2014 DK Final | Almanya 1-0 Arjantin | Şampiyon Almanya! | 13 Temmuz - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2014 DK Final | Almanya 1-0 Arjantin | Şampiyon Almanya! | 13 Temmuz

Diğer maçları hatırlamıyorum ama Brezilya bizi bayık ötesi bir oyunla elemişti bir gol atıp üzerine yatmışlardı bir Mersin İdman Yurduymuşcasına.

Scolari ile oynayabilecek oyunun zirvesi neyse onu oynamışlardı o kupada.

Turnuva zaten çok sönük geçmişti, ama Brezilya yine eh işte denebilecek oyunu oynayan taraftı. Gerçi ben o zaman 13 yaşındaydım, 13 yaşında çocuk ne kadar anlarsa o kadar bu yorumumun çapı da. :D

Brezilya maçı istisna. Maç kopmazsa fark falan olmaz. Almanya gol atamadıkça zorluk yaşayabilir. Gana ve abd maçları zor geçmişti. Tek maç, bir hatada yeri geliyor yiyorsun.

Hiçbir şey oynamadan gelen bir arjantin en azından adalet adına almanya bu kupayı almalı , umarım finalde dağıtırlar bu arjantini !

Dünya kupası tarihinde aynı takımlar 3. Kez finalde…ilginç. Arjantin alır penaltılarla, almanya gol kotasını brezilya maçında doldurdu, arjantin'in brezilya gibi oynamasını kimse beklemesin…ayrıca dünya kupası tarihinde kupanın kıta dışına çıkışı iki kez olmuştur: 1958 isveç'te brezilya ve 2002'de japonya'da yine brezilya…yani Almanya fazla ümitlenmesin…

Dünya kupası tarihinde aynı takımlar 3. Kez finalde…ilginç. Arjantin alır penaltılarla, almanya gol kotasını brezilya maçında doldurdu, arjantin'in brezilya gibi oynamasını kimse beklemesin…ayrıca dünya kupası tarihinde kupanın kıta dışına çıkışı iki kez olmuştur: 1958 isveç'te brezilya ve 2002'de japonya'da yine brezilya…yani Almanya fazla ümitlenmesin…

Bu istatistik ne alaka, adamlar çıkıp top oynayacak :D

Yallnız şu maçın Brezilya maçına benzeyeceğini düşünmesin kimse. Anlık birşeydi o, tekrarının yaşanması imkansız gibi birşey.

Bu istatistik ne alaka, adamlar çıkıp top oynayacak :D

Allahaşkına sen Arjantin'in Brezilya gibi Almanlara top oynatacağını mı sanıyorsun ? Adamlar uyuta uyuta finale geldiler, bakıyorum millet direk Almanya'yı şampiyon ilan etmiş…futbol artık sadece futbol değil, öyle senin dediğin gibi "çıkıp top oynamayacaklar"…

Arjantin herkesin beklentisi aksine çok çok iyi savunma yaptı turnuva boyunca. Herkes forvet hattından çok şey beklerken defans ön plana çıktı. Sabella göze hoş gelen bir futbol oynatmıyor ama savunmadan maksimum verimi alıyor.

Arjantinin savunması çok iyi, kolay gol atamasalar da kolay gol yemiyorlar..

Ben penaltılarla da olsa arjantin kupayı alır diyorum..

6 maçta 5 galibiyet, 1 beraberlik ve sadece 3 gol yediler..

10482584_812210445491108_3245354782638984052_n.jpg

Üst Alt