2018-2019 Sezonu Kombine Yenileme Fiyatları Belli Oldu - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018-2019 Sezonu Kombine Yenileme Fiyatları Belli Oldu

Son paragrafa sonuna kadar katiliyorum . Ama su da var

Diyelim ki gecen seneye gore artis biraz fazla yapildi

Olsun , madem gecen sene biraz ucuza tonla mutluluk yasatti takim , muthis ic saha performansi da sergiledi , bu kez de seyirci biraz paraya kiysin alsin bu kombineleri hazir oncelik hakki da varken , cekirdekci olarak nitelendirdikleri kesime birakmadan

Ya acik konusayim , bana kombineyi 5 bin de 10 bin de yapsalar , elestiririm ama gider alirim

Neden su guzellikleri yasamak icin 3-5 kurusun lafini yapayim diye dusunurum

Parayi bu kadar onemseyip hayatin odak noktasina koymak , kendini mutlu eden seylerden uzak tutmana sebep olmasina izin vermek hic aklima uymuyor

Sahsi dusuncem bu yonde

Alinan türk oyuncularla bile döviz üzerinden mukavele yapiliyorken, 1 senedede dövizin dehset artisina bakilirsa, bence artis kabuledilir. Arti bide Sinan Bilginin dedigi gibi diger takimlarin fiyatlarina bakinca, kulup sadece onlarin yanina cekmis gibi duruyor fiyatlari. Yani haksiz bir fiyat yok ortada, aksine gecen sene cok fazla indirim yapip, insanlari bu gereksiz ucuzluga (futbol piyasasindan bahsediyorum) alistirmislar, o yüzden elestiri aliyolar simdi. Bence fiyatlar iyi, euroya vurunca Tarik Camdalin, Erenin, Tolganin maaslarini bile karsilamaz tüm sene gelenler.

Bir de bu yazdigim belki antipatik ama parasi olan alir abi

Yani bu ekmek-su degil ki , temel ihtiyac maddesi degil ki . Hepi topu satilan kombine 30-40 bin tane koca ulkede

Haliyle belirli gelir grubu uzerine hitap etmesi normal .. 2018 in dunyasi bunu mecbur kiliyor

Size su tuyoyu vereyim . Ornegin , dogu ust alt orta alacaginiza , dogu alt en kose alin

Onemli olan birbirinden digerine gecis hakki olup olmamasidir

Bu ayrim da nedir ? Dogu ust , bati ust , dogu alt , bati alt , kuzey ust , kuzey alt , guney ust ve guney alt

Bilinmesi gereken sey , bunlar arasinda gecis yapamazsiniz

Ama bunlarin kendi icindeki ayrimlari aslinda sanal ayrimlardir . Dogu alt kose alir 90% macta ortadan izlersiniz

Mesela ben takim hangi tarafa atak yapiyorsa o tarafta izliyorum 45 dakika 45 dakika

Eger derbi ya da denk bir macsa da tam ortadan izlerim , 20 senede boyle bir kultur urettim kendime

Kisaca en degerli tribunun , fiyat olarak en yuksek tribunun en alt fiyattaki yerini alin

Kulup mecburen kose ile ortayi ayri fiyata satiyor ama reelde stadyumda boyle bir ayrim yok

Buna 2 istisna var , dogu altta 113 e gecemezsiniz (devre arasi gecebilirsiniz ya da gorevlilerin dalginligi ile , cunku oranin ayri girisi var , fakat bu ayri giris turnikelerden gectikten sonra ekstra bir giris)

Bati altta da ortaya gecemezsiniz , oranin ayri girisi ta turnikeden itibaren ayri .

Dogu tribun kameranin ters acisidir , avantajlidir . Her daim kameranin ters acisindan maci izlemenizi oneririm . Cunku kamera acisindan izlemek sansiniz zaten hep olacak tv den veya ozetlerden

Son bir tuyo , bati tribunu sadece kutlama veya stand vs kurulacak maclarda veya organizasyonlarda caziptir , o tarafa dogru kurulur

Kale arkalari icin soylenecek bir sey yok .. bir sekilde stadyumda olayim tribunleridir , alinir izlenir , cep dostudur fakat hadiseyi tam yasatmaz

Böyle biseye de ancak Türkiye‘de kafa yorarlar :asd:

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ben az buldum açıkçası. Daha yüksek olmalıydı.

Avrupa ile yarışacaksan ona göre de transfer yapacaksın ve ona göre de fiyatları Avrupa'ya göre denk getireceksin.

Amma tartıştınız yahu. Kulüp yeni fiyatlarla döviz ve cl’den dolayı fiyatlar bu. Parası olan alır olmayan da almaz, taraftar desteği falan önemli değil demiş kısaca. Zaten kombine biraz lükse kaçan bir olay, öyle asgari ücretli biri gidip de kombine alamaz ekstrem şeyler olmadığı sürece.

Ben az buldum açıkçası. Daha yüksek olmalıydı.

Avrupa ile yarışacaksan ona göre de transfer yapacaksın ve ona göre de fiyatları Avrupa'ya göre denk getireceksin.
Napalım 50 milyon euro bonservis mi ödeyelim yarışmak için?
Amma tartıştınız yahu. Kulüp yeni fiyatlarla döviz ve cl’den dolayı fiyatlar bu. Parası olan alır olmayan da almaz, taraftar desteği falan önemli değil demiş kısaca. Zaten kombine biraz lükse kaçan bir olay, öyle asgari ücretli biri gidip de kombine alamaz ekstrem şeyler olmadığı sürece.
Forumun amacı ne, bunları tartışmak değil mi? Taraftar desteğinin ne kadar önemli olduğunu göreceğiz seneye.

Şöyle Türkiye'de yaşamayıp oturduğunuz yerden duyar kasmayın yav, ikinize de söylüyorum bunu.

Napalım 50 milyon euro bonservis mi ödeyelim yarışmak için?Forumun amacı ne, bunları tartışmak değil mi? Taraftar desteğinin ne kadar önemli olduğunu göreceğiz seneye.

Şöyle Türkiye'de yaşamayıp oturduğunuz yerden duyar kasmayın yav, ikinize de söylüyorum bunu.
Hocam tinercilerle aynı fiyata çekmişler işte, tamam kıstas onların fiyatları olacak diye bir şey yok ama rakiplerimizin fiyatlarıyla hemen hemen aynı fiyatta. Kombine zaten öyle asgari ücretli birinin alabileceği tarzda bir şey değil. Kaba bi tabir olacak ama parası olan alır yani. Bak görürsün biter bu kombineler.
Artan kur, 6 CL maçı ve şampiyon takım. Bence çok da anormal fiyat yok ortada. Bu seneki fiyatın çok olmasından ziyade, geçen sene kombineler çok ucuzdu bence...

Napalım 50 milyon euro bonservis mi ödeyelim yarışmak için?Forumun amacı ne, bunları tartışmak değil mi? Taraftar desteğinin ne kadar önemli olduğunu göreceğiz seneye.

Parayı veren düdüğü çalar maalesef.
Futbol piyasası böyle devam ederse o fiyatları her sene ödemek zorundasın transfere. Yada kendi kendimizi kandırıp Avrupa takımları ile istikrarlı şekilde yarışacağız demeye devam edeceğiz.

Burada alt yapının da önemini söylemeden geçemeyeceğim bu arada. Eğitici ol, bol bol sat ve hazır daha iyilerini alıp üst seviyeleri zorla Avrupa'da.
Başka yöntemler de vardır belki de.

Üst Alt