2012 - 2013 Beko Basketbol Ligi - Sayfa 62 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2012 - 2013 Beko Basketbol Ligi

Cevap: 2012 - 2013 Beko Basketbol Ligi

Jamont 19u 1 maçta atıyor :Z2:

1 tane gaza gelip zorlayınca millet attığına değil kaçırdığına odaklanıyor. Jamon gibi saklanınca kimse hata yapmaz.Birkan bile sorumluluk aldı Jamon alamadı bir türlü.Birkan senin dengin bir adam mı ki o şut kullanırken yan pas yapıp saklanıyorsun?

Banvit Mejia'yı almış 5 kat bütçeli Mahmuti Shipp'i.Elenmek sürpris değil o zaman.Vizyonsuzluk da bitiyor olay.Kendi bulduğu adamları Avrupanın en iyisi sanıyor.CSKA'ya gitse peşi sıra götürecek Shipp'i falan.Çapsız herif

Valla sezon başında Mahmuti Jamon'u Efes'e götürünce kızmıştım ama aslında adam bize iyilik yapmış. Ataman'ın da açıklamaları vardı ''Jamon gitmeseydi takımda fazla değişiklik yapmayacaktık ama o gidince tamamen dağıttık'' diye. Mahmuti'ye teşekkür etmek lazım.

Bu arada 7 maçlık bir seride bizi geçebilecek bir takım yok bu ülkede. Alabilen anca 2 maç alabilir, onları da ıkına ıkına son topla şansa bala falan alırlar.

Mahmuti'yi eleştirince genellikle ilk muhalefet, ''zamanında nasıl bu kadar F4 yaptı'' oluyor ama bir gerçek var ki ne zaman dişli rakipler çoğaldı o zaman Mahmuti'nin level azaldı. Mahmuti sadece takım mühendisliğinde değil, kriz yönetiminde de sınıfta kaldı. Çok kıyaslandığı Ergin Ataman, daha düşük bütçe ve daha fazla krize rağmen takımında destanlar yazıyor. Ünal başgana gecen sene bu zamanlar cok kızmıştım(gönderiliş şekline hala kızarım) ama verdiği karar son derece isabetliymiş.

Mahmuti'yi eleştirince genellikle ilk muhalefet, ''zamanında nasıl bu kadar F4 yaptı'' oluyor ama bir gerçek var ki ne zaman dişli rakipler çoğaldı o zaman Mahmuti'nin level azaldı. Mahmuti sadece takım mühendisliğinde değil, kriz yönetiminde de sınıfta kaldı. Çok kıyaslandığı Ergin Ataman, daha düşük bütçe ve daha fazla krize rağmen takımında destanlar yazıyor. Ünal başgana gecen sene bu zamanlar cok kızmıştım(gönderiliş şekline hala kızarım) ama verdiği karar son derece isabetliymiş.

İnşallah bu sezon banviti geçip alnımızın akıylan Eurolig'e çıkacağız .Bu nedenledir ki çok daha sağlam bir takım kurmalıyız bu senekinden öte.

banvit ters takım uzunu kısası dış atıcı ,ribauntta iyiler ,pota altını zaman zaman iyi kullanıyorlar bizimle dişe diş mücadele edecek bi takım şuanda kupa ortada bizim tek avantajımız koç ...evimizdeki avantajı kullanabilirsek şampiyon oluruz...ben efesi tercih ederdim çükü efes bitik durumda idi ama bnvit moralli ve geriye düşse bile maça ortak olabiliyor..çok zorlu maçlar bizi bekliyor...

Bana kalırsa kim gelirse gelsin farketmezdi bizim için. Misal A.Efes'in dağınıklığından bahsediyoruz ama onlardan daha sağlam olan Banvit, final için Efes'ten daha tecrubesiz bir takım. Serkan ve Mejia haricinde Davis dahil buraları oynamıs fazla oyuncuları yok ki Serkan ve Mejia, Orhun'dan bile daha tecrubeli. Biz kendi oyunumuzu kusursuza yakın oynadığımız taktirde şampiyon olmamamız mucize olur, rakip önemli değil.

banvit ters takım uzunu kısası dış atıcı ,ribauntta iyiler ,pota altını zaman zaman iyi kullanıyorlar bizimle dişe diş mücadele edecek bi takım şuanda kupa ortada bizim tek avantajımız koç ...evimizdeki avantajı kullanabilirsek şampiyon oluruz...ben efesi tercih ederdim çükü efes bitik durumda idi ama bnvit moralli ve geriye düşse bile maça ortak olabiliyor..çok zorlu maçlar bizi bekliyor...

Ya aga bi rahat olsanıza. Şu Banvit takımı bir önceki turda 3-0'la geçtiğimiz Karşıyaka'dan çok daha iyi bir takım değil emin olun. Hatta iki takım da eşit seviyede. Efes'le oynayınca o şutları atıp sokmak, ribauntları toplamak başka, bizimle oynarken başka. Siz bir kere yanlış anlama ama kendi takımınızın gücünü daha iyi bilmiyorsunuz bence. Ha şampiyonluğu verebiliriz yine de ama benim sana diyeceğim odur ki bu takım 4-0 ya da 4-1'le alır bu kupayı. Türkiye üzerinde hiçbir takım bizi bir seride 4 kez yenemez, ihtimal vermiyorum ben buna. Üst üste 22 maç kazanmış, sezona başlarken en önemli 2 skoreri ve en önemli kısa savunucusunu kaybeden bir takım tüm bu olumsuzluklara rağmen insan üstü bir mücadele veriyor. Bunun farkında olun ve gerisini oyunculara bırakalım. Zaten başımızda Türkiye'nin en iyi koçu var.

Ya aga bi rahat olsanıza. Şu Banvit takımı bir önceki turda 3-0'la geçtiğimiz Karşıyaka'dan çok daha iyi bir takım değil emin olun. Hatta iki takım da eşit seviyede. Efes'le oynayınca o şutları atıp sokmak, ribauntları toplamak başka, bizimle oynarken başka. Siz bir kere yanlış anlama ama kendi takımınızın gücünü daha iyi bilmiyorsunuz bence. Ha şampiyonluğu verebiliriz yine de ama benim sana diyeceğim odur ki bu takım 4-0 ya da 4-1'le alır bu kupayı. Türkiye üzerinde hiçbir takım bizi bir seride 4 kez yenemez, ihtimal vermiyorum ben buna. Üst üste 22 maç kazanmış, sezona başlarken en önemli 2 skoreri ve en önemli kısa savunucusunu kaybeden bir takım tüm bu olumsuzluklara rağmen insan üstü bir mücadele veriyor. Bunun farkında olun ve gerisini oyunculara bırakalım. Zaten başımızda Türkiye'nin en iyi koçu var.

Ağzına ,yüreğine sağlık dostum.Duygularıma tercüman olmuşsun.

inşallah dedğin gibi olur ,şampiyonluğa bu kadar yakından kaybetmek çok koyar...

1 sene önce gitmesin diye millet ağlıyordu şimdi ne hocalığı ne adamlığı kaldı.

Şimdikinin yarısı bütçeyle Eurolig'de neler yaptığını,dibe vuran şubeyi nasıl ayağa kaldırdığını unutmadım.Büyük hocadır yine kazanmaya başlar.

Yapmayın Allah aşkına, nefret ettiğimiz Murat Özyer bile Avrupa'da yarı final oynatdı bizi ki malum sezonda Cem Akdağ'ın yaptıklarını saymıyorum. Dibe vuran şubeyi kesinlikle Oktay Mahmuti ayağa kaldırmadı. Hatta o dibe vurmuş vaziyetteki takımı Mahmuti'ye versek bugün muhtemelen yaraları sarma uğraşında olurduk. Mahmuti sadece normal bir takıma level atlattı(U.Sarıca'nın KSK'de yaptığı gibi). Ayrıca bahsettiğin zamanlarda gönderilmesini istemeyenlerden biride bendim çünkü yerine Ataman'ın geleceğini bilmiyordum.

Yeni sezonda Maçkolik.com Uşak Üniversitesi ve Trabzonspor Basketbol BBL'de mücadele edecek.

Dün Erdemirspor ligden çekildiğini açıkladı. Takım satılırsa parayı veren lige zıplar. Satılmazsa yine bir doğu karadeniz ekibi Yeşilgiresun Belediyespor lige çıkacak.

Bir Trabzonspor taraftarı olarak birkaç söz etmek istiyorum.

Basketbol adına Erdemir'in ligden çekilmesi çok üzücü. Aynı şeyi Oyak Renault için de yaşamıştık. Ancak yine basketbol için en hayırlısı Giresun takımının lige çıkması olur bence. TB2L'de Trabzonspor ile Giresun arasındaki husumeti biliyor musunuz bilmiyorum. Play-off dahil toplam 5 maç oynandı ve hepsinde olay çıktı. İki takımın BBL'deki rekabeti ni de çok merak ediyorum doğrusu. Giresun Söğütsen'in ligden çekilmesiyle lige 15 gün kala apar topar kurulan ve ilk 5 haftada 4 mağlubiyet alan bir takım. Ancak Alex Gordon önderliğinde inanılmaz bir yükselişe geçerek normal sezonu 3. sırada bitirdi ve play-off ilk turunda Daçka gibi bir basketbol ekolünü 2-1 yenerek yarı finale çıktı. Yarı finalde ise Trabzonspor ile eşleşti. İlk maçı son salise basketiyle kazanıp BBL'ye çok yaklaştılar ama saha avantajını kullanamayıp 2-1 kaybettiler ve elendiler.

İki takım arasındaki husumete rağmen Giresun gibi basketbolu seven bir şehrin takımının lige çıkmayı hakettiğini düşünüyorum.

Trabzonspor ve Yeşilgiresun ile basketbolun biraz daha doğuya açılması gerektiğini düşünüyorum.

Beko Basketbol Ligi’nde iddialı bir kadro kurmak isteyen Royal Halı Gaziantep BŞB., Dejan Borovnjak ile sözleşme imzaladı.

Geçen sezonu Stelmet Zielona Gora takımında geçiren ve Eurocup’ta 15.7 sayı 6.7 ribaunt ortalamasıyla oynayan Sırp oyuncu 4/5 numarada forma giyiyor.

Üst Alt