2018-19 Sezonu Küme Düşme Potası Nasıl Olur? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018-19 Sezonu Küme Düşme Potası Nasıl Olur?

Bu sene aşırı değişik bir lig oluyor ilk 7 hafta sonunda o kadar çok takımın +10 puanı var ki bu sene sonunda düşme puanı Erzurumspor hariç 40 ve üzerine çıkabilir. Bunun en büyük nedeni de anadolu takımlarının büyük takımlardan galibiyet ya da puanlar almasıdır. Bu seneyi Erzurumspor hariç kestirmek inanılmaz zor olacak yıllardan beri süperlig de kalıcı bir anadolu takımı da düşerse sürpriz olmaz.
41241414.png

Daha öncede bu konuda bir çok kez yazmıştım ligimizin kalitesi her geçen sene daha da artacaktır 2015-16 sezonundan itibaren yabancı kuralının kalkmasıyla anadolu takımlarımız bile kiralama yöntemleri ve scout olarak doğru işler yapıyorlar. 2015-16 sezonundan önce ligdeki sistem çok basitti iyi yerli oyuncular büyük takımlarda yeteneksiz denilebilecek bir çok adam anadolu takımlarında mücadele edince rakip kale önünde 90 dakika da skora ulaşmak kolay oluyordu. Bir de neredeyse süper lig de tüm takımlarımızın yeni stadları var bu da onlara ciddi ivme katıyor iç sahada özellikle büyük takımlara karşı yabancı kuralının da olmamasıyla beraber savaşabiliyorlar.

Aslında bu bizim için dezavantaj gözükse de çok daha güzel bir ortam oluşturuyor Avrupa'da başarı gelecekse önce ligimizdeki kalite ciddi biçimde artmalı ki bu rekabet Avrupa'ya yansısın. Bu rekabette iyi oyuncular ve scout sistemine sahip olman gerekecek artık eskisi gibi kolay rakipler yok bu da tüm takımları doğru planlama ve bütçesini kontrol etmeye yönlendiriyor.

Umarım bu yabancı kuralını kaldırıp tüm kurulan düzeni bozmaya çalışmazlar çünkü bu kural devam ederse 2-3 seneye belçika ve ukrayna ligini sollarız önümüzde portekiz ve rusya ligleri olur. Bu ivmelenme devam ettiği sürece de Rusya'yı da geçme ihtimalimiz olur.

saka maka rize akhisar kazanıp

fenerde basaksehire yenilirse hatta beraberlik durumunda bile küme hattına gidiyor tamamen :D

bu hafta öyle olur umarım.

Herkes o haftaki puan durumuna göre yorum yapıyor ama daha bu haftalardan tahmin yapmak doğru değil. İkinci yarının ortalarına kadar kopma olmazsa o andan sonra yapılacak hoca değişiklikleri bile etkiler..

Erzurum düşer demek hata olur. Beşiktaş ve Galatasaray maçlarında izledim ikisinde de iyilerdi.Bir bitiricilik ve özgüven sorunu var..

Erzurum düşer demek hata olur. Beşiktaş ve Galatasaray maçlarında izledim ikisinde de iyilerdi.Bir bitiricilik ve özgüven sorunu var..
Kadro kaliteleri süper lig ortalamasının ciddi şekilde altındalar hatta kadro kalitesinde son sırada yer alıyorlar. Mücadele anlamında ellerinden geleni yapacaklarına şüphe yok ama içerde 10 kişi neredeyse 90 dk oynayan Ankaragücünü yenemiyorsan en azından yenilmeyip rakibine 6 puanlık maçları vermeyeceksin.

Geçen sene Konya düşme potasında baya risk altındaydı ama kadro kaliteleriyle resmen zorlaya zorlaya süper lige tutundular onlarda bu tarz yetenekli ve skor yapacak oyuncuları yok. Bu senenin düşme potası adına en büyük sıkıntısı şimdiden bir çok takım ciddi puan topladı ve ilk yarıyı 22-25 puan civarında 13-14 takım bitirebilir daha 7 haftada 10 puan ve üzeri baya takım var geçen sene böyle değildi.

Mehmet Özdilek tercihi de ciddi şekilde tartışılacaktır geçen sene Konyaspor'un neredeyse düşmesine sebep olacak bir hamleydi boşta Okan Buruk varken almaları gerekirdi en azından kadro kalitesine o futbolu oynatabilecek bir hocaydı eldeki malzemeleri Mehmet Özdilek'e bırakmak ciddi anlamda tehlikeli olacak

Fb artık rakibimiz değil başakşehirin maçı almasını istemem berabere bitsin en temizinden 2 si de 2 puan kaybetsin.
Fener kazanması şart zaten adamlar 3-4 hafta sonra bize geliyor yendiğimiz an 11 puan farka çıkar ama başakşehir 1 puan bile kazanması onlar için ikinci yarı adına büyük avantaj olur. En azından hem UEFA hem de lig de güzel ve gösterişli bir galibiyet alsınlar ki Cocu kalsın :D

Fener kazanması şart zaten adamlar 3-4 hafta sonra bize geliyor yendiğimiz an 11 puan farka çıkar ama başakşehir 1 puan bile kazanması onlar için ikinci yarı adına büyük avantaj olur. En azından hem UEFA hem de lig de güzel ve gösterişli bir galibiyet alsınlar ki Cocu kalsın :D

Bu maçtan daha önemlisi Avrupa maçı onlar için orda işler yine kötü giderse Cocu kalmaz

2 maçta da beraberlik olursa bence kredi sağlanır.

Ben ufaktan bunlar düşsün istiyorum 7 maçta 7 puan, 34 maçta 34 puan eder düşerler istatistiksel olarak güzel gidiyorlar ?

Bu maçtan daha önemlisi Avrupa maçı onlar için orda işler yine kötü giderse Cocu kalmaz

2 maçta da beraberlik olursa bence kredi sağlanır.

Ben ufaktan bunlar düşsün istiyorum 7 maçta 7 puan, 34 maçta 34 puan eder düşerler istatistiksel olarak güzel gidiyorlar ?
Avrupa'da eğer ki içerde o takıma karşı berabere kalırlarsa Cocu'yu sabahına yollayıp Başakşehir maçına Ersun Yanal'la çıkarlar ama üst üstte 2 galibiyet alırlarsa en azından Cocu kredisi artar :D

Üst Alt