrar Boston örneğinde olduğu gibi iyi bir pasör ise gayet yararlı olabiliyor. Hele ki çalışmayı seven bir adam ise 2-3 seneye istenilen seviyeye çıkarabilir şutunu.

Rondo çok büyük bir istisna oyun kurucuların büyük bölümü özellikle avrupalılar iyi şutör olur doğuşun böyle olması ilginç

Rondo çok büyük bir istisna oyun kurucuların büyük bölümü özellikle avrupalılar iyi şutör olur doğuşun böyle olması ilginç

Yeni yetmelerden Rubio'nun da şutu yok. Tekrar vereyim bu bilgiyi o zaman. Ama oyun görüşü sayesinde herkesin ilgisini çekiyor. Doğuş'u hiç izlemedim ama oyun görüşü Rubio kadar varsa ki sanmıyorum iyi yerlere gelebilir.

Olm öyle diyorsunuz da bu adam iyi bir şekilde oyun kurabiliyor mu ?

Bildiğim tek özelliği iyi bir savunmacı olduğu. Başka bir öne çıkan bir özelliği yok diye biliyorum.

Ayrıca bu Rubio da beklenen çıkışı yapamadı. Çok fazla gelişme kaydedemedi pek. İyi bir guard ama o beklenen seviyeye gelemeyecek.

doğuş 2.01lik 3 numara olsaydı kesin seçilirdi.3 numara savunmacılar genelde nbade iş yapıyor.

39784534.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Böyle

O point guardlarin cogu sayi atarak harman olan oyuncular, soyle Steve Naş gibi harbi oyun kurucu yok hic. Noluyo Lan Smith'i bilmiyorum

Mesajı yeni görüyorum, 2 ay sonra cevap mı verilir deme o yüzden. :)

Şutu olmayan guardı at çöpe gitsin eğer ki olağan üstü deliciliği yoksa. Çok örnek veririm olumlu olumsuz da, en basitleriyle gidelim. Rondo ve McCalebb şutu olmayıp olağan üstü deliciliği olan PG'lar mesela, savunma ne kadar uzakta karşılarsa karşılasın, bir şekilde rakiplerini geçip uzunlara top indirebilecek hıza fazlasıyla sahipler. Kerem Tunçeri ve Rubio oyun görüşü üst düzey olan ama şut ve deliciliği olmayan oyuncular, o yüzden potansiyellerinin çok çok altında kalıyorlar. Kerem son yıllarda şutunu biraz geliştirdi, bir anda 1-2 seviye yukarı taşıdı oyununu. Eğer ki istikrarlı şutu olsa ne durumda olurdu sen tahmin et. Papaloukas ve Saras ile aynı kategoride olurdu diyorum ben.

"Mock draft" denilen draft tahminlerinin çoğunda 3. sıradan Toronto tarafında seçileceği ön görülüyor Enes'in. Umarım Toronto olmaz dicem ama ilk sıralardan seçecek takımların hepsi kötü :)

Eğer ilk sıralardan seçilmezde Golden State'e kadar kalırsa hoş olur :)

Üst Alt