2019/2020 Futbol ve Şampiyonluk Nöbeti - Sayfa 25 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Fatih hoca luyindama ve marcaoya basit oynayin diyemiyor mu

Ben bu konuda sucu stoperlerde gormuyorum. Orta sahalarimiz ve beklerimiz o kadar statik ki top stoperlerdeyken genelde markajda oluyorlar. Bu durumda stoperlerin onunde 4 secenek oluyor. Birbirleriyle paslasmak, Muslera'ya donmek, defansa kadar gelen Nzonzi'ye topu verip ondan bir seyler yapmasini beklemek, eksantrik paslar denemek. Malesef oyun kurulumunu stoperlerden bekledigimiz icin de stoperlerin dikine oynadigi toplarin cogu top kaybi olarak geri dondu.

Ben bu konuda sucu stoperlerde gormuyorum. Orta sahalarimiz ve beklerimiz o kadar statik ki top stoperlerdeyken genelde markajda oluyorlar. Bu durumda stoperlerin onunde 4 secenek oluyor. Birbirleriyle paslasmak, Muslera'ya donmek, defansa kadar gelen Nzonzi'ye topu verip ondan bir seyler yapmasini beklemek, eksantrik paslar denemek. Malesef oyun kurulumunu stoperlerden bekledigimiz icin de stoperlerin dikine oynadigi toplarin cogu top kaybi olarak geri dondu.
Bizde gazeteci de yok. Hocam stoperler taktik geregi mi boyle paslar atiyor yoksa kendileri mi insiyatif aliyor diye bir soru soracak gazeteci yok

Bizde gazeteci de yok. Hocam stoperler taktik geregi mi boyle paslar atiyor yoksa kendileri mi insiyatif aliyor diye bir soru soracak gazeteci yok

Ayrica yukaridaki yoruma bir sey daha eklemek istiyorum. Top stoperlerdeyken takimin yarisi defansta yarisi da ileride oluyor. Orta sahamiz bombos oluyor. Bu da stoperleri riskli pas atmaya itiyor bence.

Bir kere bu sene yarış FB ile GS arasında geçecek bu net belli.
Daha ligin başı, köprünün altından çok sular akar ama bu hafta FB'nin Alanya'ya yenilmesi o kadar değerliydi ki.
Şimdi aynı önemde bir maç daha kaldı, o da hafta sonu oynayacağımız Malatya deplasmanı. Bu maç vallah şampiyonluk maçı net.
Hafta sonu FB Ankaragücü'nu bir şekilde K.köy'de yener. Biz de Malatya'yı yenersek, TT Arena'ya puan puana çıkar, fişi çekeriz.
Takımımız da bu süreçte iyice oturmuş olup, 3 haftada 2 mağlubiyet alan, GS'in 3 puan gerisine düşen FB de bir daha kolay kolay toparlayamaz bence.

Üst Alt