2018-2019 Club-Trained Oyuncu Havuzumuz - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018-2019 Club-Trained Oyuncu Havuzumuz

FM'deki gibi 25 kisilik kadroda eksik yer birakarak cozemiyor muyuz bu olayi

21 kisilik kadro veririz olur biter 14 yabanci + 7 muhim yerli

Arkadaşlar Ozan Kabak CL club trained falan B sınıfı diyoruz ama istenildiği takdirde A olarak bildirebiliyorsunuz.

O B sınıfı sayılma meselesi kadro genişliğin çok olduğunda böyle genç oyuncuları oynatmak için B listesinden kaydedebiliyorsunuz.

Yani Ozan ve benzerleri B kadrosunda oynayabiliyor diye A'ya kaydedemezsin demiyorlar sana diye biliyorum.

b listesinden oynatabildiğin oyuncuyu a listesine koymak çok saçma oluyor o yüzden genelde yazılmıyor emre ve semihin kendi konularında demiştim bu iki oyuncu uefa statüsü için lazım diye ama emre çolak'a gerek yok semih gelsin koraydan da ahmet den de yararlı olur 1. yedek hatta formuna göre ilk 11 bile oynayabilir ahmet veya koray ne işe yaradı da semih istenmiyor anlamıyorum

Alt yapının yanında ülke içinden yetişmiş oyuncu sorunumuzda var bence.

Eray
Serdar Aziz
Ahmed Çalık
Selçuk İnan

4 tane çıktı 2'si zaten gönderilecek kalıyor 2. Şart da en az 8 diye biliyorum.

evet 8 tane ülke içinde yetişmiş oyuncu lazım mesela eray denilen adamı gönderemeyeceğiz bu nedenden dolayı 2 şartı da karşılıyor kendisi hep alt yapı hem ülke içi olayını alt yapıdan 1 tane daha kaleci alıp musleraya bir şey olmasın diye bütün sezon dua edebiliriz :D

evet 8 tane ülke içinde yetişmiş oyuncu lazım mesela eray denilen adamı gönderemeyeceğiz bu nedenden dolayı 2 şartı da karşılıyor kendisi hep alt yapı hem ülke içi olayını alt yapıdan 1 tane daha kaleci alıp musleraya bir şey olmasın diye bütün sezon dua edebiliriz :D

Alperen Uysal vardı iyi kaleciydi ne oldu acaba.

Alperen Uysal vardı iyi kaleciydi ne oldu acaba.

rizeye beleşe gitmiş 2 sene önce, geçen senede rizeden istanbulspor'a gitmiş eraydan daha kötü büyük ihtimal ki salmışız onu

ben fm oynarken hem erayı hem alperen'i alıyordum muslera 34 lig bütün kupa bütün avrupa maçları yani tulum çıkartıyordu 1 kere kariyerimde sakatlanmıştı muslera 3 haftalığına eray yüzünden 3 maçta 5 puan kaybetmiştim avrupa da ise ilk maçta 2-0 yenik dönmüştüm 2 pozisyonda 2 gol yiyebilmeyi başarmıştı adamların başka pozisyonu yoktu :D

Kaleci olarak İsmail Çipe veya Eray İşcan yerine altyapıdaki genç kalecilerden iki tane çıkarın onlar kalsın. Yabancı kaleciye falan da gerek yok. Gökhan Değirmenci türevi Sinan Bolat türevi kalecilere de gerek yok. Batuhan Şen, Ahmet Gül veya Berk Balaban'dan 2'sini çıkar A takıma misler gibi hem altyapı kontenjanın dolar hem Eray gibi kazmalara hem de ikinci kaleciye deli gibi paralar vermeyiz boş yere. Gelecek altyapılarda. Altyapıya önem vermeliyiz.

Şimdi biraz fikir jimnastiği yapıp hangi bölgelere transfer olabilir veya kimler UCL listemiz de dışarı da kalabilir ona bakalım.

Şimdi öncelikle Uefa B list diye bir hadise var genç oyuncuları oradan kayıt edeceğiz. Birhan'da son anda kurtarıyor köftehor.

Yüefa bize A list için home grown olarak 5 oyuncu şartı koşuyor bunun içine club trained'lar da dahil. Bu neye göre 5 bilmiyorum kuralını ama Man City'ye 21/5 uygulanmış. 25 kişilik ekip olsak club trainer'lar da dahil 4+4 toplam 8 şeklinde olacaktı.

Ahmed Çalık, Tarık çamkepaze ve Tolga gibi çer çöp adamları dışarı attıktan sonra elimize şu kalıyor.

1)Fernando Muslera
2) İsmail Çipe (uyumlu)
3) Mariano
4) Martin Linnes
5) Maicon
6) Serdar Aziz (uyumlu)
7) Nagatomo
8) Ryan H. Donk
9) Fernando
10) Selçuk İnan (uyumlu)
11) Emre Akbaba (muğlak şuan 15-21 arası 3 yıl ülkede oynaması lazımdı tutturuyor mu bilemedim.)
12) Younes Belhanda
13) Sofian Feghouli
14) Gary R.
15) Sinan Gümüş
16) Onyekuru
17) Muğdat (Uyumlu)
18) Gomis
19) Eren
20 -
21 -

1 yabancı santrafor veya yabancı stoper artı Ndiaye'yi de sayarsak, 21'i 4 ile kapatırız şartlara uymuyor. Demek ki biri kesin olarak ayrılacak takımdan. Yahut bu ekipten gözümüze kestirdiklerimizi yiyeceğiz. Ama buda bir sürü sorun demek vay efendim nasıl kadroda olmam oynamıyorum o zaman v.s.. Erman Kılıç bile bu artisliği yapmıştı. Muhtemelen teknik ekipte şuan hummalı şekilde bunu düşünüyordur. Yerli Santrafor alırsak kimse şaşırmasın o yüzden. Donk stoper iddiaları da doğru olabilir. Bu opsiyonları değerlendiriyordur teknik ekip alınacak oyunculara göre.

Bakalım ne olacak.

Evet Şampiyonlar Ligi listesi belli oldu.

1)Fernando Muslera
2) İsmail Çipe (Club-trained, Home grown)
3) Mariano
4) Martin Linnes
5) Maicon
6) Serdar Aziz (Home grown)
7) Nagatomo
8) Ryan H. Donk
9) Fernando
10) Selçuk İnan (Home grown)
11) Ndiaye
12) Belhanda
13) Sofian Feghouli
14) Gary Rodrigues
15) Sinan Gümüş
16) Onyekuru
17) Muğdat (Home grown)
18) Emre Akbaba
19) Eren Derdiyok
20 - Ahmet Çalık (Home grown)
21 - Ömer Bayram

Ozan, Yunus, Celil ve yanılmıyorsam son anda kurtaran Birhan UEFA B listesinden girecek. Birde alt yapıdan bir kaleci muhtemelen Boran'ı da yazarlar. Ahmed sivri, Ali Yavuz Kol şeklinde genişletilebilir zaten bu list de sınır yok.

Üst Alt