2018-2019 Sezonu Kombine Yenileme Fiyatları Belli Oldu - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018-2019 Sezonu Kombine Yenileme Fiyatları Belli Oldu

Tek kisi alamiyorsaniz 2 kisi ortak alin ama alin .. birisi 14 lig macina ve kupa maclarina gider digeri 6 buyuk maca gider mesela

Veya birisi derbilere oteki CL ye gider , diger kalanlar da gise fiyatindan devredilir filan

Yani ortak da olsa mutlaka alin

Hocam tinercilerle aynı fiyata çekmişler işte, tamam kıstas onların fiyatları olacak diye bir şey yok ama rakiplerimizin fiyatlarıyla hemen hemen aynı fiyatta. Kombine zaten öyle asgari ücretli birinin alabileceği tarzda bir şey değil. Kaba bi tabir olacak ama parası olan alır yani. Bak görürsün biter bu kombineler.
Artan kur, 6 CL maçı ve şampiyon takım. Bence çok da anormal fiyat yok ortada. Bu seneki fiyatın çok olmasından ziyade, geçen sene kombineler çok ucuzdu bence...
Bunların aksini iddaa etmiyorumki zaten.

Sadece geçen yılki taraftarın hakkı verilmeliydi ve böyle sert bir geçiş yapılmamalıydı.

Beşiktaşla Fener sinek avladı geçen yıl.

Loca, vip ve alt tribünlerden zaten kazanılıyor esas para, kalan kısımlarda destek/doluluk/fiyat optimizasyonu olmalı ve taraftar düşünülmeli. Mesela geçen yıl adam bütçesini buna göre ayarlamış almış sonraki sezon 2 katı fiyat verirsen, bu hoş algılanmaz.

Neyse dediğim gibi sezon içinde göreceksiniz etkisini. Özellikle anadolu maçlarında 30 binin altına oynamaya başlayabiliriz.

Parayı veren düdüğü çalar maalesef.
Futbol piyasası böyle devam ederse o fiyatları her sene ödemek zorundasın transfere. Yada kendi kendimizi kandırıp Avrupa takımları ile istikrarlı şekilde yarışacağız demeye devam edeceğiz.

Burada alt yapının da önemini söylemeden geçemeyeceğim bu arada. Eğitici ol, bol bol sat ve hazır daha iyilerini alıp üst seviyeleri zorla Avrupa'da.
Başka yöntemler de vardır belki de.
İmkansız abi, o paralar ödenmez.

Şu an gelinen nokta da çok kötü zaten. Ronaldo-Kaka transferlerinin zamanında çok büyük hata olduğunu yeni yeni görüyoruz işte.

İngiltere ligi baktı boy ölçüşemiyor çat gelirleri fırlattılar ve tekrar söz sahibi olmaya başladılar.

Bizim etimiz budumuz doğru oyuncu optimizasyonuyla başarıyı getirir, gerisi zor.

Bu arada fiyat artisindan dolayi tribunler bos kalirsa , ben hem kulube hem de gecen sezon kombine alip bu sene yenilemeyenlere kizarim

Kulube yanlis planlama ve fiyat politikasindan dolayi kizarim , yenilemeyene de mezarcilik yaptigi icin

Sen bedavadan ucuzken destek tezahurat cimbom vs diyeceksin , fiyat artinca el etek cekeceksin

Kulup de hatali vatandas da ... para her sey degil , takimi seviyorsan alacaksin

Fiyatlar bos kalmasina sebep olacak kadar yuksek degil, ki secim sonrasi passoligin kalkma durumu da var daha bile dolu olabilir stadyum

Galatasarayin 20 milyon taraftari var demiyor muyuz? Bunun 4 milyon kadari Istanbuld’da olsa cikmaz mi su paralari verebilecek insanlar?

Yuzde yuz zam yok, ki bence olsa da yeridir. Kulube para lazim, dovizin durumu belli. Gecen sezon basiyla bu sezon basi arasinda o kadar fark var ki...

Iddia ediyorum 17-18 sezon baslangici ile 18-19 sezon baslangici arasindaki fark bu kulubun tarihinde yoktur. Ulkedeki genel enflasyon da dusunulunce makul.

Bu arada fiyat artisindan dolayi tribunler bos kalirsa , ben hem kulube hem de gecen sezon kombine alip bu sene yenilemeyenlere kizarim

Kulube yanlis planlama ve fiyat politikasindan dolayi kizarim , yenilemeyene de mezarcilik yaptigi icin

Sen bedavadan ucuzken destek tezahurat cimbom vs diyeceksin , fiyat artinca el etek cekeceksin

Kulup de hatali vatandas da ... para her sey degil , takimi seviyorsan alacaksin

Adamın parası geçen senekine yetip bu senekine yetmiyorsa ne yapsın? Herkesi kendin gibi sanıyorsun. Ben fiyatları eleştirmiyorum, doğru olduğunu yazdım zaten. Parası olan gider işte, ama sen almayana kızarım diyorsun. Adamın gücü yeni fiyatları yetmiyorsa ne yapsın? G*t mü versin?

Mevzu kombine almak değil alan kişiler.

Kombine alıp maça gelmeyenlerin yüzde 70i devretmiyor ve yerleri boş kalıyor.

O yüzden alan kişi önemli,mesela ben gitmediğim maçı kesin devrederim ama bunu yapmayan çok kişi var.

Kombine alıp maça gitmek gerçekten zor iş, öğrenciyken nispeten daha çekilirdi de örneğin zaten yoğunsun haftasonu 7-8 saatin gidiyor o maç için belki de.

Dolayısıyla örneğin Anadolu maçlarına gitmek motivasyon gerektiriyor. Bunlar zincirleme etkiler hep o yüzden düzgün profil yakaladın mı bırakmaman lazım.

Adamın parası geçen senekine yetip bu senekine yetmiyorsa ne yapsın? Herkesi kendin gibi sanıyorsun. Ben fiyatları eleştirmiyorum, doğru olduğunu yazdım zaten. Parası olan gider işte, ama sen almayana kızarım diyorsun. Adamın gücü yeni fiyatları yetmiyorsa ne yapsın? G*t mü versin?

Hayatta her sey para degil . Benim dusuncem boyle . Yok eger parayi hayatinin bir numarali odak noktasi yapiyorsa bir insan , yeri gelince soz konusu GS ise gerisi teferruattir demesin bir zahmet

Bundan daha beteri de oldu , hatirlarsiniz juventus maci hava sebebiyle ertesi gune ertelenince kapilar acilana dek tribunler bos kalmisti

Bahaneleri neydi biliyor musunuz ? "16:30 da kim gelecek o stada , milletin isi gucu var.." ... sok gecirmistim .. yani GS gruptan cikma maci oynayacak sen 100 yilda bir denk gelecek boyle bir erteleme durumunda bile hala isyeri , patron vs muhabbeti yapacaksin

Ben kongrede oy kullanamayabilirim kievde sampiyonlar ligi finali gunune denk geldi dedigimde laf sokmaya calisanlar , mevzu para , veya is mis olunca hemen koruma cabasina girisiyorlar

O zaman hic birimiz GS ise gerisi teferruattir demeyelim , hic birimiz !

Hayatta her sey para degil . Benim dusuncem boyle . Yok eger parayi hayatinin bir numarali odak noktasi yapiyorsa bir insan , yeri gelince soz konusu GS ise gerisi teferruattir demesin bir zahmet

Bundan daha beteri de oldu , hatirlarsiniz juventus maci hava sebebiyle ertesi gune ertelenince kapilar acilana dek tribunler bos kalmisti

Bahaneleri neydi biliyor musunuz ? "16:30 da kim gelecek o stada , milletin isi gucu var.." ... sok gecirmistim .. yani GS gruptan cikma maci oynayacak sen 100 yilda bir denk gelecek boyle bir erteleme durumunda bile hala isyeri , patron vs muhabbeti yapacaksin

Ben kongrede oy kullanamayabilirim kievde sampiyonlar ligi finali gunune denk geldi dedigimde laf sokmaya calisanlar , mevzu para , veya is mis olunca hemen koruma cabasina girisiyorlar

O zaman hic birimiz GS ise gerisi teferruattir demeyelim , hic birimiz !

İyi güzel söyledin de adam olmayan parayı nasıl versin? Yaratsın mı? Olmayan bir şeyi yaratamaz. Çok saçma bir düşünce bu. Sen herkesin parası var da sırf pahalı bulduğu için almayacakmış gibi muamele yapıyorsun. Alakası yok.

İyi güzel söyledin de adam olmayan parayı nasıl versin? Yaratsın mı? Olmayan bir şeyi yaratamaz. Çok saçma bir düşünce bu. Sen herkesin parası var da sırf pahalı bulduğu için almayacakmış gibi muamele yapıyorsun. Alakası yok.

O halde bu kisiye saygi duyacagiz ama o da kulubun fiyat politikasina saygi duyacak ve karsilikli saygiyla isi baglayacagiz ve pahali bileti alip maca gelmeyenlere kizmaya baslayacagiz

Senle ayni seyi soyluyoruz aslinda . Kalibresini asan urunu satin alamaz birisi diyorsun , elbette oyle ..

Benim kizdigim bunlar degil , onceki yazimda da soyledim , soz konusu GS ise gerisi teferruattir populizmi yapanlara sinirleniyorum

Riyakarca cunku

Evet ama iste zengin taraftar kulubu dusunmuyor mu yani? Bu nasil is?

Acikcasi maca bilet bulamiyoruz almaya ama tribun de tam anlamiyla dolmuyor. Bu olmamali.

Bununla savasmanin bir yolu yok ne yazik ki. Mac sececek adam parasi dusuk olursa daha rahat secmez mi? Bu kadar para verdik gidelim bari diyen de olmaz mi?
Değişken bir kırılma var orada ama 2-3 sezon kıyaslaması üzerinden benim gözlemim bu yönde.

Zengin taraftar diyemeyiz zaten bahsettiğim kesme, onların tezahürat anlamında bir destekleri zaten yok.

Ya tutkusu yüksek ya da maça gelip desteklemeyi deşarj olmak olarak gören kişiler olmalıki takım desteklensin. Basit geliyor belki ama sesi kısılır diye bağırmayanlar var.

Taraftar şampiyon yaptı bu zamma şaşırıyorum diyenlere ben şaşırıyorum. Geçen sene 20 maça en ucuz 600 tl vermiş insanlar mac başı 30 tl ye geliyor. Anadolu kulübü bu fiyattan satsa dolar. Sen kaliteli takım izlemek istiyorsan senin de cebimden çıkacak 3 5 bir şey. Bu sene 22 maç var bunların 6si baba mac olacak. Fiyatı 1400 tl olsa en ucuzu yine mac başı 60 tl ye falan denk geliyor. Görünüşe göre %100 ama kalite böyle bir şey. Hem g.t.m s.k.l.m.s.n hem ayranım dökülmesin yok öyle. Galatasaray için 60 tl mac başı deli bir f/p oranı. Bjk fb ye bakın onlarınki bile daha fazladır.

Bence fiyatlar ok. Senin ekonomine göre makul olmayabilir ama galatasarayin albenisine göre ucuz bile denebilir. Hataca yapmayın alın geçin

SM-G955F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Fiyat artışı normal bu sene ŞL ligindeyiz o maçları da dahil edersek birde takımın desteğe paraya ihtiyacı var , hadi beyler Galatasarayımız için

Bir iki mesaj once , mesaja katiliyorum ama esas katildigim yer en sonu

Fazla hesaplamayin alin gecin yazilmis , aynen oyle

Hesapla hayat yasanmaz . Istatistik , detay , analiz vs cok onemlidir ama keyfe engel olmamalidir

Bastan beri bunu soyluyorum , yok cocugun okul taksidi , yok mutfak masrafi , yok emlak vergileri bir de uzerine GS kombinesi diye dertlenirsen ne kombineyi alirsin ne de derdin biter

Al gec , uzatma , yasayacagin keyfe say onu da

Oyuncuları dolar-euro ile alıyoruz geçen sene ile bu sene arasındaki kur artışını düşününce normal fiyatlar

Ben ona bagli oldugunu dusunmuyorum

Cunku ornegin bjk nin son 2 sezonki fiyatlari asagi yukari ayni

2 sebep var , cepte mac sayisi ve maclarin degeri fazla

Ikincisi de gecen seneki fiyat hayatin akisina uygun olmayacak kadar ucuzdu , duzeltme yapildi

Fakat yarin 486 dan 1200 e cikardiklari bileti 2300 yaparlarsa o zaman baska

Bir iki mesaj once , mesaja katiliyorum ama esas katildigim yer en sonu

Fazla hesaplamayin alin gecin yazilmis , aynen oyle

Hesapla hayat yasanmaz . Istatistik , detay , analiz vs cok onemlidir ama keyfe engel olmamalidir

Bastan beri bunu soyluyorum , yok cocugun okul taksidi , yok mutfak masrafi , yok emlak vergileri bir de uzerine GS kombinesi diye dertlenirsen ne kombineyi alirsin ne de derdin biter

Al gec , uzatma , yasayacagin keyfe say onu da
Maça da şöyle bir pankartla çıkın...

BIZ HESAPSIZ SEVENLER... :)

SM-G955F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt