2018-2019 Club-Trained Oyuncu Havuzumuz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018-2019 Club-Trained Oyuncu Havuzumuz

Diğer konuya yazmıştım ama ayrı bi konu olsa daha iyi olur. Yazdığım oyuncuları çok detaylı incelemedim. Belki 3 yılı tam doldurmadığı için o kategoriye girmeyenler vardır. A takıma hiç çıkmasa da başka takımlarda profesyonel olmuş club-trained statüsüne uygun oyuncular vardır.

Uğraşası olan konuya destek atsın, biz de bu 4 kontenjan için uygun oyuncu havuzunu bilelim.

Transfermarkt'ta 2000'den beri a takım kadrosunda olan oyunculardan bi liste yaptım ve 2'ye ayırdım.

Süper Lig oynamış olanlar:

Emre Belözoğlu
Sabri Sarıoğlu
Uğur Uçar
Arda Turan (kenarıya reis)
Uğur Demirok
Ferhat Öztorun
Mehmet Güven
Semih Kaya
Emre Çolak
Eray İşcan
Berk Yıldız
Koray Günter(?)
Emre Can Coşkun
Efecan Karaca
Sadık Çiftpınar

Şu an alt liglerde gezenler:

Sedat Debreli, Cafercan Aksu, Cihan Can, Özgür Can Özcan, Anıl Karaer, Uğur Akdemir, Fırat Kocaoğlu, Erhan Şentürk, Murat Akça, Emirhan Ergün, Aydın Yılmaz, Berk Neziroğulları, Çetin Güngör, Berkin Arslan, Caner Öztel, Berkin Arslan, Serdar Eylik, Cem Sultan, Anıl Dilaver, Ahmet Kesim, Semih Oğuz, Cumhur Yılmaztürk, Mertan Caner Öztürk, Alperen Uysal, Birhan Vatansever, İsmail Çipe,Hakan Canbazoğlu.

İlk bakışta çıkan oyuncu havuzu bu.
Varsa hataları, ya da başta belirttiğim gibi a takıma çıkmamış ama bu statüye uygun oyuncuları ekleyebilirsiniz.

Club-trained: 15-21 yaşları arasında 3 tam yılı kulüp altyapısında geçirmiş oyuncu.
Association-trained: 15-21 yaşları arasında 3 tam yılı o federasyona bağlı kulüplerde geçirmiş oyuncu.
B list: 1 Ocak 1998'den sonra doğmuş oyuncular. Bu oyuncuları B listesinden sınırsız olarak yazabildiğimiz için club-trained listesini işgal etmiyorlar. Toplam 21,22,23 veya 24 kişilik kadroda da yer harcamıyorlar.

gereksiz kafa yoruyorsunuz şu klupten yetişme kuralına.ŞLde gözün kapalı 18e alabileceğin sadece arda ve emre beloz zaten. 18 dışı kayıt için ha semih emre olmuş ha ozan celil ne fark eder.şunları geri getirmek gereksiz masraf

Erzurum kalecisi Hakan Canbazoğlu da yanlış bakmadıysam uyuyor statüye.
Yedek kaleci olarak onu getirelim bari. Mantıksız değil.

Biri onlar B listesinde falan demiş de B listesi ne onu anlamadım.
Onlar B listesine dahil. Yani 24 kişilik kadroya yazmaya gerek olmadan oynatabiliyoruz onları. Onlara sınır yok.
O yüzden B listesine uygun oyuncular ne club-trained ne homegrown kontenjanına yazılıyor.
Bilmem anlatabildim mi?

Bu arada mali yaptırımlar gereği kadro sayımız 24 değil de 23,22 hatta 21 bile olabilir. Çok iç açıcı bi liste değil tabii ki, kimse listeye gösleri parlayarak bakmıyor. Uzun sezon düşünüldüğünde bu listeden belki 1-2 tane görev adamı seçmek durumunda kalabiliriz.

Finaldeki maçından sonra 5m çekerler renktaş adam yaptıklarıyla heykelini dikilecek vaziyete getirdi kendini

Sözleşme bitiş tarihi Haziran 2019. Yani Erzurum sözleşme uzatamazsa Ocak 2019'da anlaşıp imza attırabilir herhangi bir takım. Yedek kalecinin yabancı olması hoşuma gitmiyor, lig maçlarında yedek kulübesinde 2 kaleci tutmak zorunda kalıyoruz.
Hakan Canbazoğlu'nu da hiç bilmiyordum bu arada. Finaldeki penaltıları kurtarınca duydum adını. Normalde de iyi bi kaleci mi değil mi hiç bilmiyorum :D

Cholaq mantıklı olur ama paylaşımları ve Arda'nın tarafında yer almasıyla zor gibi

İlk mesajı siz editleyebiliyorsunuz heralde değil mi?

Club-trained kuralını yazmamışım. Onu da yazayım da ilk mesaja eklesen olur mu? Bi de sonraki mesajlarda yazılan oyuncuları da ilk mesaja eklesen?

Club-trained: 15-21 yaşları arasında 3 tam yılı kulüp altyapısında geçirmiş oyuncu.
Association-trained: 15-21 yaşları arasında 3 tam yılı o federasyona bağlı kulüplerde geçirmiş oyuncu.
B list: 1 Ocak 1998'den sonra doğmuş oyuncular. Bu oyuncuları B listesinden sınırsız olarak yazabildiğimiz için club-trained listesini işgal etmiyorlar. Toplam 21,22,23 veya 24 kişilik kadroda da yer harcamıyorlar.

Üst Alt