2018 DK Son 16 | Fransa 4-3 Arjantin | MS | 30 Haziran | TRT 1 - Sayfa 31 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018 DK Son 16 | Fransa 4-3 Arjantin | MS | 30 Haziran | TRT 1

Yalnız bu Pavard mıydı neydi, uzaktan gömen genç elemanı çok beğendim. Müthiş kumaş. Ayaklarına çok hakim. Şututkart'da oynuyormuş galiba.

Eyvallah Keramettin sağolasın

Ben açıkçası Messi konusunda rahatsız filan değilim

Kaldı ki bence şu anda dünyanın en iyi futbolcularından biridir

Yani bunu tartışmayı bile yersiz buluyorum

Yalnızca beni rahatsız eden olay bir önceki grup maçlarında Maradona ile kıyaslayanlar vardı

O kıyaslamalara istinaden bir cevap vermek için yazdım düşüncemi

Oğuzhan renktaşım ise tersi bir düşüncede olduğunu yani Messi'nin Maradona'dan daha iyi olduğu tezini savundu

Doğal olarak düşüncelerimizi savunduk ve verilerimizi ortaya koyup münazara ettik

Ama insanların buraya girdiğinde bizim sayfalarca Messi ve Maradona kıyaslamamızı okumak zorunda kalmalarının da pek doğru olmadığına inanıyoruz

O yüzden tadında bırakmayı bilmeliyiz diyerek tartışmamıza bir nokta koyduk

Sağolsun o da aynı düşüncedeymiş teşekkür ediyorum kendisine tekrardan

Böyle güzel bir fikir alılverişi yaşadık kısacası :)

Sizlere de rahatsızlık verdiysek affola...
Yok est gerçekten rahatsızlık yok.

Ben özellikle bir tarafı savunup diğer tarafı yermemeyi çok önemli görüyorum artık. Maradona, Messi'den iyi demek Messi'yi kötü futbolcu yapmamalı ya da bu Messi-Ronaldo tartışmalarında da geçerli.

Herkes kendi bakış açısına göre farklı kişileri beğenebilir, bu tartışılabilir bence bunda hiç sorun yok.

Sampaoli bu dunya kupasinda tam 1 hayal kirikligi oldu. Hem 23 kisilik kadro tercihi, hem sectigi 11, hem oynattigi oyun, hem de oyuncu degisiklikleri.

Arjantin'in kalecileri cop, Mbappe'nin attigi ilk golu kurtaramiyorsan bu seviyede isin yok.

+ Mascherano, Perez, Banega orta sahasi cok fazla defansif kaldi, ileriye hic top getirmediler.

Meza, Pavon, Mascherano(iyi gunleri geride kaldi), Mercado, Perez, Rojo gibi oyuncularla dunya kupasina gitmek ben bu isten anlamiyorum demek.

Dybala'yi son iki macta da oyuna almadi. Italya ligini domine eden Icardi'yi kadroya almadi. Pastore gibi kreatif, calim atabilen, pozisyon yaratabilen oyuncuyu kadroya almadi, Garay gibi bir tecrube bu kadroda olmaliydi, Sociedad'in kalecisi yok, arjantin liginde oynayan Pavon ve Meza yerine Lamela gibi 1 yetenek ve Gaitan alinabilirdi. Bu oyunculari gordukten sonra 34 yasindaki Tevez bile daha faydali olurdu.

Kanka bu Meza'nın olayı ne

Adamın profesyonel kariyerindeki maç sayısı bile çok az.
Ortayi acan Meza'ydi ya dogru. Di Maria vurdu diyor Livescore.

Meza'yi hayatimda Dunya Kupasi'ndan once izlemedim. Nerde oynadigini bile bilmiyorum. Pavon'u anlarim, o biraz is yapiyor da Dybala'nin oynamamasi skandal.

Sampaoli takmis "Messi ile Dybala ayni tip oyuncu" meselesine. Ayniysa ayni, koy sahaya kilit acsin. Meza'nin hicbir olumlu hareketini gormedim. Yasin Oztekin gibi oyuncu.

Valla ciddi uzuluyorum Messi'ye. Keske bi sonraki kupaya kadar Arjantin'den bikac adam ciksa da Messi 10 numara rolunde oynayip, kupaya ulasip guzel bi kapanis yapsa. Adam hak ediyor.

Screenshot_20180701-024237.jpeg

SM-N920I cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Hucumda Meza, Pavon, Higuain gibi kazmalari izledik Dybala, Icardi gibi cengaverler yerine

Orta sahada Mascherano, Perez gibi mallari izledik Lo Celso, Pastore gibi topcularin hasi yerine

Defansi bilemeyecegim ama evlere senlikti, Fazio - Rojo degisikligi tum dengeyi bozdu

Kaleye Rulli neden konmadi artik onu hic bilemeyecegim

Kötü savunmaya ragmen adamlar pozitif futbol oynadilar

1-2 eli ayagi düzgün defans oyunculari olsa farkli olurdu

Arjantin basarisiz oldu ama oynadiklari futbola bakacak olursak favori diye adlandirilan ülkelerden daha iyi oynadilar

Herkes Arjantin'i konuşuyor doğal olarak yalnız işin bir de Fransa ayağı var

Bence şu anda turnuvanın en büyük favorisi ama bir sıkıntısı var forvet hattı ciddi anlamda yetersiz

Yani kadroya alınmayan Gomis Jiru'dan daha fazla katkı verirdi diye düşünüyorum

İleride başını yakarsa bu forvet sıkıntısı yakacak gibi gözüküyor Fransa'nın

Bu Meza bizim almak istedigimiz wonderkid Martin Benitez ile ayni takimda oynuyormus, Independiente. Bakalim avrupa'dan hangi takima transfer olacak. Adam Yasin'in arjantin versiyonu.

Bu arada sanırım @Okan Gok "eleştiri ve protestolar" nedeniyle Messi'nin Milli Takım'ı bıraktığını öne sürmüştü. Yanlış bilgi. Arjantin Futbol Federasyonu'nda 4 senede 4 başkan değişti. O zamanlar Arjantin Federasyonu maaş ödemek, maçlara uçak ayarlamak gibi görevlerini yerine getirmekten bile acizdi. Ki hala da öyleymiş, Messi'nin teknik ekip vs maaşlarını ödediği konuşuluyor. Kupayı kazanamadı diye Milli Takım'ı bıraktığına nasıl inanılıyor aklım almıyor. Biz burda Yıldırım Demirören var diye maçları eskisi gibi takip bile etmiyoruz. Dünya'nın belki de en iyi oyuncusunun federasyonu, Milli Takım'ın alabileceği en büyük kupalarda takıma destek bile çıkmıyor. Ne yapsın?

Maç başlamadan Fransa alır demiştim öncelikle ama Arjantin savunma hattı bu kadar kötü olmasa alamazlardı.

Adamların bulduğu goller birbirinden beter ve çok basit goller. Bu yapıyla zaten bunu geçseler sonrakinde elenirlerdi.

Sampaoli'nin geçmişi kötü olmasa da bu turnuva ve öncesinde elemeler sürecinde çok kötüydü.

Orta sahayı zayıf bıraktı

Enzo Perez falanla çok başarılı olamazlardı

Üst Alt